Маринований часник з буряком, рецепти приготування цілих головок, часточок, відео

мариновані з буряком головки часнику
У зимову пору нерідко на повсякденних і святкових столах з’являються салати, пасти і закуски з вмістом часнику. Поява різкого запаху і гострої гіркоти часто зупиняють бажання скуштувати салат, але вихід як завжди є.

Маринований часник з буряком — це класичне поєднання інгредієнтів. Багато хто пам’ятає, як з дитинства батьки підкладали в тарілку гострий тертий буряковий салат, заправлений майонезом, з метою профілактики респіраторних захворювань і зміцнення імунітету. Але дітей не так-то просто умовити з’їсти настільки пікантне блюдо. Замінити його може рожевий часник, маринований з буряком. Після приготування яскраві «веселі» зубчики цього часточкової рослини можуть здатися смішними і заслужити довіру маленьких гурманів. А для дорослих таке блюдо стане незамінним на кухні в якості прянощів і цікавою закуски.молоді головки часнику для маринування

Мариновані зубчики часнику з буряком

мариновані зубчики часнику
Головним у такій заготівлі є часник, тому його знадобиться багато. Кількість інгредієнтів береться з розрахунку на 1 кг часнику і 1 літр води (під маринад).

Для маринування знадобляться:

• кілограм часнику;
  • 2 шт. буряка середнього розміру;
  • 125 мл оцту;
  • 4 гвоздики;
  • 6 горошин перцю;
  • по 2 ст. ложки солі і цукру;
  • вода.

Рецепт маринованого рожевого часнику з буряком

маринований рожевий часник з буряком
Зовсім не обов’язково використовувати для заготівлі повністю очищений часник. Його можна маринувати і цілими головками.

Процес маринування цілого часнику:

1. Очистити часник, при цьому знімають тільки верхній товстий шар лушпиння, залишаючи тонку шкірку, що об’єднує часточки.
  2. Проварити головки в киплячій воді близько 3х хвилин.
  3. Відкинути на друшляк і дати стекти, або викласти на рушник і обсушити.наповнити банки часником і буряком
  4. Буряк натерти на тертці або нарізати скибочками.
  5. Розкласти інгредієнти по банкам і залити маринадом.залити часник з буряком маринадом

Для маринування можна використовувати тільки буряковий сік, віджатий з протертого коренеплоду. У такому випадку його потрібно окремо проварити, а потім змішати з маринадом.

Приготування маринаду:

1. Закип’ятити літр води з сіллю і цукром (по 50 гр. Кожної).
  2. Додати сушений кріп (можна використовувати гілочки), лавровий лист, перець, коріандр.
  3. Дати маринаду трохи настоятися і додати оцет.
  4. Залити часник пряним маринадом і закупорити банки.

Рецепт швидкого приготування

маринований часник швидкого приготування
Для тих, хто не має часу, підійде рецепт швидкого приготування маринованого часнику з буряком. Для цього часник проваривается довше — хвилин 5, заливається більш концентрованим маринадом (потрібно збільшити кількість солі, оцту і цукру на 1 ст. Ложку) з додаванням прогрітого зі спеціями рослинного масла (2 ст. Ложки).

часник готовий до вживання
Через дві доби, витриманих в холодильнику, можна буде дегустувати готову страву.

У маринованому вигляді часник не втрачає своїх корисних властивостей, і він продовжує володіти противірусну і протимікробну діями. При цьому його смак і аромат пом’якшуються, а буряк набуває цікавий часниковий запах.

Маринований з буряком часник перед подачею потрібно промити холодною водою. Сервірують його в салатниці, викладаючи з зеленню, буряковими часточками і, за бажанням, приправляючи ароматним маслом. Також можна розмістити його на одній страві з різними соліннями. Такий часник використовують і в процесі приготування інших страв в якості заправки.