Хрін Катран — вирощування з насіння, стратифікація будинку, відео

хрін катран
Хрін Катран належить до групи багаторічних рослин, сімейства капустяних. Відрізняється культура не тільки зовнішнім виглядом від звичайного хрону, але і смаковими якостями. Рослина не вибаглива, але, щоб воно тривалий час прикрашало собою територію, потрібно дотримуватися нескладних правил.

Хрін Катран: опис зовнішнього вигляду рослини

цвіте хрін катран
Катран або Катран приморський, як його ще називають, є трав’янистою рослиною. Виростає в вигляді кущика, висота якого сягає майже 70 см. Коренева система має циліндричну форму. Основний і єдиний корінь виростає в діаметрі до 10 см. М’якоть біла, щільна.

У природі існує безліч різних сортів хрону Катран, але найпопулярнішими є:

• путьевідний;
  • східний;
  • степової або татарський;
  • морський;
  • кримський.

цвітіння і коріння катрана
Кущ хрону формує розетки, які злегка підняті вгору. Квіточки білого відтінку. Всі вони однакового розміру. У розпущеному вигляді діаметр бутонів не перевищує 1 см. По закінченню цвітіння на їх місці формуються плоди у вигляді подовжених стручків.

Батьківщиною цього дивного рослини є узбережжя Чорного, Азовського моря і Атлантики. Рідше його можна побачити на землях Кавказу.

Катран: вирощування з насіння

насіння катрана
Посадити і виростити цей вид хрону на ділянці зможе навіть школяр. Все це обумовлено не вередливістю культури. Головне, правильно підготувати посадковий матеріал і володіти інформацією правильної посадки зерен.

Стратифікація насіння катрана в домашніх умовах

стратифікація насіння

Це важливий момент при розмноженні Катрана насінням:

1. Спочатку потрібно замочити зерна в чистій воді, температура якої від +180 С до +200 С. Також можна використовувати розчин марганцівки (1%).
  2. Через дві години посадковий матеріал перекласти на тканинну серветку, а через кілька хвилин перемішати його з дрібнозернистим, вологим піском.
  3. Отриману суміш тримати при нульовій температурі повітря від 3 до 4 місяців. Прекрасним варіантом є нижня полиця холодильника або підвал.

Правильний догляд за хроном Катран

Після посіву насіння грядку залишають у спокої до появи перших сходів. Потім настає час копіткої праці.

зрошення

полив сходів катрана
Перші сходи треба ретельно поливати відстояною водою, а вже після появи двох пар листочків, їх потрібно прорідити. Оптимальною відстанню між екземплярами вважається 30 см.

У посушливий період року рослини зрошують часто. Починаючи з травня місяця полив збільшують. Якщо на вулиці тривалий час тримається висока температура повітря і не спостерігаються дощі, то зрошення проводять мінімум два рази на тиждень.

розпушування грунту

Дану процедуру проводять часто, особливо якщо рослини ще маленькі. Рихлити ґрунт потрібно не сильно глибоко, інакше можна порушити кореневу систему.

Підживлення хрону Катран

результат гарного догляду
Першу партію добрива вносять в той час, коли проводять проріджування. Для цього використовують селітру. На 1 м2 рекомендується вносити до 10 г препарату. Другу підгодівлю здійснюють після появи 5 листочків 15 г калійної солі і 7 г селітри.

Якщо є можливість, то удобрювати Катран найкраще рідкими препаратами.

підвищення врожайності

Щоб корінці були максимально товстими і довгими, необхідно на другий рік зрізати головку рослини на 3 см. Після цього культура не буде витрачати всі свої сили на розвиток квітконосу, а віддасть їх для формування коренеплоду.

Збирання врожаю хрону Катран

урожай хріну катран
Викопувати коріння потрібно восени. Найкраще це робити в останній тиждень вересня. Перед тим як приступити до процедури, потрібно спочатку зрізати всі листочки. Таким чином буде легше визначити, де знаходиться корінець і не пошкодити його.

Збір врожаю можна проводити вже в перший рік після посадки хрону.

При правильному догляді з 1 м2 можна викопати до 1 кг врожаю. Щоб продукт якомога довше полежав, корінці рекомендується помістити у вологий пісок. Ємність з хроном тримають при низьких температурах повітря. Добре підходить для цього льох або підвал. Саме в цих місцях показники вологості знаходяться в межах 85%.

Зелену масу і коренеплоди використовують як в медицині, так і в кулінарії. Молоді листочки додають в салати в сирому вигляді, а пагони варять або готують на пару, як спаржу. З корінців роблять приправу — хрін, і додають в консервацію. Деякі запікають коренеплоди в духовці. Завдяки високій температурі повітря вони стають дуже м’якими і соковитими. Такі овочі менш гострі, що дає можливість вживати їх людям із захворюваннями шлунка.

Хрін Катран — це унікальна рослина, яка стане справжньою знахідкою на кухні. При правильному вирощуванні коренеплід порадує всіх своїм не тільки пряним смаком, але і наситить організм всіма необхідними вітамінами і мікроелементами.