Гречані котлети — покроковий рецепт приготування, відео

гречані котлети
Незважаючи на те, що гречка дуже корисна, часто змусити дитину її з’їсти стає проблематично. Але якщо ви зробите гречані котлети з сиром, ваші близькі попросять ще й добавки. Ніжні, м’які, з характерним сирним смаком, такі котлети сподобаються всім, і дорослим, і дітям. Їх можна подавати з картопляним пюре або ж просто їсти разом з овочевим салатом. Більш того, такі котлети навіть можуть замінити картопляні деруни і виступити окремим блюдом. Якщо полити їх сметаною і подати гарячими, вийде ситний вечеря. Добре поєднується блюдо і з кетчупом, який додасть йому кислинку.

складові

Щоб зробити гречані котлети, нам знадобиться;

• трохи сиру (твердого, близько 100 г);
  • 200 г гречки (попередньо відвареної);
  • два яйця;
  • одна середня цибулина;
  • шматочок масла вершкового масла — для обсмажування овочів;
  • дві столові ложки борошна;
  • одна чайна ложка сухого часнику;
  • півчайної ложки коріандру (меленого);
  • третина чайної ложки чорного перцю (меленого);
  • трохи зелені (можна сушеної або свіжої);
  • сіль;
  • масло для смаження котлет (рослинна).

Краще взяти хороший, справжній сир (твердий або напівтвердий), а не дешевий сирний продукт. Останній тільки зіпсує блюдо і не тільки своїм смаком. У справжніх гречано-сирних котлет, коли ви їх розламаєте, розплавлений сир повинен красиво тягнуться ниточками.

Гречані котлети з сиром: покрокове приготування

Основним інгредієнтом виступає звичайна гречана каша. Причому її не обов’язково варити — підійдуть і залишки з вечері. Якщо ж ви будете готувати свіжу кашу, залийте крупу водою в співвідношенні 1: 2. А щоб вже точно не залишилося води, після виключення конфорки дайте каші настоятися з півгодини. За цей час гречка вбере в себе всю рідину.

Поки каша настоюється і остигає, готуємо інші продукти, а потім приступаємо до самих котлет:

1. Дрібно наріжте цибулю.
  2. На гарячій сковороді розтопіть масло (вершкове) і обсмажте на ньому цибулю.
  3. Сир натріть на тертці.
  4. З’єднайте остигнула гречку, сир, цибуля.
  5. Вбийте в отриману масу яйця.
  6. Додайте спеції, посоліть і добре вимішайте. В кінці підсипте борошно.
  7. Ложкою наберіть фарш, обваляйте в борошні і сформуйте котлети.
  8. Обсмажте їх на рослинному маслі.

Подавати гречані котлети з сиром краще гарячими, але гарні вони і в холодному вигляді.

Як зробити гречані котлети з сиром — відео