Як визначити нітрати в кавуні, відео

Дуже любимо кавуни, тому часто купуємо на ринку перші плоди. Але минулого літа покупка закінчилася серйозним отруєнням. Підкажіть, як визначити нітрати в кавуні, щоб в цьому році убезпечити себе від повторення ситуації?

Кавун є одним з найулюбленіших ласощів, як дорослих, так і дітей. Смугаста ягода-гігант не тільки смачна, але і дуже корисна для організму. Кавун не дарма рекомендують використовувати при дотриманні дієти, адже його вживання сприяє очищенню нирок, а також виводить шлаки.

Однак з початком сезону овочів і ягід споживачів підстерігає небезпека придбання неякісних продуктів. Справа в тому, що для отримання більш раннього врожаю виробники практично всі культури підгодовують нітратами. Заради великого прибутку досить часто дозволена кількість нітратів перевищено в рази. Кавун, «напханий» ними, стає небезпечним для здоров’я і служить причиною харчового отруєння. Тому так важливо не купувати перші ранні фрукти та ягоди, особливо дітям.

Як вибрати якісний кавун?

ознаки нітратів

За кавуном слід відправлятися на спеціалізовані овочеві ряди. На відміну від стихійних ринків, там у продавців є в наявності документи на дозвіл продажу і дотримуються умови зберігання.

При виборі ягоди необхідно звернути увагу на наступні моменти:

• плід повинен бути цілим, без слідів пошкоджень на шкірці;
  • на дотик кавун з усіх боків — твердий, без м’яких, гниючих, ділянок, злегка шорсткий, але не гладкий;
  • плодоніжка у стиглого кавуна — суха, а сам плід дзвенить при ударі;
  • земляна пляма на боці, якої кавун торкався грунту, має рівний жовтий колір.

Домашні методи визначення наявності нітратів

кавун в воді

Самостійно визначити нітрати у кавунах можна, використовуючи звичайну воду. Є два варіанти перевірки:

1. У велику ємність налити воду і опустити в неї цілий кавун. «Потонулий» плід свідчить про велику кількість нітратів, а сплив можна вживати без будь-яких побоювань.
  2. Відрізати шматочок кавунової м’якоті і помістити його в півлітрову баночку з водою. Рідина повинна трохи змінити колір в рожевий колір або помутніти. Насичено-рожевий, червоний або фіолетовий колір води підтверджує наявність нітратів.

Найбільше нітратів накопичує шкірка кавуна, тому її слід зрізати до рожевої м’якоті.

нітратний кавун

Іноді перевірити безпеку ягоди можна буквально на око. У перегодованому нітратами кавуні в розрізі видно прожилки жовтого кольору замість білих, а сама м’якоть має неприродно червоний колір. До того ж шкірка кавуна ідеально гладка і блищить. Купувати такий кавун, а вже тим більше вживати його не можна.