Простий і смачний салат з печінки тріски з золотистим рисом. Покроковий рецепт з фото

Салат з печінки тріски з рисом — смачний і простий рецепт. Рецептів салатів з печінки тріски також багато, як рецептів олів’є або оселедця під шубою. Цю невигадливу закуску подають на святковий стіл або готують до вечері. Салат буде смачно приправити звичайним майонезом, але якщо майонез з якихось причин не в пошані, то приготуємо простий соус з несолодкого йогурту — смачно і корисно!

Простий і смачний салат з печінки тріски з золотистим рисомПростий і смачний салат з печінки тріски з золотистим рисом

Золотисто-жовтий рис — родзинка салату, в такий апетитний колір крупу забарвлює куркума і имеретинский шафран.

• Час приготування: 40 хвилин
  • Кількість порцій: 4-5

Інгредієнти для салату з печінки тріски з золотистим рисом

• 150 г рису;
  • 250 г печінки тріски консервованої;
  • 120 г ріпчастої цибулі;
  • 120 г стеблового селери;
  • 3 курячих яйця;
  • 60 г сиру;
  • 1 чайна ложка меленої куркуми;
  • щіпка імеретинського шафрану;
  • оливкова олія, лимонний сік.

Для соусу:

• 100 г йогурту;
  • 2 чайні ложки гірчиці;
  • червоний і чорний перець, соєвий соус, оливкова олія.

Для подачі:

• тости, перепелині яйця, помідори черрі.

Спосіб приготування простого і смачного салату з печінки тріски з золотистим рисом

Рис заливаємо холодною водою, ретельно промиваємо, поки вода не стане зовсім прозорою, відкидаємо крупу на сито.

Промитий рис для салату висипаємо в сотейник, додаємо дрібку імеретинського шафрану, мелену куркуму, сіль за смаком, 180 мл холодної води і столову ложку оливкової олії.

Ставимо сотейник на плиту, після закипання зменшуємо вогонь, закриваємо щільно. Варимо 10-12 хвилин, знімаємо з вогню. Вкриваємо рушником і залишаємо розпарювати ще 10-15 хвилин.

готуємо рисготуємо рис

Лук для салату з печінки тріски ріжемо дрібно. Стебла селери нарізаємо кубиками. Смажимо цибулю з селерою в оливковій олії, поки овочі не стануть м’якими і прозорими, солимо.

Смажимо цибулю з селерою в оливковій оліїСмажимо цибулю з селерою в оливковій олії

Робимо соус для салату з печінки тріски — змішуємо в мисочці йогурт, 1.5 столові ложки смачного оливкового масла першого холодного віджиму, чорний і червоний перець, столову гірчицю і соєвий соус, який додаємо замість солі.

робимо соусробимо соус

Змішуємо салат. Викладаємо в салатницю остиглий рис.

Додаємо пасеровану цибулю і селеру. Овочі теж потрібно остудити, всі інгредієнти для цієї страви повинні бути холодними.

Відкриваємо банку з консервованою печінкою тріски, зливаємо масло, печінка розминаємо виделкою і додаємо в салатницю.

Викладаємо в салатницю рисВикладаємо в салатницю рис
Додаємо пасеровану цибулю і селеруДодаємо пасеровану цибулю і селеру
Додаємо печінку тріскиДодаємо печінку тріски

Сир натираємо на сирної тертці. Сир бажано вибрати ніжний, жирний і не дуже солоний.

Відварені круто яйця натираємо на крупній тертці, додаємо до решти інгредієнтів салату.

Викладаємо йогуртовий соус в салатницю, ретельно перемішуємо інгредієнти.

Сир натираємо на сирної тертціСир натираємо на сирної тертці
Додаємо відварені круто яйцяДодаємо відварені круто яйця
Викладаємо йогуртовий соус і перемішуємо інгредієнтиВикладаємо йогуртовий соус і перемішуємо інгредієнти

Перчимо салат свіжо чорним перцем, вичавлюємо трохи лимонного соку, ще раз перемішуємо.

Перчимо, додаємо лимонний сік і перемішуємо салатПерчимо, додаємо лимонний сік і перемішуємо салат

Для подачі салату підрум’янюємо в тостері скибочки білого хліба. Візьміть будь-який корисний хліб з добавками — з насінням, насінням льону або з вівсяними пластівцями.

Підрум'янюємо в тостері скибочки білого хлібаПідрум’янюємо в тостері скибочки білого хліба

На зарум’янений тост викладаємо салат гіркою, прикрашаємо звареними круто перепелиними яйцями, помідорами чері і листком селери. Відразу подаємо салат з печінки тріски з золотистим рисом на стіл. Смачного! Готуйте смачно!

Викладаємо салат гіркою на тост і прикрашаємо. Смачного!Викладаємо салат гіркою на тост і прикрашаємо. Смачного!

Рада, як зварити перепелині яйця. Залийте яйця холодною водою, поставте на плиту, на помірному вогні доведіть до кипіння і відразу зніміть з плити. Через 3-4 хвилини перекладіть в крижану воду.