Корисні властивості опеньків, харчова цінність, калорійність, відео

корисні властивості опеньків
Популярним і при цьому смачним продуктом вважаються гриби, які дуже зручно додавати в різні страви в процесі приготування їжі. Особливо цінуються корисні властивості опеньків, адже завдяки високому вмісту вітамінів і мінеральних речовин вдається оздоровити організм. Знайти гриби вдасться поблизу старих пнів, саме завдяки своєму місцю розташування вони і отримали свою назву. Більшість грибників люблять опеньки, через те, що вони виростають купчасто і завжди в одному і тому ж місці. Розраховувати на урожай актуально з серпня і до листопада.

Харчова цінність

джерело білка
Завдяки унікальному складу опеньків їх активно використовують в кулінарії. Гриби можна засолити, засушити або просто зварити. Вживати інгредієнт в їжу актуально і для тих, хто мріє схуднути.

Калорійність грибів опеньки становить 17 ккал на 100 г. Склад продукту складається з великої кількості білка, який добре засвоюється організмом (2.2 г — 100 г).

Літні опеньки містять високу кількість вітаміну B1. В основу продукту входять також вітаміни C, B1, E, PP. Що входить до складу цинк і мідь позитивно впливають на кровообіг людини. За кількістю кальцію і фосфору опеньки фактично не поступаються рибі. Позитивно на організмі людини відображаються і входять до складу натрій, залізо і магній.

Сушені опеньки містять білка в 2 рази більше, ніж яловичина. Якщо вживати 100 г грибів в день, то вийде збагатити організм добовою нормою вітаміну B1 і С.

свіжі опеньки

приготування свіжих опеньків
Досить після збору грибів проварити їх у воді 30 хвилин для того щоб уникнути отруєння. Після цього продукт можна вживати в їжу. Висока харчова цінність опеньків дозволяє комплексно оздоровити організм. Свіжі гриби позитивно впливають на здоров’я людини, так як надають дію:

1. Підвищують захисні властивості імунної системи, завдяки входить до складу аскорбінової кислоти. Компонент благотворно відображається на стані судин, виводить токсини і загоює ранки на шкірі.
  2. Добре впливають на стан серця, через що міститься калію і магнію.
  3. Зміцнюють волосся, нігті і мають позитивну дію на стан шкірного покриву, завдяки вітаміну B2.
  4. Проводять легкий послаблюючий ефект, що корисно для тих, хто страждає запорами.
  5. Благотворно впливають на роботу щитовидної залози і сприяють утворенню гемоглобіну, що корисно для тих, хто страждає недокрів’ям.
  6. Корисні властивості опеньків для хворих страждають на атеросклероз і цукровий діабет.

Дослідження довели той факт, що регулярне включення грибів в раціон перешкоджає утворенню ракових пухлин.

Осінні опеньки активно використовуються в процесі виготовлення білкового хліба, корисного для хворих на діабет.

сушені гриби

Зберігати продукт в засушеному вигляді набагато простіше, так як при подібному вигляді обробки компонент зменшується в розмірах. Унікальні особливості грибів зберігаються так само, як смак і аромат. У засушених опеньках корисних властивостей набагато більше, ніж в маринованих грибах. Вміст білка і калорійність грибів в сушеному вигляді значно зростає, ніж у випадку зі свіжими опеньками. Активно використовуються засушені гриби при боротьбі із запорами.

Корисні властивості опеньків маринованих

мариновані опеньки
Поживних речовин в цьому виді грибів набагато менше, ніж у свіжих грибах. Найбільше мариновані опеньки цінують за їх приємний смак і консистенцію. Благотворно на роботу шлунково-кишкового тракту впливає слиз, яку виділяють грибочки. Цікавим є той факт, що через що входить до складу оцтової кислоти, спецій і солі продукт не рекомендується вживати при наявності проблем зі шлунком.

заморожені опеньки

Багато хто не знає, чим корисні гриби опеньки в замороженому вигляді. Вважається, що саме цей тип зберігання дозволяє зберегти максимальну кількість корисних речовин. В процесі заморозки грибів важливо враховувати всі основні правила, щоб вони зберегли свою харчову цінність.

чим небезпечні

дітям до 7 років опеньки вживати не можна
Крім користі опеньків та шкоду також цей продукт може надавати для організму. Не рекомендується включати в раціон продукт людям, у яких є проблеми з шлунково-кишкового тракту. Дітям до 7 років також не слід давати опеньки. Якщо збирати опеньки в правильних місцях (далеко від автотрас) і обробляти покладеним чином, то завдати шкоди організму буде набагато складніше.

Лікарі радять утриматися від вживання грибів також і в інших випадках:

• вагітним жінкам і годуючим мамам;
  • при проблемах з травленням;
  • хворим з нирковою недостатністю;
  • пацієнтам при гіпертонії і проблемах з серцем.

В процесі збору опеньків в лісі потрібно враховувати їх зовнішній вигляд, щоб на столі не виявилися неїстівні екземпляри. Якщо ніжка гриба довше 6 см, тобто його небезпечно.

При правильному приготуванні та обробці опеньків вдасться зберегти корисні для організму особливості продукту. Для того щоб запобігти отруєнню грибами слід обов’язково при варінні тримати їх у воді не менше 30 хвилин.

Відео про корисні властивості осінніх опеньках