Як засолити ляща в домашніх умовах для в’ялення, копчення, сушіння, відео

як засолити ляща
Напевно, про те, як засолити ляща, знає кожен рибалка. Будь-який з них скаже, що цей процес нескладний, він не забирає багато часу і сил, в ньому не задіюються важкодоступні продукти або спеціальне обладнання. А ось результат просто приголомшливий і до вподоби всім без винятку. Ну а якщо ви не знаєте, як засолити ляща в домашніх умовах, то ми запропонуємо вам кілька нескладних рецептів. Читайте як посолити оселедець!

Засолка для сушки

підготовка ляща до засолюванні
Перед приготуванням рибу слід ретельно підготувати. Для цього промийте ляща під проточною водою і випатрати його, розрізавши черевце і акуратно вийнявши внутрішні органи, зябра.

Солити рибу можна і в незайманому вигляді. Однак випатраний лящ просаливается набагато швидше, та й імовірність того, що він зіпсується, дуже мала. Засолка ляща в домашніх умовах без патрання актуальна тільки в разі наявності ікри. Саме з нею смак риби стає насиченим і незабутнім.

ляща годі й потрошити
Отже, візьміть глибоку каструлю, миску, тарілку або ящик з дерева. На дно всипте сіль. Шар повинен бути товщиною, приблизно, 1 см. Зверху розташуйте попередньо випотрошеного і висушеного ляща черевцем догори. Викладайте рибу в ряд, а зверху знову рясно посипайте сіллю. Потім наступний ряд і знову сіль. І так до тих пір, поки риба не закінчиться. Верхній шар повинен рясно покриватися сіллю.пересипати рибу сіллю

Зверху розташуйте кришку і поставте на неї гніт. Ємність з рибою поставте в холодну пору на 7-10 днів.

Якщо спинка жестковата, то це говорить про те, що риба добре просолилася.

Після закінчення вказаного часу тушки слід ретельно промити від солі і залишити в мисці з водою на 2 години, щоб зайва сіль пішла. Тепер ляща можна розвішувати для сушіння в сухому провітрюваному приміщенні. Час приготування — 7-10 днів.помити ляща і просушити

Як засолити ляща за допомогою мокрого способу?

свіжий лящ для засолювання
Для даного методу характерно те, що на кінцевому етапі приготування рибу не потрібно сушити (тому даний спосіб засолювання актуальний і в зимовий період). Це означає, що її можна вживати вже після закінчення процесу засолювання.

До початку приготування відберіть рибку маленьких розмірів. Випатрайте, гарненько промийте. Візьміть глибоку ємність, куди будете викладати рибку шарами. Кожен з них рясно посипається сіллю. Для поліпшення смакових якостей можна додати трохи червоного перцю, лаврового листа і коріандру.

пересипати випотрошену рибу сіллю
Накрийте ємність з рибою кришкою, зверху поставте гніт. Приберіть ляща в прохолодне місце на тиждень. Після цього тушки гарненько промийте під проточною водою (поки вода в мисці не стане прозорою).просушити рибку

Процес засолювання ще не закінчено. Рибку потрібно просушити і розвісити в сухому місці на кілька годин. Все, лящ готовий до вживання.

Засолка для в’ялення

Якщо не знаєте, як засолити ляща для в’ялення, ось вам простий рецепт. Для приготування потрібно буде підготувати:

• сіль;
  • свіжого незаморожений ляща.

Якщо риба тільки що спіймана, то її необхідно вимочити в тазі з водою кілька годин для видалення слизу з поверхні.

чистимо і моєму ляща
Тепер попатраєте рибу і ретельно промийте під проточною водою. Підсушіть тушки і натріть їх сіллю (краще великої).

Якщо лящ важить більше 1 кг, то перед його засолкою потрібно спочатку відрізати від нього голову і проткнути черевце ножем.

Тепер візьміть глибоку ємність, дно засипте сіллю (шар — 1 см). Потім розташуйте черевцем догори тушки. Знову посипте сіллю.

Засолка ляща для копчення

смачний копчений лящ
Багато хто запитує про те, як засолити ляща для копчення? Є кілька способів приготування риби. Ми розглянемо найпопулярніший і простий.почистити і помити рибу перед засолкою

Випатрайте рибу, промийте її.

Якщо лящ великий — видаліть голову і зробіть надрізи на бічних сторонах. Тепер натріть кожну тушку крупною сіллю, в тому числі і всередині.пересипати рибу крупною сіллю

Як засолити ікру ляща в домашніх умовах?

солона ікра ляща
Отже, підготуйте наступні продукти:

1. Ікра одного великого ляща.
  2. Соняшникова олія — ​​4 ст. л.
  3. Сіль.
  4. Перець.

Обробити рибу, розрізавши черевце і дуже акуратно, не пошкоджуючи жовчний міхур, вийміть ікру. Звільніть її від плівки, помістивши в воду і гарненько вимішуючи ложкою або виделкою. Повторіть процедуру кілька разів. Після цього покладіть ікру в миску, додайте сіль.

Візьміть міксер і починайте збивати на невисокій швидкості. Продовжуйте процес до тих пір, поки не утвориться біла пінка. Тепер додайте масло і збийте ще раз.

Простерилизуйте баночки, викладіть ікру, полийте олією так, щоб покривало ікру (на 5 мм). Приберіть в прохолодне місце на 7 днів.

Сподіваємося, що питання про те, як засолити ляща, у вас більше не виникне. Смачного!