Варення з волоських горіхів зелених, рецепт приготування, користь і шкода, відео

варення із зелених волоських горіхів
Варення з волоських горіхів — досить популярний продукт в місцях, де росте саме дерево. Воно цінується серед багатьох гурманів і користується широкою популярністю завдяки характерному смаку і корисним властивостям. Щоб насолодитися десертом, не обов’язково купувати таке варення в магазині, його можна приготувати в домашніх умовах, якщо мати під рукою всі необхідні для цього інгредієнти.

Варення з волоських горіхів зелених: рецепт приготування

зірвати горіхи молочної стиглості
В першу чергу слід врахувати, що для приготування варення використовуються виключно молоді горіхи, які мають ще зелений колір і досягли лише молочної зрілості. Вони відрізняються м’якою шкаралупою. Сам процес заготовки плодів до безпосереднього приготування має деякі тонкощі. Це обумовлено своєрідною гіркотою вихідної сировини. Щоб позбутися неприємного смаку, ще незрілі горіхи поміщають в холодну воду і залишають в замоченому стані близько двох діб. Перед цим їх очищають від зеленої скоринки.

Не забудьте на час оброблення зелених горіхів надіти рукавички. Через велику концентрацію йоду в їх складі, шкіра пальців дуже швидко забарвиться в темний колір.

почистити горіхи і залити водою
На всьому протязі замочування воду йдуть регулярно міняти — не менше трьох разів за добу. Потім воду потрібно злити, а горіхи залити вапняним розчином. Для його приготування використовувати холодну воду і гашене вапно. В отриманому розчині горіхи залишити як мінімум на чотири години. Далі їх процідити, щоб можна було усунути гіркуватий смак вихідної сировини. На завершальному етапі горіхи ретельно промити під проточною водою.

Користь і шкода варення з волоських горіхів

стиглі горіхи
Про те, що волоські горіхи мають цілу низку корисних властивостей, відомо всім. Але багато хто замислюється, чи залишається користь в варення, яке приготовлено з волоських горіхів. Навіть після тривалої варіння ще нестиглі горіхи зберігають в собі всі лікувальні якості. Саме тому таке варення рекомендується готувати не тільки з кулінарних міркувань. У ньому міститься чимало цінних речовин, але найбільш важливим з них є йод.

горіхове варення для імунітету
В цілому, користь такого варення актуальна і при необхідності підвищити імунітет. Його нерідко використовують, якщо є проблеми щитовидною залозою. Також волоські горіхи, причому навіть у вареному вигляді, корисні для судин головного мозку. Продукт можна вживати жінкам, які виношують плід. Це корисне ласощі для дітей, а також людей, що мають нестабільний кров’яний тиск. При напруженій розумовій роботі також допоможе варення з ароматних зелених горіхів.

Але є і зворотна сторона користі — не варто надмірно захоплюватися цим продуктів, особливо людям, у яких є зайва вага, так як волоські горіхи відрізняються підвищеною калорійністю.

Відео-рецепт варення з горіхів волоських

Горіхове варення з вірменським — відео