Суп з брокколі і фрикадельками. Покроковий рецепт з фото

Якщо ви думаєте, що суп — це нудно і непітательной, тоді для вас стане приємним відкриттям, що перша страва може бути яскравим і легким, при цьому ситним і корисним. Барвистий і смачний суп з брокколі, болгарським перцем і курячими фрикадельками оцінять всі ваші домашні! Смарагдові суцвіття ніжною брокколі дивовижно контрастують з червоними смужками солодкого перцю; апетитності їм додають помаранчеві гуртки моркви і свіжа зелень.

Суп з брокколі і фрикаделькамиСуп з брокколі і фрикадельками

Капуста брокколі є «сестричкою» цвітної капусти, а, кажучи по-науковому, — її підвидом. Головна відмінність — зелений відтінок суцвіть. Приємний смарагдовий колір їм додає хлорофіл, який важливий не тільки для рослин, але необхідний і людському організму для організації правильного складу крові. Крім того, в ніжних суцвіттях брокколі вдвічі більше мінералів, ніж у цвітній капусті. А вміст вітаміну С в два з половиною рази вище, ніж в цитрусових!

Також в брокколі містяться вражаючі запаси вітаміну «пильних очей і краси» — бета-каротину. Разом з помаранчевими постачальниками провітаміну А — морквиною і гарбузом — зелена брокколі на подив далеко випередила інші овочі! Калорійність ж її невелика, тому брокколі — чудовий дієтичний продукт.

Брокколі можна обсмажувати в яйці, готувати з неї дієтичні запіканки і овочеві супи. Якщо дітки підозріло ставляться до незвичайної капусті — виловіть її в кінці приготування, пюріруйте в блендері і покладіть назад в каструлю за пару хвилин до готовності. Розсмакувавши смачний супчик, в наступний раз домочадці будуть охоче їсти його і без подібних хитрощів.

Суп готується без засмажкою, тому може вважатися дієтичним. При цьому завдяки фрикадельок і крупі він виходить ситним. А якщо при подачі покласти в тарілку ложку сметанки, … попросять добавки навіть ті, хто раніше вважав себе не любителем овочевих супів!

Інгредієнти для супу з брокколі і фрикадельками

• 2,5-3 л води;
  • 1 середнє суцвіття брокколі;
  • 1-2 болгарських перцю;
  • 2-3 картоплини;
  • 1 морквина;
  • 1 цибулина;
  • 150-200 г курячого фаршу;
  • півсклянки нешліфований рису (або булгура);
  • сіль — за смаком (приблизно 2/3 ст. л.);
  • рослинне масло — 1 ст. л. (за бажанням);
  • зелень: кріп, петрушка, базилік (свіжа, сушена чи заморожена).

Інгредієнти для приготування супу з брокколі і фрикаделькамиІнгредієнти для приготування супу з брокколі і фрикадельками

Спосіб приготування супу з брокколі і фрикадельками

Ставимо каструлю на вогонь, налив туди воду і висипавши промитий рис: крупі потрібно більше часу для варіння, ніж овочів. А поки вода закипає, чистимо і моєму овочі. Опускати їх слід в киплячу воду відразу після того, як наріжете, щоб зберегти максимум користі.

Нарізаємо картоплю і морквуНарізаємо картоплю і моркву

Картоплю ріжемо невеликими шматочками, моркву — кружальцями. А можна вирізати зірочки, щоб вийшло цікавіше і нарядней.

Викладаємо картоплю і моркву в киплячу водуВикладаємо картоплю і моркву в киплячу воду

Як тільки вода закипить, висипаємо картопля з морквою в каструлю. Нехай варяться під кришкою на середньому вогні хвилин 7, а ми тим часом підготуємо наступну партію овочів для супу.

Нарізаємо брокколі, солодкий перець і цибулюНарізаємо брокколі, солодкий перець і цибулю

Сполоснувши брокколі, розбираємо на невеликі суцвіття. Стебло також можна використовувати в їжу — наріжте його поперек нетовстими шматочками. Солодкий перець, очищений від хвостиків і сердцевінок, ріжемо смужками. Лук подрібнюємо. Зелень опускаємо на п’ять хвилин в холодну воду, потім споліскують.

Суцвіття брокколі і корінь петрушкиСуцвіття брокколі і корінь петрушки

Рекомендую додати в суп не тільки перераховану зелень, а й корінь петрушки: він надає першим стравам чарівним аромат.

Готуємо фарш для фрикадельокГотуємо фарш для фрикадельок

У фарш для фрикадельок додаємо половину дрібно нарізаною цибулини і половину подрібненої зелені, солимо, перчимо і ретельно вимішуємо. Я віддаю перевагу філейний курячий фарш — можна купити готовий, але краще перекрутити на м’ясорубці курячу грудку.

ліпимо фрикаделькиліпимо фрикадельки

Змочуючи руки у воді, ліпимо з фаршу невеликі кульки, трохи менше волоського горіха.

Якщо готуєте суп для діток, фрикадельки варто попередньо проварити і злити першу воду, а потім вже додавати їх в суп. Опускаємо їх в киплячу підсолену воду і проварюємо 2-3 хвилини в невеликій каструльці. Після цього фрикадельки наполовину готові, тому можна додавати їх в суп, коли він практично зварений.

Викладаємо в каструлю перець, ріпчаста цибуля, і стебла брокколіВикладаємо в каструлю перець, ріпчаста цибуля, і стебла брокколі

А поки що кладемо в каструлю перець, цибулю і нарізаний стебло брокколі — він щільніше і вариться трохи довше, ніж суцвіття.

Викладаємо в каструлю суцвіття брокколіВикладаємо в каструлю суцвіття брокколі

Через 3-4 хвилини можна покласти суцвіття брокколі в компанії з коренем петрушки і фрикадельками. Якщо кладете фрикадельки в суп сирими, то покладіть трохи раніше — не менше ніж за 10 хвилин до готовності супу.

За 10 хвилин до готовності додаємо фрикаделькиЗа 10 хвилин до готовності додаємо фрикадельки

Додаємо сіль, перемішуємо і варимо ще хвилин 5.

Залишилося додати зелень і ложечку соняшникової олії (для красивих золотистих кружечків), і через пару хвилин суп готовий.

Солимо суп, додаємо зелень і при бажанні рослинне маслоСолимо суп, додаємо зелень і при бажанні рослинне масло

Наливаємо свіжий овочевий суп з фрикадельками в тарілки.

Суп з брокколі і фрикаделькамиСуп з брокколі і фрикадельками

Суп з брокколі і фрикадельками подаємо зі шматочком хліба або грінками, додаючи по ложці сметани на порцію.

Смачного!