Як засолити щуку в домашніх умовах для сушіння, копчення, відео

щука домашнього засолу
Багато любителів солоної риби не мають уявлення про те, як засолити щуку самостійно. Щоб її смак вийшов ніжним, необхідно знати деякі хитрощі її засолювання.

Читайте статтю: як правильно засолити сало?

Докладний процес засолювання

щука для засолювання будинку
Для початку необхідно підготувати рибу до соління, гарненько її промити і обрізати зайві частини. До них відноситься голова, хвіст і плавники. Нутрощі щуки також видаляють. При цьому простежте за тим, щоб не пошкодити жовчний міхур. Після цього тушку обробляють, вийнявши хребет через розріз на спинці.

Для того щоб видалити з тушки залишки нутрощів, використовуйте серветку. Водою рибу всередині краще не промивати.

чистимо і нарізаємо рибу
Необхідні інгредієнти:

• гвоздика;
  • чорний або червоний перець;
  • лавровий лист;
  • 7 столових ложок крупної солі на 1,5 кг щуки;
  • розмарин.

Перед тим як засолити щуку, потрібно змішати всі підготовлені компоненти, а саме сіль і приправи. Тушку треба натерти спеціями всередині і зовні. Якщо розрізати її на шматочки, то процес засолювання пройде швидше.шматки щуки натерти спеціями

Рибу викладають в підготовлену ємність, притиснувши зверху вантажем. Не забудьте покласти лавровий лист. Якщо гніт буде важким, то щука вийде сухішою. Щуку витримують 2 дня в умовах кімнатної температури, після чого прибирають вантаж і зливають розсіл.

Як засолити щуку для сушки

засолювання щуки для сушки

Для процесу засолювання використовуйте посуд, що не окислюється. Для цього підходить емальована каструля, а також пластикова або скляна ємність відповідного розміру.

Якщо ви хочете дізнатися, як засолити щуку для сушіння, щоб сушена риба вийшла смачною, то візьміть на замітку прості поради. Важливо правильно підготувати рибу і не помилитися з необхідною концентрацією солі.

Починаємо процес приготування:

1. Рибу добре промивають і виймають нутрощі, в цьому випадку вона виходить більш сухою. Але при бажанні щуку годі й потрошити.підготовка щуки
  2. Приготуйте емальовану каструлю достатнього обсягу і на її дно насипте сіль шаром в 1 сантиметр.
  3. Викладіть щуку в каструлю бічною стороною, а зверху знову покрийте її сантиметровим шаром солі. Таким чином укладіть всю рибу. Останній шар засипте сіллю.
  4. Зверху на кришку покладіть вантаж у вигляді гирі або ємності з водою для того, щоб риба пустила сік.
  5. Приберіть каструлю в затемнене місце на 2 тижні.

Як засолити щуку для копчення

засолювання щуки для копчення
Існує ще один варіант засолювання щуки — для коптильні. В цьому випадку процес підготовки риби трохи інший.

Необхідно виконати наступні кроки:

1. За допомогою гострого ножа відокремлюємо голову і робимо розріз на спинці.
  2. Приступаємо до приготування солоного розчину. Для цього наливаємо в обрану ємність воду і відправляємо її на плиту. У рідину потрібно додати досить велика кількість солі.
  3. Доводимо розсіл до кипіння, остуджувати його не потрібно. Потім опускаємо рибу в каструлю з гарячою рідиною і залишаємо її на 3 години.
  4. Виймаємо щуку і промиваємо її в холодній воді.
  5. На цьому підготовка риби до копчення завершена.

Перед тим як засолити щуку для копчення, скористайтеся важливим радою. Щоб перевірити соляний розчин на фортецю, візьміть очищену картоплю в сирому вигляді і опустіть в каструлю з водою. Якщо картопля сплив, то солі ви додали досить.

ніжна малосольная щука
Якщо ви будете дотримуватися всі необхідні рекомендації, то рибка вийде ароматною і пікантною. Скористайтеся цими простими рецептами, коли ви не хочете витрачати багато часу на засолювання щуки в домашніх умовах, але бажаєте насолодитися її ніжним смаком. Частування можна піднести своїм рідним або друзям до святкового столу або просто приготувати рибку на вечерю до будь-якого гарніру. Бажаємо вам приємного апетиту!

Читайте також по темі: скумбрія солона в домашніх умовах дуже смачна!