Морс з журавлини — як приготувати з заморожених ягід, покрокові рецепти, фото, відео

морс з журавлини
Морс з журавлини, рецепт якого ми пропонуємо вам приготувати, роблять з дуже давніх часів. Причина популярності цього напою криється не тільки в приємному смаку, але і у великій кількості вітамінів, інших мікроелементів. Морс корисний як дітям, так і дорослим. Особливо його рекомендують вживати взимку і навесні. Коли нестача вітамінів позначається на здоров’ї та самопочутті кожної людини. Завдяки тому, що цей напій у величезній кількості містить вітамін С, він здатний зміцнювати імунітет, боротися з простудними і вірусними захворюваннями. Нижче ви дізнаєтеся, як приготувати морс з журавлини, щоб він був смачним і зберіг всі вітаміни.

класичний напій

морс за класичним рецептом
Такий напій добре освіжає і втамовує спрагу. Він дуже смачний охолодженим. Це той рецепт морсу з журавлини, який готували ще наші бабусі. Хоча для його приготування використовуються сучасні технології, він виходить не менш смачним і корисним.

Для рецепта необхідно:

• 2 л води;
  • 1 ст. свіжих ягід;
  • 150 гр. цукру.

1. Журавлину ретельно промийте під краном.промийте ягоду
  2. Покладіть ягоди в блендер і подрібніть до кашоподібного стану.подрібнити в бленедере
  3. Складіть марлю в два шари, перекладіть на неї суміш і добре відіжміть сік.віджати сік
  4. У каструлю налийте холодну воду, доведіть до кипіння, покладіть журавлинний макуха, що залишився в марлі, і проваріть 5 — 10 хвилин.проварити сік з додаванням води
  5. Після цього добре процідіть, щоб не залишилося ягідних частинок.процідити
  6. У каструлю влийте відвар, додайте свіжовичавлений сік журавлини, цукор і закип’ятити.морс готовий

Залиште на кілька хвилин для настоювання і можна пити. Зберігатися такий напій в холодильнику близько трьох днів.

Під час приготуванні морсу рекомендується використовувати тільки скляну, керамічну, пластикову або емальований посуд. Журавлина має кислотами, які негативно впливають на металеві ємності. Окислюючись вони виділяють в напій шкідливі речовини.

Морс із заморожених ягід

заморожена журавлина
Багато хто задається питанням, як зварити морс із замороженої журавлини? Популярність саме мерзлої продукції пояснюється тим, що ця ягода навіть після багатьох місяців зберігання в морозильній шафі зберігає практично всі мікроелементи. Тому і напій з неї виходить не менш корисним, ніж зі свіжої журавлини. Купити такий продукт в супермаркеті можна практично круглий рік. Тому, якщо ви не маєте свіжих ягід, але хочете приготувати напій, пропонуємо рецепт морсу з замороженої журавлини.

Журавлинний морс з імбиром

морс з журавлини і імбиру
Імбир додає напою тонкого, приємного присмаку. Крім того, поєднання цих інгредієнтів має прекрасні очисні властивості.

Для напою буде потрібно:

• 1 ст. з гіркою ягід;
  • 10 гр. свіжого кореня імбиру;
  • 1 ст. цукру (можна більше або менше, за смаком);
  • 1, 5 літра холодної води.

Морс з медом

морс з журавлини і меду
Такий напій рекомендується пити вранці. Він не тільки заряджає енергією, але і благотворно впливає на всі системи і органи. Далі ви дізнаєтеся, як зробити морс з журавлини з медом.

Для рецепту вам знадобиться:

• 1, 5 л води;
  • 1,5 ст. журавлини;
  • 100 гр. меду.

1. Ягоди промийте під проточною водою і дайте їм стекти.промити ягоди
  2. Подрібніть блендером або вручну, за допомогою товкучки.подрібнити
  3. Перекладіть все в каструлю, залийте водою і нагрівайте, не доводячи до кипіння.добре підігріти
  4. Одержаний склад, процідіть крізь сито або кілька куль марлі.процідити
  5. У сік покладіть мед і ретельно перемішайте.додати в напій мед

Морс охолодіть і можна пити.

Мед додається тільки в охолоджений напій. Це солодкі ласощі можна піддавати термічній обробці, інакше воно втратить корисні мікроелементи.

Рецепт без варіння

журавлинний морс без варіння
Завдяки тому, що в рецепті приготування морсу з журавлини не використовується термічна обробка, напій зберігає всі вітаміни, наявні в свіжих ягодах.

Журавлинний морс з апельсином

морс з журавлини і апельсина
Рецепт морсу з журавлини для тих, хто не дуже любить присмак цієї ягоди. Апельсин не тільки збільшить кількість вітаміну С в напої, а й додасть цитрусову нотку.

Необхідні продукти:

• 500 гр. ягід журавлини;
  • 1 ст. цукру;
  • 1 великий апельсин;
  • 1, 5 л води.

Процес приготування:

1. Журавлину помийте, подрібніть, з’єднайте з цукром.перетерти журавлину з цукром
  2. Апельсин помийте, вичавити сік і натріть трохи цедри.вичавити сік і натерти цедру
  3. Воду закип’ятіть, додайте перетерту журавлину, сік і цедру апельсина. Накрийте і залиште настоюватися на вісім годин.змішати інгредієнти і закип'ятити
  4. Процідіть і можете вживати.морс готовий

Морс з журавлини — неймовірно корисний і смачний напій. Готувати його не складно, впорається з цим будь-яка людина. Але так як у кожної людини свої смакові переваги, кількість тих чи інших продуктів можна варіювати. Крім того, не бійтеся експериментувати. Адже завжди можна отримати новий смачний і корисний рецепт.

Відео-рецепт приготування корисного напою