Користь і шкода гречки для здоров’я, різновид крупи, відео

користь і шкода гречки для здоров'я
Цю ароматну кашу давали дітям в садку, робочим — на обід, а аристократам — на сніданок. Користь і шкода гречки для здоров’я були відомі ще в VI столітті н. е. До того ж вона вважається низькокалорійним продуктом: 100 г вареної крупи містить 105 ккал, а сирої — 313 ккал. З цієї причини її дуже часто приписують тим, хто дотримується суворої дієти. Лікувальні властивості злакової культури обумовлені її унікальним хімічним складом. Ознайомившись з ним, можна зрозуміти, як найкращим чином застосувати «царицю» всіх круп.

Хімічний склад гречки — візитна картка відомого злаку

різновид гречаної крупи

Найпопулярнішими видами культури вважається:

• ядриця;
  • зелена;
  • просунув;
  • смоленська.

Перший і другий сорт є великі зерна, а два інших — це різновиди гречаної крупи різного ступеня дроблення. Все ж більше користі організму приносять цільні ядриця. У них міститься незліченну кількість всіляких макро- і мікроелементи. Крім кальцію, калію, йоду і магнію, вони багаті селеном, залізом, нікелем, цинком, фтором та іншими компонентами.

Корисні властивості гречаної крупи можливі завдяки ряду вітамінів:

1. В 2. З’єднання виводять токсини з клітин.
  2. Вітамін В6. Нормалізує роботу нервової системи в цілому.
  3. О 9. Відповідає за відновлення тканин на клітинному рівні.
  4. РР. Сприяє розщепленню і виведенню ліпідів з організму.
  5. А. Покращує зір, а також підсилює імунний захист людини.
  6. Е. Є потужним антиоксидантом. Позитивно впливає на репродуктивні здібності чоловічих і жіночих органів.

Гречану кашу включають в раціон харчування спортсменів. Вміщені в ній амінокислоти беруть участь в утворенні білків, які складають більшу частину м’язової маси.

гречана каша
Всі перераховані хімічні сполуки вкрай потрібні пацієнтам, що страждають захворюваннями травної системи. Взаємодіючи зі слизовою оболонкою, ці компоненти відновлюють її структуру. Особливу користь вони приносять вагітним жінкам, а також плоду.
білки в гречаній крупі

Користь і шкода гречки для здоров’я з точки зору експертів

цілющі зерна гречки
Незалежно від способу приготування, крупа зберігає свої лікувальні властивості. Тому її часто варять, млоять в духовці / слабкому вогні або ж запарюють. Також кашу заливають водою або кефіром на ніч. На ранок ядриця розбухають і на смак нічим не відрізняються від вареного варіанту. Все ж не всім таке блюдо припадає до душі. Щоб це виправити, необхідно дізнатися ще кілька подробиць того, чим корисна гречка для організму. І знову потрібно повернутися до її складу.

Особливе місце в ньому відведено 3 флавоноидам (антиоксидантом):

1. Кверцетин. Необхідний для профілактики ракових захворювань. До того ж з’єднання робить стінки судин міцними, а також очищає їх від шлаків та інших утворень.
  2. Вітексин. Надає кровоносних судинах більш еластичну структуру і відповідає за їх розширення. Цьому флавоноїди відводиться ключова роль в ферментному метаболізмі серцевого м’яза.
  3. Рутин. Надає зміцнювальний вплив на судинну систему, особливо в поєднанні з вітаміном С. З цієї причини він вкрай необхідний пацієнтам в післяопераційний період. Також з’єднання підвищує опірність організму до небезпечних інфекцій.

Протипоказання до гречки

гречка корисна не всім
Перераховані корисні властивості «цариці» круп спонукають багатьох внести її в свій раціон харчування. У той же час не всі так райдужно як здається. Адже існує ті люди, кому протипоказана гречка. Сумно, але деяким важкохворим пацієнтам заборонено її їсти. У зв’язку з цим вчені зробили кілька сенсаційних відкриттів.

Її не рекомендують:

1. Жінкам, які досягли 45 річного віку. При регулярному вживанні продукту у них починає інтенсивно розвиватися або прогресувати остеопороз.
  2. Тим, хто має проблеми зі згортанням крові.
  3. Тим, хто страждає на виразку шлунка.
  4. При запорах або підвищеному газоутворення кишечника.
  5. Дітям. Надлишок деяких мікроелементів (магнію, калію, заліза і цинку) в організмі призводить до того, що кальцій починає дуже повільно засвоюватися. В результаті невикористані з’єднання вимиваються з кісткової тканини, через що кістки стає дуже крихкими.

Хоча вона дуже корисна для вагітних і годуючих мам, все ж кашею не слід сильно захоплюватися. Таке насичене харчування може викликати алергічну реакцію у плода.

помірне споживання гречки корисно
Хворим на цукровий діабет, які страждають хронічною формою ниркової недостатності, злакова культура не рекомендована. Як можна відзначити, користь і шкода гречки для здоров’я сильно контрастні. Найчастіше такі відмінності викликають багато питань. Тому, перш ніж зайнятися самолікуванням або сісти на чергову дієту, варто проконсультуватися з лікарем. Лише таке обопільне співробітництво принесе 100% результат.

Все про властивості гречці — відео

Корисні властивості зеленої гречки — відео