Печені яблучні троянди з листкового тіста. Покроковий рецепт з фото

Яблучний сезон — істинно осінній, дуже ароматний, барвистий і по-особливому затишний. Після збору яблук в садах, коли корзини та ящики наповнені духмяними, соковитими фруктами, так приємно відпочити за чаюванням … звичайно ж, з яблучною випічкою! А ось що ж спекти з яблуками — щоб просто, швидко, смачно і при цьому оригінально? Давайте приготуємо яблучні слойки!

Яблучні троянди з листкового тістаЯблучні троянди з листкового тіста

Що може бути простіше листкового тіста з яблуками? Це дивлячись як подати! Можна зробити прості «конвертики» або «куточки» з яблучною начинкою — або з тих же самих інгредієнтів створити чарівні яблучні троянди з листкового тіста!

Трохи більше часу для приготування десерту варті того, щоб побачити захоплення домочадців і гостей. Ефектні яблучні слойки у вигляді троянд приведуть в захват дітвору і навіть дорослих! І в продовження осені ви ще не раз будете готувати такі трояндочки «на біс».

Інгредієнти для печених яблучних троянд з листкового тіста

На 10 трояндочок:

• 500 г листкового тіста;
  • 4-5 ст. л. абрикосового повидла або джему;
  • 5-7 яблук;
  • 0,5 ч. Л. меленої кориці;
  • 2 ст. л. цукрової пудри.

Інгредієнти для приготування яблучних трояндочокІнгредієнти для приготування яблучних трояндочок

Яблука потрібні не пухкі, як картопля — такі будуть ламатися при тонкої нарізки, а соковиті і пружні, які можна нарізати тоненькими скибочками. Найкрасивіше виглядають трояндочки з яскраво-червоних яблук (Джонатан, Айдаред), але можна спробувати і з зеленими, і сонячно-жовтими сортами.

Спосіб приготування печених яблучних троянд з листкового тіста

Як завжди при роботі з готовим листковим тістом, заздалегідь дістаємо його з морозильної камери і залишаємо при кімнатній температурі на півгодини.

Як приготувати гарне листкове тісто ми розповідали в рецепті «Листкове тісто».

А поки тісто відтає, підготуємо яблука. Помиємо їх, витру серветкою, разрежем на половинки або четвертинки, очистимо від сердцевінок і наріжемо скибочками як можна тонше. Занадто товсті шматочки яблук при згортанні тесту рулетом стануть ламатися. Тому в ідеалі яблучні скибочки повинні «світитися» — чим тонше будуть «пелюстки» яблучних троянд, тим легше буде їх згорнути, і тим витонченіше будуть виглядати трояндочки.

Нарізаємо яблука долькамиНарізаємо яблука дольками

Щоб яблука не потемніли, можна збризнути скибочки соком лимона.

Коли тісто стане м’яким, приступаємо до формування «троянд». Спочатку трішки розкачати тісто качалкою, в одному напрямку, щоб зберегти шари. Нам потрібен корж товщиною близько 2-3 мм.

Розкачане тісто нарізаємо смужкамиРозкачане тісто нарізаємо смужками

А потім беремо … лінійку. Так-так, для втілення даного рецепта знадобиться і зовсім не кулінарний, а креслярський інструмент! Під лінійку розмічаємо і розрізаємо листкове тісто на смужки шириною приблизно 5 см, довжиною 20-25 см.

Смажена смужки тесту абрикосовим повидломСмажена смужки тесту абрикосовим повидлом

За допомогою кондитерської пензлика змащуємо смужки абрикосовим повидлом.

А потім викладаємо на смужки тесту скибочки яблук — трохи внахлест і так, щоб краю «пелюсток» трохи виступали над краєм тесту, а нижня половина смужки залишалася вільною.

Викладаємо яблучні скибочки на смужки тестуВикладаємо яблучні скибочки на смужки тесту
Посипаємо яблучка корицею і підвертаємо краю тестуПосипаємо яблучка корицею і підвертаємо краю тесту
Скручуємо смужки з яблукамиСкручуємо смужки з яблуками

Посипаємо яблука щепоточку кориці.

Тепер згинаємо смугу тіста навпіл, щоб яблучні скибочки виявилися, ніби в кишені.

І звертаємо смужку з яблуками рулетиком.

Яблучні троянди з листкового тістаЯблучні троянди з листкового тіста

Ось така красива коралова троянда виходить! З яблук можна зробити навіть зелені троянди! Або двоколірні — виберіть яблука різних кольорів та сортів і фантазуйте!

Тепер, щоб трояндочки НЕ розкрутилися під час випікання і зберегли форму, їх потрібно не просто поставити на деко, а помістити в форми для кексів, найзручніше — в силіконові, які відмінно тримають форму і не потребують змащення (крім тих формочок, що застосовуються вперше).

Викладаємо яблучні трояндочки в форму для запіканняВикладаємо яблучні трояндочки в форму для запікання

Металеві формочки також можна використовувати, але їх треба змастити олією, щоб тісто не прилипло. А паперові не підійдуть — вони дуже тонкі і випічка може деформуватися.

Якщо у вас немає формочок, а яблучні троянди зробити хочеться, можна спробувати випекти трояндочки, скріпивши їх зубочистками. Тільки потім обов’язково вийміть неїстівні «кріплення».

Ставимо трояндочки в духовку, розігріту до 190-200 ° С, і випікаємо 40-50 хвилин. Трояндочки готові, коли листкове тісто з м’якого, сирого стане майже сухим (з урахуванням вологості від яблук) і золотистим. Якщо краєчки яблучних «пелюсток» починають підгоряти перш, ніж тісто буде готове — прикрийте «трояндочки» листом фольги для запікання.

Запечений десерт присипаємо цукровою пудроюЗапечений десерт присипаємо цукровою пудрою

Коли готові «троянди» трохи охолонуть, перекладаємо їх з формочок на блюдо. Частування стане ще красивішим, якщо посипати слойки через ситечко цукровою пудрою.

Яблучні троянди з листкового тістаЯблучні троянди з листкового тіста

Подаємо яблучні слоечки-трояндочки до чаю — і насолоджуємося чудовими ароматами випічки, яблук і кориці!