Як виростити чебрець в домашніх умовах, посадка, догляд, відео

як виростити чебрець в домашніх умовах
Ви любите додавати ароматні гілочки чебрецю в чай, але в саду для нього немає місця? Не впадайте у відчай, адже він добре росте в горщику, і нічого складного в тому, як виростити чебрець в домашніх умовах, немає. Місця він займе мало, та й в догляді некапрізен. Купуєте насіння, готуєте грунт, звільняєте місце на світлому вікні — і приступаєте до «садово-кімнатних» роботам.

Як виростити чебрець в домашніх умовах

Візьміть невеликий горщик висотою до 15 см. Покладіть на дно дренажний шар товщиною не менше 2 см. Чебрець не любить, щоб коріння знаходилися у вологих умовах. Підготуйте пухкий субстрат — підійде грунт для кактусів. Наповніть їм вазончик і рясно обприскати.

Щоб підвищити повітропроникність грунту, додайте трохи перліту і вермикуліту.

Викладіть по поверхні землі насіння кмину і засипте їх грунтом. Сильно на заривайте — досить шару до 1 см завтовшки, інакше насіння довго будуть сидіти. Знову обприскати і на перших порах накрийте плівкою. У таких імпровізованих тепличних умовах паростки здадуться швидше, і тоді укриття можна буде зняти.

У насіння кмину хороша схожість, але не завадить перед посівом замочити їх в стимуляторе зростання. Також на період проростання не ставте посіви під прямі сонячні промені. Вони можуть погубити вашу розсаду, тому краще притените її.

Догляд за чебрецем в горщику

Дружні сходи ви побачите вже через 1,5 тижні. Коли вони підростуть, пікірують розсаду в окремі горщики, вибираючи спочатку найміцніші кущики. Тепер уже не тільки можна, а й потрібно поставити травичку на добре освітлене південне вікно. Ця культура відрізняється підвищеною світлолюбна. Тоді кущики будуть пишними і навіть зацвітуть, а ось при недоліку світла вони почнуть витягуватися і цвітіння навряд чи настане.

Вирощування чебрецю в домашніх умовах — справа не клопітка. У догляді кімнатний чебрець не вимогливий:

1. Поливайте пряність помірно, не забуваючи про відмінну посухостійкості рослини.
  2. Акуратно рихлить грунт, щоб коріння дихали.
  3. З весни до кінця літа підгодовуйте раз на місяць мінеральним комплексом.
  4. На другий рік розсадите розрослися кущики, щоб їм не було тісно.

Збирати врожай пряних гілочок можна цілий рік, але найбільше корисних речовин в них міститься перед цвітінням.

Нехитрі секрети вирощування чебрецю в домашніх умовах — відео