Пишні оладки на кефірі. Покроковий рецепт з фото

Смачні, пишні оладки люблять дітки і батьки, дідусі та бабусі! Оладки — чудовий перекус до чашечки какао, кефіру або чаю, на другий сніданок, полуденок або вечерю.

оладкиоладки

Якщо колись готувати випічку, а чогось домашнього до чаю хочеться — нажарьте рум’яних, пухнастих оладків! А як їх приготувати, щоб вийшли смачними, красивими і повітряними — читайте в сьогоднішньому рецепті.

Базових варіантів два: на кислому молоці і на дріжджах. Даний рецепт розповість, як зробити бездріжджові оладки — більш швидкий і простий варіант.

Інгредієнти для пишних оладок на кефірі

На 2,5-3 десятка:

• 500 мл кефіру (кислого молока);
  • 3 яйця;
  • цукор за смаком;
  • дрібка солі;
  • 1 ч. Л. соди;
  • 1,5 ст. — 1 і 2/3 ст. муки.

Спосіб приготування пишних оладки на кефірі

У мисці з’єднуємо яйця і цукор. Якщо ви хочете зробити оладки солодкими — покладіть 4-5 столових ложок цукру, якщо закусочний варіант — вистачить 1 ложки. Збиваємо цукор і яйця міксером або просто добре перемішуємо.

Вливаємо в миску кефір. Підійде і кисле молоко, головне, щоб воно було не гірким. Годиться навіть молочна сироватка — але, звичайно, на кислому молоці або кефірі смачніше.

У миску розбиваємо яйця і додаємо цукорУ миску розбиваємо яйця і додаємо цукор
До збитих яєць додаємо кефірДо збитих яєць додаємо кефір
додаємо содудодаємо соду

Висипаємо в тісто соду, бажано без грудок, і тут же ретельно перемішуємо. Бачите бульбашки в тесті? Кисломолочний продукт прекрасно гасить соду без оцту, головне, добре перемішати. Чим пухирчас тісто — тим пишніше, ажурні млинці! Приготоване тісто не можна залишати надовго, так як воно може перестояла, бульбашки пропадуть, і оладки будуть виходити плоскими. Так що замішуємо — і відразу смажимо!

Трохи солимо тісто і просіваємо в миску борошно — спочатку візьміть 1 склянку, перемішайте, а потім додавайте решту борошна, від 0,5 до 2/3 склянки, поки отримаєте в міру густе тісто, по консистенції — як жирна домашня сметана.

Ретельно вимішуємо закваскуРетельно вимішуємо закваску
додаємо борошнододаємо борошно
Замішуємо - і відразу смажимо!Замішуємо — і відразу смажимо!

Наливаємо на сковороду олію, а коли воно добре розігріється, ложкою викладаємо порції тесту, намагаючись надати оладок круглу форму. Слідкуйте, щоб між оладками залишався невеликий проміжок, тоді вони не злипнуться. Якщо тісто дуже сильно розтікається — потрібно додати трохи борошна.

смажимо оладкисмажимо оладки

Смажимо оладки на вогні трохи більше середнього, уважно дивимося, щоб не пригоріли — зарум’янюється вони дуже швидко. Сигнал до перевертання — поява ажурних дірочок на оладках.

Акуратно перевернемо оладки лопаткою або виделкою на іншу сторону і також обсмажити до рум’яності.

Знімемо готові оладки на тарілку, подольyoм на сковороду трохи олії і почнемо смажити нову порцію. А першу раджу тут же спробувати. Гарячі, свіжі оладки прямо зі сковороди — найсмачніші!

Перевернемо оладки на іншу сторону і обсмажити до рум'яностіПеревернемо оладки на іншу сторону і обсмажити до рум’яності

Оладки здорово поливати сметаною, медом або варенням! А якщо сезон свіжих фруктів — то можна додавати прямо в тісто ягоди, шматочки яблук, абрикосів. Взимку спробуйте екзотичні оладки з ананасами, а в будь-який час року — з сиром або повидлом. Це — варіанти для ласунів, а є і закусочні рецепти: оладки з ковбасою, фаршем і свіжою зеленню. А ось і кілька рецептів на ваш вибір!

оладкиоладки

Фруктово-ягідні оладки

У готове тісто висипаємо чисті, обсушені в ситі або на рушник ягоди (вишня, чорниця, журавлина) або шматочки фруктів (яблука, персики), перемішуємо і смажимо оладки.

Якщо фрукти-ягоди дуже соковиті, то поверх готового тіста спершу насипаємо трохи картопляного крохмалю (1-1,5 ст. Л.), Потім додаємо ягоди і перемішуємо. Крохмаль вбирає надлишок вологи, і оладки НЕ будуть здаватися непропеченого через соку. Якщо ви використовуєте консервовану вишню, то перед тим, як додавати в тісто, потримайте її в друшляку, щоб стік сік.

Весняні «зелені» оладки

Дуже цікавий рецепт, хороший навесні і раннім літом, коли повно свіжої зелені.

Своїм та дрібно ріжемо великий пучок зеленої цибулі, кропу, висипаємо зелень в тісто після кефіру і соди, перемішуємо. Потім додаємо борошно, знову перемішуємо і смажимо оладки, як зазвичай.

Оладки «з сюрпризом»

Як «сюрпризу» можуть виступати солодкий сир, густе повидло, шматочок ковбаси, ложка обсмаженої цибулі з фаршем або грибами.

Наливаємо на сковороду не повну ложку тесту, а половинну порцію. Посередині кладемо «сюрприз» і заливаємо зверху другою половиною тіста. Смажимо оладки з начинкою на меншому вогні, ніж звичайні, і трохи довше, щоб добре пропеклися в середині. Акуратно перевертаємо і смажимо з іншого боку до рум’яного кольору.