Пиріг з цибулею — класика Провансу. Пиріг з цибулею і яйцем. Покроковий рецепт з фото

Ароматний пиріг з цибулею, яйцями, розмарином і чебрецем — класика прованської кухні. Для пирога потрібно приготувати пісочне заварне тісто на оливковій олії, але ви можете замість нього використовувати вершкове масло або маргарин. Тісто, приготовлене цим способом, добре тримає форму і використовується в рецептах багатьох країн для пирогів з багатошарової начинкою. Пиріг вийде ситним, на наступний день він ще смачніше, ніж відразу після випічки, мабуть цибулю просочує своїм соком стінки пісочного тіста. Не шкодуйте цибулю для начинки — його повинно бути багато, змішавшись з сиром і ароматними травами, цибуля стане головним героєм цього пирога.

Пиріг з цибулею і яйцем - класика ПровансуПиріг з цибулею і яйцем — класика Провансу

Закриті пироги зі складною начинкою іноді печуть у формі кошики, вони так і називаються пиріг «Кошик для пікніка».

• Час приготування: 1 година 20 хвилин
  • Кількість порцій: 6

Інгредієнти для пирога з цибулею і яйцем

Для тіста:

• 200 г пшенично борошна;
  • 50 мл оливкової олії;
  • 130 мл води;
  • 3 г солі;
  • один яєчний жовток (для змащування).

Для начинки:

• 4 курячих яйця;
  • 400 г ріпчастої цибулі;
  • 100 г селери;
  • 70 г сиру;
  • розмарин, чебрець, перець чилі.

Інгредієнти для приготування пирога з цибулею і яйцемІнгредієнти для приготування пирога з цибулею і яйцем

Спосіб приготування пирога з цибулею і яйцем

На початку приготування відваріть круто чотири курячих яйця для начинки.

Кип'ятимо воду, додаємо в неї сіль і оливкове маслоКип’ятимо воду, додаємо в неї сіль і оливкове масло

Робимо заварне пісочне тісто. Кип’ятимо воду, додаємо в неї сіль і оливкове масло. Якщо ви будете готувати тісто з маргарином або вершковим маслом, то потрібно розтопити їх до повного розчинення в гарячій воді.

У гарячу воду всипаємо всю муку і інтенсивно перемішуємоУ гарячу воду всипаємо всю муку і інтенсивно перемішуємо

У гарячу воду всипаємо всю муку і інтенсивно перемішуємо тісто ложкою до тих пір, поки воно не збереться в щільний ком. На цьому етапі буде проблематично замішувати тісто руками, так як воно досить гаряче.

Замішане тісто залишаємо остигатиЗамішане тісто залишаємо відпочити

Після того як мука змішається з гарячою водою і маслом, суміш трохи охолоне, можна продовжити роботу з тестом руками. Замішуємо тісто, вкриваємо плівкою і прибираємо на 30 хвилин в холодильник, щоб воно охололо.

Нарізаємо часточками ріпчасту цибулю і салатний селераНарізаємо часточками ріпчасту цибулю і салатний селера

Робимо начинку. Нарізаємо часточками ріпчасту цибулю і салатний селера. Обсмажуємо овочі на суміші з оливкового і вершкового масла до тих пір, поки цибуля не стане прозорим, додаємо до смаку сіль.

З'єднуємо інгредієнти начинкиЗ’єднуємо інгредієнти начинки

Знімаємо листочки з гілки розмарину, ріжемо дрібно, нарізаємо стручок червоного перцю чилі, твердий сир трьом на крупній тертці. З’єднуємо інгредієнти начинки — тертий сир, обсмажену цибулю, розмарин, чебрець і чилі.

Розкачуємо 2/3 тесту для основи і викладаємо у форму. Викладаємо відварені яйця.Розкачуємо 2/3 тесту для основи і викладаємо у форму. Викладаємо відварені яйця.

2 \ 3 тіста розкочуємо на пергаменті до товщини 3-4 міліметра, укладаємо в форму, рівномірно розподіляємо по дну і стінок, робимо бортик. Відварені круто яйця розрізаємо навпіл, кладемо на тісто.

викладаємо начинкувикладаємо начинку

На яйця викладаємо начинку, розрівнюємо, заповнюючи проміжки між яйцями. Начинка повинна повністю охолонути, ніколи не кладіть на сире тісто теплі продукти.

Залишки тесту розгортаємо, і вкриваємо начинкуЗалишки тесту розгортаємо, і вкриваємо начинку

Час, що залишився тісто розгортаємо в тонкий лист, укладаємо на пиріг, защипуємо краю і робимо надрізи для виходу пара. Поверхня змащуємо сирим яєчним жовтком, це додасть пирогу золотисто коричневий колір і блиск.

Випікаємо пиріг з цибулею і яйцем в духовціВипікаємо пиріг з цибулею і яйцем в духовці

Розігріваємо духову шафу до температури 180 градусів Цельсія. Випікаємо пиріг з цибулею і яйцем приблизно 40-50 хвилин. Готовий пиріг охолоджуємо і нарізаємо на порції, посипаємо чебрецем.

Пиріг з цибулею і яйцем готовий. Смачного!