Як виростити брокколі, посів на розсаду і в грунт, відео

Підкажіть, як виростити брокколі? Раніше ми садили тільки білокачанну капусту, але останнім часом наші діти полюбили брокколі. На сімейній раді було вирішено, що домашні овочі краще покупних. У наступному сезоні плануємо посадити і брокколі. Чи є у неї якісь особливості в вирощуванні або все, як у звичайної капусти? Як краще садити — на розсаду або відразу посіяти в грунт?

як виростити брокколі
Брокколі — одна з найкорисніших видів капусти, рекомендована до вживання дієтологами. Тож не дивно, що останнім часом багато городників зацікавилися цією культурою. Її незвичайна зовнішність зовсім накладає відбиток на вирощування. Отримати урожай корисних кучерявого головок може навіть початківець дачник, якщо знати, як виростити брокколі. Рослина це невибагливо і особливих турбот не доставить. Якщо врахувати всі нюанси посадки, хороший урожай корисного овоча гарантований.

Вирощування розсади броколі

Як виростити брокколі розсадним і безрассадним способом
Рассадний метод дозволяє наблизити строки збирання врожаю. Якщо є теплиця, приступати до посіву насіння можна вже в березні. Рання посадка передбачає дорощування розсади в тепличних умовах. А ось якщо посіяти насіння в квітні, тоді розсаду можна буде висаджувати відразу на грядку.

Насіння перед посівом необхідно підготувати:

1. Витримати черзі чверть години в гарячій і холодній воді.
  2. На добу замочити в стимуляторе зростання.
  3. Ще добу витримати при низькій температурі (в холодильнику).

Сіяти брокколі найкраще відразу в окремі стаканчики. Коренева система молодого рослини погано переносить пересадку.

Насіння сильно заглиблювати не потрібно, достатньо злегка присипати. Посіви перший час тримають під плівкою, в теплі. Коли ж з’являться сходи, температуру потрібно знизити до 10 градусів тепла. Такий режим важливий для першого тижня життя розсади, потім її знову повертають в тепле місце. Поливати сіянці слід регулярно, але не занадто, інакше вони захворіють чорною ніжкою. Приблизно через місяць, коли у брокколі виростуть по 4 листа, її можна висаджувати на постійне місце.

Як виростити брокколі безрассадним способом?

Як виростити брокколі розсадним і безрассадним способом
Брокколі зростає досить швидко: трохи менше, ніж за 3 місяці, урожай готовий до зняття і вживання. Насіння можна висівати відразу у відкритий грунт, вони цілком встигнуть вирости, а качани — дозріти до осені. Перед посівом на грядку насіння також слід підготувати, щоб прискорити їх схожість.

Слушна нагода для посіву — з травня по червень. Грунт в цей час вже досить прогріта, та й температура стабільна.

Деякі городники сіють насіння в загальну грядку, а потім пікірують. Але зручніше буде відразу зробити «персональні» лунки, залишаючи між ними відстань в 50 см. У кожну потрібно помістити по 2-3 насінини, з запасом, на випадок, якщо не всі проклюнутся. Якщо ж проросте все, просто необхідно вибрати найміцніший сіянець. Решта можна видалити, обрізавши. Регулярно поливаючи, просапуючи і періодично підгодовуючи рослини, в кінці літа можна буде зрізати качани.