10 рецептів з листкового тіста

Кілька днів тому ми навчилися робити домашнє листкове тісто. Як виявилося, це зовсім не складно, а тісто виходить набагато смачніше і краще магазинного. Сьогодні пропонуємо вам кілька дивовижних рецептів з листкового тіста. Що можна приготувати з листкового тіста? Дуже багато різної смакоти! Від простих листкових «язичків» до шикарного торта «Наполеон»; слойки трубочки, «конвертики», «куточки», «трояндочки»; з начинкою з яблук, сиру, сиру, ковбаси, повидла, шоколаду, заварного крему! Ось яке багатство варіацій таїть базовий рецепт домашньої слойки.

Випічка з листкового тістаВипічка з листкового тіста

Залежно від того, як ви складете тісто і чим наповніть сформовані вироби, кожен раз буде виходити нове ласощі, на радість і здивування домочадцям.

Ділюся з вами декількома варіантами рецептів з листкового тіста, а далі ви самі зможете пофантазувати і поділитися ідеями в коментарях!

Випічка з листкового тістаВипічка з листкового тіста

Випікати все листкові вироби слід на деку, присипаному борошном, або застеленим пергаментом для випічки, при температурі 200-220 ° С. Дізнатися готовність легко: випічка розшаровується, набуваючи золотистий колір.

1. Слойки «Бантики»

Розкачуємо листкове тісто 1 см завтовшки, ріжемо смужками довжиною близько 10 см, шириною 3-4 см. Перекручуємо посередині, щоб вийшов «бантик». Випікаємо, перекладаємо на тарілку і посипаємо цукровою пудрою.

Слойки «Бантики»Слойки «Бантики»

2. Слойки «Вушка»

Напевно, Ви часто зустрічали смачне печиво-вушка в магазині. Зробити його будинку легко: розгортає тісто 0,5 см завтовшки, посипаємо корж цукром з корицею і звертаємо спочатку правий край, потім лівий рулетиком до середини коржа. Виходить подвійний рулетик. Нарізаємо його шматочками товщиною 0,5 см, розкладаємо «вушка» на листі, застеленому пергаментом, і випікаємо до готовності.

Слойки «Вушка»Слойки «Вушка»

3. Слойки «Куточки»

Нарізаємо тісто квадратами, посередині кожного викладаємо нерідких начинку: шматочки яблук, вишні, сир, або варені яйця із зеленою цибулею, або гриби, обсмажені з цибулею. Згинаємо квадрати з тіста по діагоналі, щоб вийшов трикутник, і притискаємо по периметру пальцем, відступивши на 1 см від краю: тоді при випіканні начинка не «втече», а краю «куточків» красиво розсиплеться.

Слойки «Куточки»Слойки «Куточки»

4. Слойки «Трояндочки»

Можна зробити солодкими або закусочними. Розкачати тісто завтовшки 0,5 см, нарізаємо корж смугами довжиною 15 см, шириною 3 см.

На тісто укладаємо тонкі напівкруглі скибочки яблук, посипаних цукром з корицею, або вареної ковбаси — так, щоб краєчки трохи виступали над тестом, — і звертаємо тісто рулетом. Скріплюємо трояндочки зубочистками і випікаємо до золотистого.

Можна посипати смужки тесту тертим сиром або маком, потім згорнути — вийдуть листкові «равлики».

Слойки «Трояндочки»Слойки «Трояндочки»

Покроковий рецепт з детальними фотографіями ви можете подивитися тут: «Печені яблучні троянди з листкового тіста».

5. Сирні палички

Корж товщиною 1 см ріжемо смужками, змащуємо збитим яйцем, посипаємо тертим сиром. Можна посипати кмином або кунжутом.

6. листкового пиріжки

Розкачати тісто в корж 0,5 см, вирізаємо гуртки чаркою або склянкою. Накладаємо начинку, наприклад, відварене куряче філе, подрібнене і змішане з обсмаженою цибулею. Защипуємо пиріжки, трохи притискаємо, викладаємо на деко швом вниз і випікати до легкого золотистого.

листкові пиріжкилисткові пиріжки

7. Слойки «Трубочки»

Щоб їх приготувати, вам знадобляться спеціальні металеві конуси для випічки. На них накручуємо смужки тесту шириною 1 см, трохи внахлест, — і випікаємо. Готові остиглі трубочки знімаємо з конусів і наповнюємо кремом: вершковим, заварним або білковим.

Слойки «Трубочки»Слойки «Трубочки»

8. Слойки «Круасани»

Розкачуємо тісто в коло товщиною 0,5 см і нарізаємо трикутними сегментами, як для рогаликів. На широкий край кладемо нерідких начинку: ягоди, шматочок повидла, горіхи з родзинками і медом, шматочок шоколаду — і звертаємо від широкого кінця до вузького. Вмочаємо круасан верхньої стороною у збите яйце, потім в цукор. Викладаємо на деко і випікаємо до золотистого кольору.

9. Спіральний пиріг

Як альтернативу дрібним слоечки, можна спекти великий, ефектний листковий пиріг! Розкачуємо тісто 0,5 см завтовшки, ріжемо довгими, вузькими смужками (шириною 5 см, довжиною — чим більше, тим краще).

Посередині смужок кладемо начинку: тертий сир, гриби, фарш. Защипуємо краю і укладаємо вийшли «трубочки» з начинкою по спіралі в форму. Можна зробити пиріг з різними начинками, чергуючи їх. Верх пирога змащуємо збитим яйцем, посипаємо кунжутом або кмином. Випікаємо при 180-200 ° С до рум’яного кольору.

спіральний пирігспіральний пиріг

10. Наполеон

Найсмачніший і улюблений рецепт з листкового тіста! Розкачуємо тісто в коржі товщиною 2-3 мм, за розміром дека (а щоб тонкий корж не порвати, зручніше розгортати відразу на присипаному борошном пергаменті), протикаємо коржі в декількох місцях виделкою і випікаємо кожен хвилин 15-20. Готові коржі промазуємо заварним кремом, обсипаємо торт крихтами і залишаємо для просочення на 3-4 години.

Дивіться також наш рецепт «Тістечко« Наполеон »з заварним кремом» з детальними фотографіями

Тепер ви вмієте робити листкове тісто дому та знаєте багато нових цікавих рецептів! Який спробуєте першим?