Морс з журавлини — рецепти приготування цілющого напою, відео

морс з журавлини
З приходом жовтня на вулиці стає бридко і сиро, а застуда все частіше нагадує про себе тим, хто ще не встиг змінити легкий одяг на більш теплі сезонні речі. Однак є один чудовий засіб, яким користувалися ще наші бабусі, що дозволяє захистити наш організм від нежитю, кашлю та інших принад хвороби — це морс з журавлини. Крім того, що він дуже смачний, напій ще й надзвичайно корисний завдяки багатому вітамінному складу червоних ягідок. Найголовніше — правильно приготувати морс, щоб зберегти максимальну кількість вітамінів, і тоді він дійсно не тільки зможе втамувати спрагу, але і зміцнити імунітет. Ми знаємо деякі хитрощі, як це зробити, і з задоволенням поділимося з вами секретом.

Щоб ягідки не втратили свої корисні властивості, їх потрібно правильно підготувати. З 0,5 кг журавлини виходить 3 л морсу.

підготовка ягід

Насамперед висипаємо журавлину в миску і ретельно промиваємо під проточною водою. Щоб надлишки стекли, відкидаємо ягоди на друшляк. До слова сказати, сидіти і ретельно вибирати кожен листочок або гілочку зовсім немає потреби, тому як в сам морс вони все одно не потраплять.

Морс з журавлини — етапи приготування

Щоб з 0,5 кг журавлини отримати 3 л морсу, заливаємо вичавки водою в кількості приблизно 2,5 л. Ставимо на вогонь і починаємо прогрівати. Весь цей час продовжуємо розминати ягоди.

Якщо морс готується для дорослих, на вказану кількість рідини додаємо 1 склянку цукру. Для дітей же краще зробити несолодкий напій.

Доводити до кипіння не можна, адже тоді більшість вітамінів ми втратимо, зокрема вітамін С. Тому коли рідина ось-ось закипить (по кромці макухи з’являться бульбашки), каструлю потрібно зняти з плити і процідити.

На закінчення залишилося з’єднати проціджений настій вичавок і журавлинний сік і насолоджуватися ароматним напоєм красивого рубінового кольору.

Покрокове приготування журавлинного морсу