Компот з обліпихи на зиму, рецепти з додаванням яблук, кабачків, приготування без стерилізації, відео

компот з ягід обліпихи
Приготувати компот з обліпихи на зиму зможе будь-хто, навіть якщо раніше він ніколи не мав справи з домашньої консервацією. До складу смачного напою входять свіжі або заморожені ягоди, вода, цукор, спеції. Також вам знадобиться зовсім небагато вільного часу і крапелька терпіння. Всі нюанси приготування і корисні поради ви дізнаєтеся з рецептів, розміщених на цій сторінці.

Класичний рецепт компоту з ягід обліпихи

компот класичний з обліпихи
Цей напій можна варити як з плодів садових, так і диких рослин. Тільки перш переконайтеся, що обліпиха росла в сприятливих екологічних умовах, далеко від залізниці або автомобільної траси.

Складові:

• вода — два літри;
  • свіжі ягоди — 600 грамів;
  • цукровий пісок — 300 грамів.

При бажанні ви можете включити до складу компоту будь-які фрукти. Наприклад, взяти яблука, абрикоси або груші.

Невдовзі ви переконаєтесь, що рецепт компоту на зиму з обліпихою дуже простий.

Для початку добре промийте і переберіть ягоди, попутно рятуючи від битих і зіпсованих плодів. Найзручніше це робити за допомогою звичайного сита.промити і обсушити ягоди
Одночасно закип’ятіть на плиті воду і всипте в неї цукор.

стерилізація банок в мікрохвильовці
Простерилизуйте баночки, насипте на дно оброблені ягоди і залийте їх гарячим сиропом.засипати ягоди, залити окропом
Вам залишилася закрити посуд чистими кришками і закатати їх ключем. Після цього укутайте компот щільним рушником або покривалом. Коли напій охолоне, відправте його на зберігання в темне і прохолодне місце.

Як ви могли переконатися, обліпиховий компоти без стерилізації готується дуже просто і швидко. Але якщо ви любите більш складні завдання, то спробуйте поекспериментувати з різними смаками. Далі ми розповімо, як готувати кілька різновидів компоту з обліпихи на зиму.

Смачний напій з яблук і обліпихи

компот з обліпихи і яблук
Перед вами ще один доступний рецепт смачного частування, який збереже для вас до весни всі корисні властивості ягід і фруктів. Пропонуючи його дітям, не забудьте попередньо розчавити обліпиху, щоб рідина набула насичений колір і приємний аромат. Якщо ж вам здасться, що напій містить занадто багато цукру, то просто розведіть його перед вживанням кип’яченою водою.

Складові:

• садові яблука — 400 грамів;
  • свіжа обліпиха — 200 грамів;
  • вода — 2,5 літра;
  • кориця і гвоздика — за бажанням.

Щоб приготувати компот з обліпихи з яблуками на зиму, уважно прочитайте наступний рецепт.

підготувати обліпиху для компоту
Добре помийте ягоди і фрукти, а потім покладіть їх в стерилізовані банки (посуд повинна бути заповнена приблизно на одну чверть).помити яблука для компоту

У цьому рецепті яблука додають тільки для смаку. Але якщо ви любите консервовані плоди, то можете покласти їх більше, заповнивши банку до половини.

Приготуйте сироп з води, цукру і спецій. Коли рідина закипить, зніміть її плити, трохи остудіть і влийте до ягодам і фруктам. Залиште заготовки в спокої хвилин на десять, щоб компот міг трохи настоятися. Після цього долийте сироп до горлечка і закрийте частування прокипяченной металевою кришкою.

Компот з кабачків і обліпихи

компот з обліпихи і кабачків
Незвичайне поєднання овочів і ягід дає дивовижний смак. Деякі господині навіть жартують, що навчилися готувати з ананасів смачний компот. І дійсно, цей напій дуже нагадує сік консервованих південних фруктів. Спробуйте втілити оригінальну ідею на практиці, скориставшись простим рецептом.

Потрібні продукти:

• обліпиха — 220 грамів;
  • цукіні або молоді кабачки — 1200 грамів (вага м’якоті, очищеної від насіння і шкірки);
  • цукор — 450 грамів;
  • вода — два літри.

Розрахунок інгредієнтів зроблений на одну трилітрову банку. Якщо ви хочете приготувати більше, то множте кількість на потрібне вам число.

Готується компот з обліпихи з кабачками на зиму дуже просто.

для компоту потрібні чисті стиглі ягоди
Підготуйте всі зазначені продукти. Цукіні очистіть від шкірки і акуратно видаліть насіння ложкою. Після цього поріжте м’якоть на невеликі кубики однакового розміру і перекладіть їх в чисту банку.цукіні нарізати для компоту

Ягоди промийте в друшляку під проточною водою. Відберіть зіпсовані, а потім дочекайтеся, поки стече вся зайва рідина. Висипати обліпиху прямо на шматочки кабачка. Відразу ж влийте в банку окріп і закрийте горлечко тарілкою або блюдцем. Через десять хвилин перелийте настій в каструлю і доведіть його до кипіння. Повторіть цю операцію ще раз.

Компот з гарбуза і обліпихи

компот з обліпихи і гарбуза
Цей солодкий напій відрізняється приємним ароматом і насиченим смаків. За ці властивості він отримав в народі красиву назву «Бабине літо». І дійсно, варити компот краще восени, коли ягоди повністю достигли, а гарбуз дозріла і придбала характерну солодкість.

Склад напою (розрахунок на одну банку):

• м’якоть гарбуза — один стакан;
  • обліпиха свіжа — 200 грамів;
  • вода — два літри;
  • цукор — один стакан.

Список інгредієнтів ви можете зробити більш різноманітним, спираючись на свої смакові відчуття. Внесіть в нього яблука, груші, абрикоси і будь-які спеції.

Очищений гарбуз поріжте невеликим кубиком, а ягоди помийте і переберіть. Якщо ви будете додатково використовувати фрукти, то видаліть у них серцевину і поріжте скибочками.шматки гарбуза очистити і нарізати кубиками
Покладіть підготовлені продукти в банку і залийте їх гарячою водою. Через чверть години рідину потрібно злити в сотейник, а потім прокип’ятити її з цукром і спеціями. Влийте сироп назад в банку і закатати компот.

обліпиха для компоту очищена і помита

Компоти з обліпихи на зиму найкраще готувати з плодів, зібраних на своїй ділянці. Але якщо вам захочеться порадувати рідних свіжими літніми смаками, то не потрібно чекати слушного моменту. Використовуйте для цього напою заморожені ягоди, а також овочі і фрукти, куплені в найближчому супермаркеті.