Сирне печиво «Великодні яйця» з абрикосовим джемом. Покроковий рецепт з фото

Знаємо-знаємо, що перед святом Світлого Воскресіння все думки господинь зайняті підготовкою до приготування більш «серйозних» страв — пасок, сирної паски або застільної буженини. Але все ж настійно рекомендуємо приділити час і вашим дітям, приготувавши сирне печиво «Великодні яйця» з абрикосовим джемом. Як зробити таке оригінальне печиво на Великдень, читайте в нашому покроковому рецепті.

Сирне печиво «Великодні яйця» з абрикосовим джемомСирне печиво «Великодні яйця» з абрикосовим джемом

Ваші дітки із задоволенням візьмуть участь в процесі — просеют борошно, з’єднають всі необхідні інгредієнти, замісити тісто і виріжуть вигадливі фігурки. Потім із захопленням спостерігатимуть, як шматочки тіста перетворюються на справжні великодні яйця. А далі з таким же натхненням будуть поїдати їх з молоком або чаєм.

• Час приготування: 65 хвилин
  • кількість: 12-18 шт.

Інгредієнти для сирного печива «Великодні яйця» з абрикосовим джемом

• 200 г сиру;
  • 350 г борошна;
  • 2 ст. л. маку;
  • 1 ч. Л. розпушувача;
  • 1 яйце;
  • 100 г цукру;
  • 70 г вершкового масла;
  • 50 мл молока (при необхідності);
  • 3-4 ст. л. абрикосового джему;
  • цукрова пудра — для посипання.

Інгредієнти для сирного печива «Великодні яйця» з абрикосовим джемомІнгредієнти для сирного печива «Великодні яйця» з абрикосовим джемом

Спосіб приготування сирного печива «Великодні яйця» з абрикосовим джемом

Перед приготуванням великоднього печива у вигляді яєць запарьте мак в окропі, дайте йому постояти і набрякнути 10 хвилин, а потім добре відіжміть воду або відкиньте мак на дрібне сито — зайва волога в тесті не потрібна.

готуємо макготуємо мак

У чашу комбайна (або в миску, якщо будете вимішувати тісто вручну) складаємо сир, віджатий мак, яйце, цукор, розтоплене вершкове масло. Молоко поки відставте в сторону — його необхідно буде додати тільки в тому випадку, якщо тісто з яких-небудь причин не захоче скріплюватися в грудку. Наприклад, вам попався сухий сир, або вашої борошні необхідно більше вологи, щоб сформувати ком.

Включаємо комбайн з насадкою «ніж», щоб перемішати всі інгредієнти до однорідної суміші.

У чашу комбайна складаємо сир, віджатий мак, яйце, цукор і розтоплене вершкове маслоУ чашу комбайна складаємо сир, віджатий мак, яйце, цукор і розтоплене вершкове масло

Всипаємо просіяне борошно і розпушувач, ще раз запускаємо комбайн. Якщо тісто стало пластичним, молоко можна не додавати, а якщо у вас вийшла розсипчаста олійно-борошняна крихта — влийте трохи молока і знову включіть комбайн.

Всипаємо просіяне борошно і розпушувач, ще раз запускаємо комбайнВсипаємо просіяне борошно і розпушувач, ще раз запускаємо комбайн

Тісто має бути схожим на пісочне, його не потрібно довго місити, інакше печиво вийде жорстким. Зліпити тісто в грудку і відправте його охолоджуватися на 30 хвилин в холодильник.

Робимо тісто і відправляємо його охолоджуватисяРобимо тісто і відправляємо його охолоджуватися

Далі тісто ділимо на дві рівні частини, по черзі розгортає на пріпиленний борошном робочій поверхні в тонкий пласт. Тісто в духовці непогано піднімається, тому розгортайте його тонко, не більше ніж 3-4 мм.

Ділимо тісто на дві частини і по черзі розгортає в тонкий пластДілимо тісто на дві частини і по черзі розгортає в тонкий пласт

Фігурною виїмкою або по паперовому зразком вирізаємо майбутнє пасхальне печиво у вигляді яєць. На другій частині тесту вирізаємо на одержані фігурках поглиблення під «жовток». Обрізки знову слепляем, розгортаємо і вирізаємо фігури.

Заготовки розміщуємо на деку, випікаємо при 180 градусах 10-12 хвилин, або поки печиво не зарум’яниться зверху. Даємо охолонути.

Збірка печива: змащуємо дві половинки печива абрикосовим джемом, скріплюємо їх разом, і додатково кладемо джем в поглиблення.

Вирізаємо печива у вигляді яйця. На другій частині тесту вирізаємо поглиблення під «жовток»Вирізаємо печива у вигляді яйця. На другій частині тесту вирізаємо поглиблення під «жовток»
Випікаємо печиво при 180 градусах 10-12 хвилин і даємо охолонутиВипікаємо печиво при 180 градусах 10-12 хвилин і даємо охолонути
збираємо печивозбираємо печиво

Присипаємо сирне печиво цукровою пудрою, не зачіпаючи «жовток».

Присипаємо сирне печиво цукровою пудрою, не зачіпаючи «жовток»Присипаємо сирне печиво цукровою пудрою, не зачіпаючи «жовток»

Пасхальне печиво готове. Смачного!

Сирне печиво «Великодні яйця» з абрикосовим джемом готово!Сирне печиво «Великодні яйця» з абрикосовим джемом готово!

Як бачите, ніяких складнощів з приготуванням цього сирного печива не може виникнути. А радість, яку воно подарує вашим дітям, запам’ятається вам надовго.

Світлого вам Свята!