Як заморозити спаржеву квасолю на зиму в домашніх умовах, відео

Замороження спаржевої квасолі будинку
Досвідчені господині знають, як не тільки зібрати прекрасний урожай, але і зберегти його на зиму. Улюблені рецепти солінь, що дісталися ще від бабусь, не втрачають своєї популярності, але все більш актуальними стають способи заморозки, що дозволяють максимально зберегти корисні якості продуктів. Об’ємні морозильні камери, що стали доступними простому обивателю, допомагають радувати домашніх в зимову холоднечу несезон овочами і фруктами. Заморожування підлягають практично всі продукти, в тому числі і стала популярною зовсім недавно спаржева квасоля. Але щоб не отримати плачевний результат, марно витративши кошти, час і місце в морозильній камері, слід знати, як заморозити спаржеву квасолю на зиму.

Підготовчий етап

Підготовка спаржевої квасолі до заморожування
Для отримання смачних і придатних до вживання заготовок потрібно правильно вибрати продукт.

Якщо спаржева квасоля вирощена самостійно на грядці в городі, необхідно її зібрати вчасно. Найсмачніша квасоля — молочна, що не встигла занадто перерости. Перезрілі стручки жорсткі, і непридатні для заморозки.

Якщо спаржева квасоля купується на ринку, не посоромилися спробувати проткнути стручок нігтиком. Прикро буде взимку позбавлятися від несмачною заготовки.

На підготовчому етапі переберіть всі стручки, позбудьтеся від зіпсованих. На інших обріжте кінчики з обох сторін, вони непридатні до вживання і можуть зіпсувати смак готових страв.

Замороження сирої квасолі на зиму

Помита і розрізана квасоля просушується
Здавалося б, що може бути простіше? Розсипав по пакетам, прибрав в морозилку і чекай зими, щоб поласувати свіжою квасолею. Але і тут є хитрощі.

Якщо овочі попередньо доброго не висушити, в морозилці вони змерзнути і утворюють суцільний клубок льоду. Взимку доведеться постаратися, щоб від цієї брили відламати кілька стручків або ж витратити весь пакет за один раз.

Надлишки вологи в морожених заготовках не тільки займають достатнє місце, але і роблять страви, приготовані з них водянистими і несмачними.

Не пошкодуйте часу, залиште квасоля перед закладанням в пакети на просушку. Для цього можна її розкласти на тропічних або паперових рушниках. Як варіант, якщо обсяг підготовленого продукту невеликий, залишити в друшляку.

Замороження відвареної квасолі

Квасоля попередньо бланшируется
Щоб правильно відварити спаржеву квасолю, зберігши її смакові і корисні якості, а також не втратити її яскравий привабливий колір, дійте, дотримуючись наступних рекомендацій:

• опустіть підготовлену квасолю в киплячу воду;
  • проваріть не більш 3 хвилин, інакше квасоля стане дуже м’якою і непридатною для подальшого зберігання;
  • готові стручки або брусочки виловіть акуратно шумівкою;
  • моментально помістіть в ємність з крижаною водою, що дозволить не тільки остудити квасоля, але і зберегти її яскравий колір;
  • тримайте в крижаній воді не менше трьох хвилин;
  • готовий продукт розкладіть на рушниках для просушування;
  • розкладіть квасолю по невеликих пакетів;
  • позбудьтеся від усього повітря, для чого акуратно натискайте на пакет;
  • упаковану квасоля відправте на зберігання в морозилку.

Вказуйте на пакетах найменування продукту, вага і дату розфасовки. Цей прийом набагато полегшить взимку пошуки необхідного пакетика.

Після бланшування продукт викладається в воду з льодом
Один з варіантів, як заморозити спаржеву квасолю в домашніх умовах, це приготувати овочеву суміш, до складу якої вона увійде.

Фасовка спаржевої квасолі перед заморожуванням
Зберігають заморожену спаржеву квасоля при температурі -18 градусів. Витратити її потрібно протягом року, більше цей продукт не зберігається.

А застосування замороженої квасолі знайде будь-яка господиня. З нею хороші і супи, салати, овочеві рагу, і як самостійний гарнір вона не поступається іншим овочам. Правильно заморожена квасоля збагатить зимовий раціон вітамінами і порадує своїм свіжим яскравим смаком.

Як морозити спаржеву квасолю — відео