Користь сушеної моркви, як заготовити, від чого приймати, відео

Дуже люблю робити різні заготовки на зиму, а особливо — сушити фрукти. В цьому році навіть спеціальну сушарку купила і вирішила спробувати закласти в неї овочі. Якраз зібрали стільки морквини, що не знаю, куди подіти. Але мене цікавить одне питання: чи збереже вона після сушки свій смак і властивості? А ще чула від сусідки, що вона цей «овочевий сухофрукт» заварює і п’є замість чаю. Каже, від шлунка допомагає. Розкажіть, в чому користь сушеної моркви?

користь сушеної моркви
Всім дачникам і городникам відомо, що виростити і зібрати хороший урожай моркви — це ще півсправи. Головне полягає в тому, щоб зберегти помаранчеві коренеплоди якомога довше. Морква починає проростати і підгнивати набагато швидше від інших культур, що зберігаються в підвалі. Звичайно, овочі завжди можна натерти і заморозити. Але купувати морозильну камеру спеціально для моркви якось не логічно. Зате якщо висушити коренеплоди, вони займуть в рази менше місця. Ще такі заготовки не вимагають спеціальних умов зберігання і є не тільки смачними, а й корисними. Знаючи, в чому користь сушеної моркви, її можна використовувати не тільки на кухні, але і як лікувальний засіб.

Харчова цінність сушеної моркви

сушена морква
У порівнянні зі свіжою низькокалорійної морквиною (всього 32 ккал в 100 г овочів) висушений коренеплід набагато корисніші і має 221,1 ккал. Втім, нічого дивного в цьому немає. Просто порахуйте, скільки потрібно натерти моркви, щоб після сушки отримати 1 кг готового продукту. Більше в ньому стає і інших елементів:

• жирів (0,6 г проти 0,1 г);
  • вуглеводів (49,2 г проти 6,9 г);
  • і навіть білків (7,8 г проти 1,3 г).

Як засушити морква в домашніх умовах

сушка моркви
Зробити корисні запаси не складно. Досить просто вимити плоди, очистити, натерти на тертку і висушити одним із способів:

• в духовці;
  • в сушарці;
  • просто розклавши на пергаменті на столі.

Перед сушінням рекомендується попередньо відварити моркву протягом пари хвилин. Це допоможе зберегти більше поживних речовин, особливо каротину.

Користь сушеної моркви

морквяний чай
Про користь морквяного соку знають навіть діти. У висушеному вигляді помаранчевий коренеплід теж зберігає майже весь вітамінний склад і корисні властивості. Деякі навіть посилюють свою дію. Не будемо говорити про те, як використовують моркву на кухні, адже її можна додавати практично в будь-які страви. А ось для організму людини така заготовка надає ще й лікувальну користь. Сушена морква, так само, як і свіжа, допомагає підтримувати зір і заповнює дефіцит вітамінів.

В якості лікарського засобу з морквяної «сушки» роблять настій, заливши її окропом і витримавши хвилин 30. Такий морквяний чай здатний:

• допомогти впорається з запальними процесами в кишечнику;
  • вивести шлаки і токсини;
  • перешкоджати відкладенню солей в нирках і суглобах;
  • усунути свербіж і лущення шкірних покривів;
  • сприяти в лікуванні легеневих захворювань.

Курс лікування повинен становити не більше 2 тижнів, при цьому досить пити 1 ст. такого чаю на ніч.

Однак не варто забувати про те, що вживати моркву можна при наявності алергії. Також не рекомендується приймати морквяний чай в разі, якщо підвищена кислотність, при гастриті і проблеми з нирками.

Відео про те, як заготовити корисний морквяний чай