Кавун — калорійність, користь і шкода для організму людини, відео

Смугаста ягода з Південної Африки
Дивовижна смугаста ягода в Європі спочатку була ласощами для найдостойніших людей. До Росії рослина потрапила в XVI столітті, і зустріти кавун можна було тільки на столах вельмож і на царському столі. Виходець з Південної Африки, дивовижний овоч поступово поширився по теплим регіонах. Багатовікова історія підтвердила малу калорійність, користь і шкода кавуна. Зараз теплолюбних культур вирощують повсюдно на полях і дачних грядках. Ботаніки відносять кавун ні до хибним ягодам, як прийнято вважати, класифікують його як тиквіну.

Чим корисний кавун для організму людини?

Діти просто обожнюють кавун
Що складається з соку більш ніж на 90% плід має дуже багатий хімічний склад. Рідина теж представляє набір корисних елементів, які благотворно впливають на всі органи людини. Кавун корисний майже всім, за рідкісним винятком. У складі продукту містяться:

• білки;
  • вуглеводи;
  • жири;
  • органічні кислоти;
  • зольний залишок;
  • харчові волокна.

Кавун вважається дієтичним продуктом через малу калорійність. Шматочок в 100 г принесе всього 27 Ккал, але доставить багато корисних елементів. Якщо взяти до уваги, що дієтологи вважають нормальним вживання 2,5 кг кавуна протягом дня, то всі показники корисності потрібно переводити на вагу з’їденого продукту. Тільки так можна порахувати насичення організму корисними речовинами, які даються на 100 г продукту.

Кавун -нізкокалорійний продукт
Для початку визначимо, з чого складається кавун. Зазвичай визначальною для всіх продуктів є їх енергетична цінність. Кавунова м’якоть має 23 Ккал від вуглеводів, жири дають всього 1, білки — 2 Ккал. Ще дві одиниці додаються неврахованими елементами. На вуглеводний склад припадає 93% від всієї енергетичної цінності. Він представлений групою моно- і дисахаридів.

Цінними в складі кавунової м’якоті є харчові волокна, представлені геміцелюлозою. Вони набагато м’якше, але активніше беруть участь в процесі зв’язування і виведення токсинів. Зольна складова 0,4 г представлена ​​мінералами. Цінність їх в кавунової м’якоті полягає в концентрації і легкої засвоюваності.

Дія корисних складових кавуна

Соковита ягода багата вітамінами
Дія кавуна як дієтичного продукту полягає в насиченні організму:

• вітамінами;
  • біологічно активними речовинами;
  • мінералами.

Одним з відомих позитивних дій кавуна вважається його вплив на ниркову систему. Якщо в нирках немає великих гострих каменів, які під дією кавунового соку можуть почати рух, і немає проблем з роздратованою сечовий системою, кавун стане хорошим санітаром для нирок. Лужний склад розчиняє і виводить дрібний пісок. При цьому необхідно вживати кавунової м’якоті до 2,5 кг на добу малими порціями. Пісок буде помітний. У чоловіків вихід може супроводжуватися невеликий різзю в уретрі. Для чищення нирок білий підкорковий шар є найефективнішим з точки зору сечогінну дію.

Перед кавуновим промиванням нирок потрібно порадитися з лікарем. Не можна використовувати кавунову дієту тим, у кого є захворювання пієлонефрит, простатит, або камені. Лікуючий лікар урівняти користь і шкоду кавунової дієти.

За цими критеріями вибирають кавун на ринку
Для сердечників і гіпертоніків вживання кавуна тільки на благо. Організм насичується магнієм і калієм, мікроелементами, які підвищують працездатність м’язи. Фолієва кислота бере участь в кровотворенні спільно з магнієм і залізом. Як антидепресант, кавун заспокоює нерви, які є регуляторами процесів в організмі. Так що якщо видільні органи дозволяють, кавунова дієта позначиться благотворно на загальному стані людини.

Як не отруїтися кавуном?

Перевірка кавуна на вміст нітратів
У кавуна є одна властивість, яке робить його небезпечним, якщо при виробництві використовують підвищені дози азотних добрив. Щоб не принести додому отруйний овоч, потрібно купувати кавуни тільки в кінці літа, коли вони самі дозрівають, без прискорення. Купувати потрібно цілий кавун, а вдома досліджувати м’якоть. Перевірити кавун на наявність нітратів можна Екотестер.

Помиту ягоду розрізати, і подивитися структуру:

1. Кавун повинен бути не яскраво-червоного кольору, без жирних жовтих проводок.
  2. Розім’ята в склянці з водою м’якоть не повинна фарбувати рідина в рожевий або червоний колір.
  3. На зрізі м’якоть повинна бути зернистою, що не гладенькою.

Мінімальна кількість нітратів міститься в серцевині кавуна
Більша кількість нітратів накопичується біля плодоніжки і в зовнішньому шарі під шкірою. Тому дітям слід давати шматочок з самої серцевини.

Навіть купуючи кавун ближче до осені, не слід вибирати його біля дороги чи поза торговельними рядів. Великий ризик, що санітарний контроль не пропустив товар до офіційної реалізації. Не можна купувати пошкоджений кавун. У теплу пору на солодкої поверхні швидко розмножуються мікроби, які можуть викликати захворювання на дизентерію. Кавун з тріщиною неможливо відмити від дорожньої і польовий бруду. Невідомо, що він несе на своїх смугастих боках.

Чим корисний кавун — відео