Використовуємо яблучні відходи в кулінарії, яблучне желе

У доброї господині нічого не пропадає. Навіть яблучні відходи можна застосувати з користю. Та ще приготувати з них таке дивовижне желе, яке приведе в захват самого вибагливого гурмана. І мармелад. А ще пастилу! А ще … Але давайте-ка не станемо поспішати і повернемося до наших яблук.

Желе з яблучних відходів

Желе з яблучної шкірки

Заготівля желе на зиму

Користь яблучної шкірки і серцевини

Навряд чи існує така людина, яка не любить яблука або не вважає їх джерелом вітамінів.

яблучний урожай

Відомо, що найкорисніше в овочах і фруктах концентрується не в м’якоті плодів. Шкірка, яку ми часто зрізаємо і викидаємо, є накопичувачем вітамінів і мікроелементів, надзвичайно корисних для людського організму. А вже про яблучних кісточках і зовсім в народі ходять легенди, що вони здатні запобігати раку. Так хіба можна халатно ставитися до того, що дарує нам чарівниця природа? Ні, потрібно використовувати все по максимуму!

яблучна шкірка

Крім того, відомо, що шкірка і серцевина яблук дуже багаті на пектин. Це не просто цінний елемент. Саме пектин сприяє застиганню конфитюра, повидла і желе.

яблучна шкірка

Ось чому рекомендується все залишки яблук після переробки, а також вилучені плоди, використовувати для приготування желе, зефіру, мармеладу, пастили, конфітюру і інших смачних десертів.

Майстер-клас «Желе натуральне яблучне»

Можна, зрозуміло, приготувати желе і з самих плодів. Але для забезпечення його щільності кулінарові доведеться додавати в нього желатин. Пропонований же рецепт спирається на використання виключно натуральних продуктів, вирощених у власному саду, за винятком цукру.

приготування мармеладу

Якщо в отриманий відвар додати розведений в сиропі желатин, то з нього може вийти смачний і корисний мармелад. Після застигання його потрібно буде посипати цукром, і чудові цукерки готові!

яблучний мармелад

А деякі використовують для формування пластикові вкладиші з цукеркових коробок. Тоді мармеладки виходять ще красивіше. А ще можна скористатися фігурним ножем для розрізання.

Мармелад з яблук

Пастила з яблучних відходів

Масу, яку відтіснили після варіння, можна використовувати для виготовлення пастили. Потрібно тільки пропустити її через сито, щоб відокремити тверді частинки, додати цукру до смаку і розкласти тонким шаром на поліетиленовій плівці. Поміщають пласт на просушку в таке місце, де немає мух, але є приплив свіжого повітря, низька вологість і досить тепло.

пастила яблучна

Деякі розкладають пастилу на лист для запікання на деку і сушать її в духовці на дуже слабкому вогні. Але даний варіант чреватий тим, що пастила іноді підгорає, набуває неприродний смак, стає крихкою. Природна усушка — кращий спосіб для виготовлення пастили.

Відео-рецепт приготування желе з антонівки