Як зберігати овочі і фрукти тривалий час, досвід закордонного дачника, відео

зберігання помідор
Як зберегти фрукти з овочами з вашого саду свіжими протягом тижнів або місяців? Ми зібрали для вас корисні рекомендації та поради, які допоможуть вам досягти успіху в створенні правильних умов для зберігання врожаю.

Як зберігати овочі

Картопля

зберігання овочів в підвалі
Ні в якому разі не використовуйте холодильник для зберігання картоплі, інакше крохмаль, що входить до його складу, перетвориться в цукор, а сам овоч придбає солодкий смак. Щіткою видаліть залишки землі з плодів і помістіть їх в темне прохолодне місце, де температура тримається на позначці в 4-5 ° С. Найкраще зберігати картоплю в підвалі, в недоступною для світла зоні, використовуючи пластикові ящики, вистелені шаром вологого піску.

На відміну від інших овочів, плодів картоплі потрібно трохи більше тепла, тому контейнери з ними слід розташовувати вище рівнем.

Чи не складують з яблуками в одну тару, так як фрукт виділяє газ етилен, який прискорює процес псування картоплі.

Часник і цибуля

зберігання цибулі і часнику
Ні часник, ні цибулю (НЕ шалот) також ніколи не зберігається в холодильнику. Їм потрібно прохолодне сухе місце з хорошою вентиляцією і температура 5-8 ° С. Ідеально підходять сітчасті мішки, в яких партію овочів доставляють в магазин (вони відмінно «дихають»). Якщо спеціального мішка у вас немає, візьміть звичайну миску. Помістіть в неї часник і зберігайте в коморі. Можна також використовувати сумку, тільки переконайтеся, що в ній досить вентиляційних отворів.

Пара цікавих фактів на замітку:

• картопля виділяє вологу, яка прискорює гниття цибулі, тому не зберігайте їх поруч;
  • зелена цибуля і цибуля-шалот можна тримати в холодильнику;
  • з часнику можна приготувати часниковий порошок, який служить чудовою приправою.

Хочете перестати плакати, коли ріжете цибулю? Охолодіть його протягом півгодини раніше, ніж відокремлювати зовнішні шари. Корінь відрізайте в останню чергу, тому що він викликає сльози найсильніше.

Як зберігати буряк, морква і пастернак

зберігання моркви
Морква, пастернак, буряк та інші коренеплідні культури потрібно добре очистити від землі і помістити на зберігання в прохолодному, захищеному від світла місці (наприклад, льох). Якщо відсікти верхівки з листям, то овочі залишаться свіжими набагато довше.

Як зберігати фрукти

Кращий спосіб зберігання яблук

зберігання яблук
Яблука можна помістити в холодильник для зберігання на короткий термін. Покладіть їх в висувною фруктовий ящик і накрийте вологим рушником.

Ніколи не залишайте яблука в мисці на кухонному столі, якщо не збираєтеся є їх найближчим часом. Вже при температурі +10 градусів плоди зріють в 4 рази швидше, ніж при нульовій. А якщо в приміщенні буде більше 20 ° С, то фрукти стануть перезрілими за лічені дні.

Для тривалого збереження наповніть яблуками целофанові пакети і покладіть в пластикові коробки. Слід підтримувати стовпчик термометра на нульовій позначці, тоді плоди не втратять свої властивості і не зіпсуються протягом півроку. Якщо у вас немає спеціального льоху для коренеплодів, то домогтися схожих умов теж можливо. Для цього розмістіть подвійну картонну коробку з яблуками в холодній передпокої або в підвалі.

Якщо яблука заморозити, то при розморожуванні вони випустять сік. Слідкуйте, щоб температура не падала нижче нуля.

зберігання ягід

Ніколи не мийте ягоди, якщо не збираєтеся відразу ж є їх, вода видаляє тонкий захисний епідермальний шар з шкірки. На жаль, довго зберігати цей швидкопсувний продукт не вийде. Однак, при великій необхідності, загорніть ягоди в паперовий рушник і покладіть в щільно закривається контейнер. Приберіть в сухе прохолодне місце, або в холодильник на 2-3 дні максимум.

трави

зберігання трав
Кріп і петрушка простоять до двох тижнів, якщо стебла занурити в склянку води і накрити поліетиленовим пакетом. Більшість інших трав (і зелені) можна короткочасно зберігати в холодильнику немитими в щільно закритих пластикових контейнерах з достатньою кількістю рідини, щоб не допустити передчасного старіння. Для більш тривалого зберігання, використовуйте влагопроніцаемая папір і целофан.зберігання пряних трав

Зберігання свіжих трав

Більшість свіжих трав швидко в’яне в холодильнику. Ви напевно помічали, як буреет базилік або петрушка. Ці листові трави (а також кінзу, м’яту і кріп) найкраще поставити в склянку холодної води, немов букет квітів. Подрезайте стебла і міняйте воду раз в два дні. Просто відщипувати листя тоді, коли вам потрібно. Це буде стимулювати ще більший ріст. Ви також можете висушити або заморозити зелень, а також законсервувати в оцті або використовувати її для соусу песто.

Сушені трави не можна розміщувати біля плити або в безпосередній близькості від пальників. Тепло і пар швидко змусить їх майже повністю втратити смак. Як і завжди, вибирайте сухе і прохолодне місце.

загальні поради

Кілька загальних порад обов’язково вам знадобляться. Запам’ятайте, заморожений ревінь, солодка кукурудза і зелена квасоля не втрачають смакових якостей після відтавання, тому сміливо зберігайте їх у морозилці.

Огірки, буряк, журавлина, помідори і практично всі фрукти (особливо персики) відмінно підходять для консервування. Як співав один американський співак на цю тему: «Моя бабуся завжди зберігає в банках шматочок літа».

Відео-рекомендації по збереженню врожаю