Компот з яблук і апельсинів на зиму — рецепти з фото приготування напою для дітей, в мультиварці, відео

яблучно апельсиновий компот
Компот з яблук — улюблені ласощі багатьох з дитинства, приємний легкий смак цього напою має безліч шанувальників. Чому б не додати до звичного букету нову нотку? Компот з яблук і апельсинів на зиму стане чудовою альтернативою класичним рецептом. Напій виходить ароматним, смачним і дуже корисним. Якщо яблучний компот здається вам «пріснуватим», хочеться більш цікавого і насиченого смаку, то доповнивши напій апельсином, ви відкриєте для себе нові кулінарні горизонти.

Загальні принципи приготування компотів з яблук з цитрусами

Перед тим, як приступити до приготування компоту, необхідно звернути увагу на кілька тонкощів готування напою з яблук і апельсинів. Рекомендації знадобляться особливо початківцям господаркам, які тільки осягають тонкощі кулінарії.

яблука для компоту
Фрукти, про які ми говоримо в цій статті, мають достатнім вмістом кислоти, тому при приготуванні компоту стерилізація в більшості випадків не проводиться.

Яблука повинні бути твердими, щоб в процесі настоювання плоди не розвалювалися. Поширена «антонівка» не підійде, вона досить швидко «розкисає» в компоті.

Якщо для вас важливий не тільки смак, але і вид напою, виберіть не один, а два-три різнокольорових сорти яблук, щоб вийшло, наприклад, поєднання з червоних і зелених яблук і помаранчевих апельсинів.апельсин для компоту

Щоб подати на стіл крім компоту окремо консервовані фрукти, при приготуванні напою потрібно красиво їх нарізати, прибрати насіння, очистити апельсини від шкірки і білого шару під нею.

Перед вживанням напій краще проціджувати.

Підготовка до приготування компоту

каструля для приготування компоту
Для приготування вам знадобиться каструля великого обсягу — алюмінієва або емальований, ніж, дошка для нарізки фруктів, ваги і мірна ємність для води. Яблука можна нарізати і без обробної дошки, а ось апельсини «на вазі» різати незручно — так акуратні шматочки не вийдуть. Також вам знадобиться спеціальна капронова кришка з дірочками для зливання компоту і «закрутка».ключ і банки для закачування

Класичний рецепт компоту з яблук і апельсинів на зиму для дітей

очищаємо шкірку з апельсинів
Даний варіант приготування не містить консервантів, таких як лимонна кислота або оцет, тому цей безпечний компот з яблук і апельсинів — рецепт для дітей. Навіть найменші можуть його пити, якщо, звичайно, дитина не страждає від алергії на цитрусові.

Отже, для приготування трьох літрових банок компоту вам знадобиться:

• 800 грам апельсинів (приблизно 4 штуки);
  • 1500 грам яблук (6 середніх плодів);
  • 400 грам цукру;
  • 1 літр води.

Етапи приготування:

1. Підготуйте яблука і апельсини зазначеним вище способом, розкладіть шматочки рівномірно по трьом банкам. Апельсинову шкірку окремо наріжте і залиште для сиропу.наповнюємо банки фруктами
  2. Зваріть сироп з води, цукру і нарізаною шкірки цитрусових.варимо сироп
  3. Киплячий сироп розлийте по банках, шкірку попередньо приберіть з заливки. Банки прикрийте кришками і дайте постояти десять хвилин.заливаємо сироп
  4. Потім злийте сироп назад в каструлю, ще раз закип’ятіть і повторіть процедуру.зливаємо сироп
  5. Розлив киплячий сироп втретє, закатати банки кришками. І поставте в тепле місце остигати на кришку, закутавши теплою ковдрою.закочує компот
  6. Компот з яблук і апельсинів на зиму готовий. Після повного охолодження перенесіть на місце постійного зберігання.

Урізноманітнити смак компоту можна за допомогою невеликої кількості кореня імбиру.

Рецепт яблучно-апельсинового компоту для мультиварки

компот в мультиварці
Компот з яблук і апельсинів в мультиварці вариться буквально за півгодини. Для цього рецепта вам потрібно взяти:

• 6 яблук;
  • 3 апельсина;
  • 2 літри води;
  • 2 склянки цукру.

Рецепт компоту з яблук і апельсинів з медом

компот з медом
Для 3-х літрової банки компоту потрібно:

• шість яблук;
  • один великий апельсин;
  • 100 гр. цукру;
  • 100 гр. меду.

Покрокова інструкція приготування компоту з яблук і апельсинів на зиму:

1. Підготувати яблука і апельсини так, як зазначено вище. Скласти в банку.
  2. Залити окропом на 15 хвилин.
  3. Злити воду назад в каструлю, додати цукор, мед, шкірку апельсина. Довести сироп до кипіння і кип’ятити десять хвилин.
  4. Прибравши з заливки шкірку, розлити її по банках і закатати їх стерилізованими кришками.
  5. Поставити банки на кришки, укутати і залишити до повного охолодження.

Простий рецепт компоту з яблук і апельсинів

простий рецепт
Цей рецепт компоту дуже простий. Для нього знадобляться (на 3-х літрову банку):

• 10 невеликих яблук;
  • половинка апельсина;
  • 1,5 склянках цукру;
  • 3 літри води.

У банку кладемо яблука цілком і нарізані кружальцями апельсини, засипаємо цукор. Заливаємо окропом до країв і даємо 5-7 хвилин постояти. Зливаємо воду назад в каструлю, доводимо до кипіння, даємо хвилинку покипіти. Заливаємо сироп в банку і закочує. Компот з яблук і апельсинів готовий.

Якщо після вживання компоту у вас залишаються з’їденими фрукти, не варто їх викидати. З них виходить смачна начинка для пиріжків.

Описаними способами можна готувати компот і з іншими цитрусовими. Яблука можна поєднувати з мандаринами або лимонами, в останньому випадку цукру потрібно буде додати більше.

Компот з яблук і апельсинів в рецептах з фото, які представлені в статті, припадуть до смаку вам і вашим рідним. Напої урізноманітнюють асортимент заготовок на зиму, радують яскравим ароматом цитрусів. І, може бути, вони стануть одним з улюблених компотів вашої родини.

Компот з апельсинів і яблук без стерилізації — відео