Сирні рогалики з повидлом. Покроковий рецепт з фото

Випічка може бути одночасно і смачної, корисної! Яскравий приклад — сирні рогалики з повидлом, які я пропоную вам спекти. Діти в захваті від цих ласощів: м’які, ароматні домашні рогалики з сирного тесту розлітаються на порядок швидше, ніж магазинне печиво! А вже наскільки вони краще за складом … Якісне вершкове масло замість маргарину, пшеничне борошно вищого гатунку (яку можна змішати навпіл з цільнозерновий або полбенной), домашнє повидло з осінніх дарів саду — підійде яблучне, грушеве, персикове — будь без кісточок; головне, щоб повидло було досить густим, щоб не тікати з рогаликів.

Сирні рогалики з повидломСирні рогалики з повидлом

У тесті практично не вгадується домашній сир, який часто діти не хочуть їсти просто так; інша справа — в рогаликах, яким сирок надає м’якість і пишність!

Плюс даного рецепта сирних рогаликів з повидлом і в тому, що в тесті практично немає цукру — спочатку його взагалі не додають, досить посипання зверху. Я вирішила все ж насипати трохи цукру в тісто, а для обвалювання, крім цукру, використовувати кунжут і корицю. Можна взяти ще й мак, насіння соняшнику, льон. Уявляєте, яка краса вийде!

• Час приготування: 45 хвилин
  • кількість: 12 штук

Інгредієнти для сирних рогаликів з повидлом

Для тіста:

• 200 г сиру;
  • 75 г вершкового масла;
  • 1 склянка борошна (130-150 г);
  • 0,5 ч. Л. розпушувача;
  • 2 ст. л. цукру;
  • дрібка солі;
  • ванілін на кінчику чайної ложки.

Для начинки:

• густе повидло без кісточок.

Для посипання:

• 2 ст. л. коричневого (або білого) цукру;
  • 1/4 ч. Л. кориці;
  • 1 ст. л. кунжуту.

Кількість продуктів вказано на 12 рогаликів, але вони такі смачні, що раджу подвоїти порцію.

Інгредієнти для приготування сирних рогаликів з повидломІнгредієнти для приготування сирних рогаликів з повидлом

Спосіб приготування сирних рогаликів з повидлом

Вершкове масло дістаємо з холодильника заздалегідь, щоб воно розм’якшилися при кімнатній температурі.

Сир беремо не сухий, але й не надто вологий. Можна трохи віджати його і розім’яти виделкою, щоб прибрати грудочки.

Розминаємо сир з м’яким маслом за допомогою вилки.

Розминаємо сир і вершкове маслоРозминаємо сир і вершкове масло

Просіваємо до сирно-масляної суміші борошно, з’єднану з розпушувачем. Можна замінити розпушувач 1/4 чайної ложки соди, а щоб погасити її, додамо в тісто 0,5 столової ложки лимонного соку або 9% оцту. Додаємо цукор, сіль і ванілін.

Додаємо просіяне борошно, розпушувач, цукор, сіль і ванілінДодаємо просіяне борошно, розпушувач, цукор, сіль і ванілін

Замішуємо сирне тісто — м’яке, що не липнуче до рук. Якщо є необхідність, можна додатково підсипати ще 1-2 ложки борошна — її кількість може незначно варіюватися в залежності від вологості борошна і сиру.

Замішуємо сирне тістоЗамішуємо сирне тісто

Злегка посипаємо стіл борошном і розгортаємо з тіста круг товщиною близько 4-5 мм.

Розкачуємо тістоРозкачуємо тісто

Розрізаємо коло на сегменти — 12 або 16, дивлячись якого розміру ви хочете зробити рогалики.

На широкий край кожного сегмента кладемо по чайній ложці повидла.

Розрізаємо розкачане тісто на сегменти і викладаємо повидлоРозрізаємо розкачане тісто на сегменти і викладаємо повидло

Звертаємо трикутні смужки тесту, починаючи від краю з начинкою до центру.

скручуємо рогаликискручуємо рогалики

Кожен рогалик маку верхівкою в цукор з корицею або кунжут.

Вмочуємо рогалик в цукор з корицею або кунжутВмочуємо рогалик в цукор з корицею або кунжут

Застеляємо деко листом кондитерського пергаменту і змащуємо папір тонким шаром рафінованої олії. Викладаємо рогалики на деякій відстані один від одного, так як під час випікання вони збільшуються в розмірах.

Викладаємо рогалики на деко, застелене пергаментомВикладаємо рогалики на деко, застелене пергаментом

Ставимо в розігріту до 180 град. З духовку. Випікаємо сирні рогалики на середньому рівні (або на верхньому, якщо побачите, що низ рум’яниться швидше, ніж верх) протягом 30 хвилин — до тих пір, поки тісто придбає золотистий відтінок, а дерев’яна шпажка при пробі буде залишатися сухою. У різних духовках час випікання може варіюватися від 25 хвилин (в електродуховці) до 35 хвилин (в газовій). Тому орієнтуйтеся на свою духовку і зовнішній вигляд рогаликів.

Випікаємо сирні рогалики з повидлом в духовціВипікаємо сирні рогалики з повидлом в духовці

Готовим рогалики даємо трохи охолонути і знімаємо їх з дека на тарілку.

Сирні рогалики з повидломСирні рогалики з повидлом

Заварюємо чай і кличемо домашніх пригощатися смачними сирними рогаликами з повидлом! Таку випічку зручно давати діткам до школи — куди краще, ніж покупні сухарики! Ось побачите, багато однокласників тут же захочуть дізнатися рецепт.