Варення з барбарису на зиму — рецепти приготування, корисні властивості, відео

ягоди барбарису для варення
Малинове і смородинове варення повним ходом йде в сезон застуд. Плоди барбарису не менше корисні, і, приготувавши варення з барбарису на зиму, можна забезпечити домочадців смачною і корисною консервацією до наступного сезону.

Заготовки з барбарису рекомендують вживати в період активізації вірусних інфекцій для загального зміцнення імунітету. На відміну від таблеток, в основному не дуже приємних на смак, «барбарисовий ліки» з задоволенням їдять маленькі діти.

Корисні властивості варення з барбарису були відзначені ще нашими предками. Червоні ягідки мають характерний кислий смак і мають протизапальну дію, підвищують апетит і покращують роботу кишечника. А барбарисові настоянки приймають при хворобах печінки і жовчного міхура.

Секрет полягає в складі плодів, які містять велику кількість вітаміну С, бета-каротину, мінеральних і дубильних речовин, а також три види кислоти:

• винну;
  • лимонну;
  • яблучну.

Існує багато рецептів варення з барбарису. Кілька з них, найпопулярніші, викладені в цій статті.

Перш ніж приступити до закатку варення, важливим буде нагадати, що для заготовок барбарис збирають не раніше вересня. Ягідки в цей час вже зрілі, але ще не розм’якли і зберігають пружність.

Читайте також статтю: варення з вишні без кісточок на зиму п’ятихвилинка як желе!

Густе варення з барбарису

густе варення з барбарису
Для приготування знадобиться:

• барбарис — 2 кг;
  • вода — 800 мл.

Також буде необхідний цукровий в пісок в кількості:

• 1 кг — для пересипання ягід;
  • 2 кг — для сиропу;
  • 0,5 кг — для додавання в варення в кінці варіння.

Барбарисовий варення стерилізоване

стерилізоване барбарисовий варення
Стиглі ягоди в кількості двох кілограм промити під проточною водою, відібрати пошкоджені плоди і листя. Висипати на друшляк, щоб стекли залишки води.підготувати ягоди для заготовки

За цей час приготувати концентрований цукровий сироп:

• налити в каструлю 600 г води і довести до кипіння;
  • всипати 2 кг цукру;
  • помішуючи сироп, дати цукру повністю розчинитися.

готуємо концентрований сироп
Після того, як сироп закипить, акуратно насипати в каструлю барбарис. Дати заготівлі закипіти, зняти пінку, вимкнути конфорку та залишити на ніч настоюватися.

варимо барбарисовий варення
На наступний день довести варення до кипіння і готувати на повільному вогні, поки воно не набуде бажану консистенцію.

Готовність варення перевіряють, капнув трохи на блюдце. Якщо крапля не розтікається, можна вимикати.

Гаряче варення з барбарису з кісточками розкласти в півлітрові баночки і стерилізувати 15 хвилин. Закатати, укутати.

Ароматне варення з барбарису і ванілі

барбарисовий варення з ваніллю
Варення роблять в три підходи:

1. Підготувати плоди: 5 ст. барбарису помити, видалити кісточки і насипати в каструлю або іншу ємність. З 8 ст. цукру і 4 ст. води зварити сироп і залити їм очищений барбарис. Залишити на добу.
  2. Каструлю з заготівлею поставити на вогонь, довести до кипіння і варити 15-20 хвилин. Знову залишити на добу.
  3. На третій день довести варення до готовності на повільному вогні, додавши в кінці трохи ванілі. Розкласти по банках і закатати.

сире варення

сире варення з барбарису
Цей рецепт варення з барбарису без варіння дуже популярний у прихильників народної медицини. Ягоди, які не пройшли термічну обробку, зберігають всі корисні властивості. Щоденний прийом по чайній ложці такої «вітамінної бомби» зміцнює імунітет перед застудою і насичує організм вітамінами.

На відміну від рецептів, за якими барбарис проваривается, «сирої спосіб» заготовки варення передбачає обов’язкову очистку плодів від кісточок.

Перед приготуванням ягоди слід перебрати, добре промити і залишити на друшляку стікати. Кількість барбарису і цукру визначається в пропорції 1: 3, тобто на один кілограм подрібненої ягідної маси потрібно 3 кг цукру.

За допомогою блендера подрібнити ягоди. Також можна скористатися звичайною м’ясорубкою.подрібнюємо ягоди блендером

Варення-желе з барбарису

варення-желе з ягід барбарису
Завдяки високому вмісту пектину, з барбарису легко приготувати желе, навіть не додаючи желатин. Рецептура приготування відрізняється повною відсутністю води, а кількість цукру залежить від ваги протертих плодів.

Щоб отримати гарне рубінове желе з барбарису, ягоди попередньо відварюють.відварюємо барбарис

Як тільки барбарис стане м’яким, воду злити і перетерти ягоди, використовуючи сито. Кісточки вибрати і викинути. Отриману масу зважити, щоб визначити необхідну кількість цукру.перетираємо проварені ягоди

На один кілограм перетертих ягід засипати 1 кг цукру. Постійно помішуючи, довести суміш до кипіння і зняти пінку. Варити, поки желе не загусне.варимо желе до загустіння

Гарячу заготовку розкласти по ємностей об’ємом 0,5 л і пастеризувати 15 хвилин. Закатати, укутати і дати охолонути.пастеризуємо желе

Щоб урізноманітнити смак барбарисовий варення, зробити його багатшим і більш насиченою, ягоди можна комбінувати з іншими фруктами. Дуже незвичайне ласощі виходить, якщо до барбарису додати яблука, краще солодких сортів.

Таку консервацію добре використовувати для приготування пирогів, поливати барбарисовий варенням млинці або ж просто їсти вприкуску з хлібом. Крім того, варення з барбарису на зиму є прекрасною альтернативою аптечним вітамінів, його із задоволенням їдять і дорослі, і діти. Приємного апетиту і будьте здорові!