Шкідники на дачній ділянці — білки, методи боротьби, відео

проникнення білки на присадибну ділянку
У цій статті ми розповімо про те, як ідентифікувати і позбутися від білок на вашій заміській ділянці, адже вони можуть принести чимало проблем. Здаються милими і безневинними тварини часто виявляються самої справжньою напастю.

Чому слід турбуватися про білках

білка любить фрукти, овочі і квіти
Зі свого пристрастю до свіжих овочів, фруктів і квітів звичайна сіра білка доставляє масу незручностей садівникам любителям. По всій території США ці підступні істоти витягують герань з віконних ящиків, обривають помідори черрі зі своїх лоз і обгризають яблуневі дерева як справжні збирачі фруктів. Хоча вони активні в будь-який час року, але осінні білячі набіги можуть звести з розуму.

В цей період часу воно особливо активізуються. Тварини не впадають в сплячку, тому їх підземні комори є життєво важливими зимовими складами. У білок розвинений інстинкт накопичення запасів, який допомагає їм вижити. Маленькі пройдисвіти ховають їжу, закопуючи її всюди на своїй території.

Хоча в Північній Америці мешкає кілька видів білок, саме сіра білка приносить садівникам (і людям, розводить птахів) стільки клопоту. Як ці спритні шкідники знаходять цибулини? Чому вони тероризують одні ділянки і не чіпають інші? Що вони їдять?

Зазвичай білки збирають горіхи, жолуді, соснові шишки, кору, фрукти, ягоди, гриби і комах, але тільки не пташині яйця і цибулини. Іноді вони просто заради задоволення псують квіти. Слідкуйте за цими несподіваними гостями і спробуйте кілька наших порад, щоб позбутися від них.

Як ідентифікувати білку в саду

білка шкодить на ділянці
Найчастіше, в вашому саду паскудить саме сіра білка. Вона важить близько півкілограма, а колір шерсті варіюється від сірого до темно-коричневого і чорного. На грудях хутро світлий. Довжина тіла досягає 25 см, стільки ж займає пухнастий хвіст — знаменита особливість білки. Розкішний шар хутра використовується для тепла, спілкування і балансу.

Білки мають дуже гострим нюхом, яке дозволяє їм безпомилково розкопувати цибулини. Ніс цих досвідчених злодюжок є дуже маленьким, але вкрай потужним інструментом для пошуку горіхів і ягід. Садівники не впевнені, цілеспрямовано чи білки викопують цибулю, але ця проблема реально і широко поширена.

Як ми вже згадували, якщо ви виявили, що весняні цибулини розриті, ви маєте справу з білками або бурундуками. Вони люблять робити це під час осіннього годування, поїдаючи цибулю і використовуючи отвори для зберігання своїх горіхів.

Білки також спустошують годівниці для птахів. Якщо ви помітили, що корм зникає дуже швидко, ймовірно, пухнасті гризуни дісталися до вашої ділянки.

Як позбутися від білок

білків не подобається запах людини
Постарайтеся зберегти апельсинові і лимонні кірки протягом зими. Покладіть їх в морозилку, а по весні вкопати в землю в потрібних місцях. Це відіб’є охоту у шкідників займатися розкопками.

Превентивні заходи

приручити білку і посадіть у вольєр
Не привертайте увагу до нещодавно закопаним цибулин, залишаючи на поверхні залишки шкірки. Повністю приберіть за собою, а також не кладіть цибулю на землю, поки копаєте отвори для посадки. Білки учуют улюблений запах здалеку і тут же примчаться.

Хочете тримати шкідників подалі від пташиних годівниць? Встановіть їх на висоті близько 180 см від землі і на видаленні не менше 3 метрів від дерев і будівель (білки можуть стрибати на таку відстань, а іноді і далі).

Закопайте кілька часточок часнику близько весняних цибулин. Ви також можете обробити землю навколо посадок часниковим порошком або кайенский перцем, коли рослини входять в фазу цвітіння. Запах повинен відлякувати білок.

Пухка земля викликає спокусу розкопувати її, тому гарненько утрамбуйте грунт після завершення робіт.

Дротяна сітка — ще один дієвий метод. Оточіть цим захистом посадки цибулі. Рослини можуть легко рости через дріт, але білки не дістануть до цибулин. Крім того, подумайте про те, щоб садити ті культури, які шкідники не люблять: нарциси, мускарі, алліум і проліски.

Білки обожнюють тюльпани і крокуси, тому ці квіти краще не садити, знаючи, що в саду з’явилися пухнасті звірята.

Тепер ви знаєте, що милі звірята, яких ми так любимо годувати в парку з рук, можуть бути справжньою напастю на дачних ділянках. Дотримуючись наших порад, ви зможете позбутися від них, або співіснувати пліч-о-пліч і бути спокійними за свої посадки.

Білка на дачі — відео