Деруни з картоплі — приготування за класичним рецептом і з фаршем, фото, відео

деруни з картоплі
Популярною стравою в європейській кухні є деруни з картоплі. Рецепт бере свій початок в Білорусії, але його різновиди можна зустріти в будь-якій країні, де в їжу вживають картоплю (від європейської півночі до Латинської Америки). Найчастіше блюдо готують українці, росіяни, євреї та поляки.

Назва «деруни» походить від дієслова «дерти» (терти, обдирати на тертці), в Росії і Україні їх ще називають терунамі або дерунами. Приготування дуже просте.

Класичний рецепт дерунів з картоплі включає в себе мінімум інгредієнтів:

• картопля (основний продукт);
  • цибуля;
  • сіль;
  • яйце (для скріплення);
  • масло рослинне (для смаження).

деруни зі сметаною
За бажанням можна додавати в деруни дрібно нарізану зелень кропу, часник. Традиційно їх подають до столу зі сметаною, топленим свинячим салом або вершковим маслом.

Деруни готують безпосередньо перед подачею на стіл. Їх в буквальному значенні слова перекладають зі сковорідки на тарілку. В охолодженому вигляді блюдо свої смакові якості втрачає.

Незважаючи на дуже простий рецепт, деруни з картоплі виходять не у кожної господині. Буває, що замість ароматного, кольору сонця, з хрусткою скоринкою страви на столі виявляються промаслені, мало апетитні оладки з присмаком сирої картоплі. Треба просто знати кілька секретів, перевірених століттями, і тоді все вийде в кращому вигляді.

Класичний рецепт з фото покроково дерунів з картоплі

складові
Складові:

• картопля — 3-5 шт .;
  • ріпчаста цибулина — 1 шт .;
  • куряче яйце — 1 шт .;
  • сіль — ¼ ч. л .;
  • перець чорний мелений — на свій смак;
  • рослинне масло — для смаження.

Варіант дерунів з фаршем

деруни з фаршем
Дуже смачними і ситними виходять деруни з картоплі з фаршем. Готують їх так:

1. Картопляну масу зробіть так само як і для класичного рецепту. Помістіть її в сито і дайте гарненько стекти зайвої рідини. Щоб маса була більш щільною, додайте картопляний крохмаль (з розрахунку 1 ч. Л. На 500 г картоплі).
  2. Для фаршу можете використовувати свинину, телятину, курку або індичку (комбінуйте кілька видів м’яса). З’єднайте фарш з подрібненою цибулею і зубчиком часнику. Зі спецій додайте різні мелені перці, сушені орегано і базилік.
  3. Тепер формуйте м’ясні деруни. Частина картопляної маси розподіліть на долоні тонким шаром, зверху також тонко викладіть м’ясний фарш, і знову шар картоплі. Запечатайте з усіх боків, щоб фарш нізвідки не переглядав. Перекладайте заготовки на паперовий рушник.
  4. Коли сформуєте все деруни, перекладіть їх в сковорідку з нагрітим маслом і обсмажуйте по 4,5-5 хвилин з кожного боку під закритою кришкою.

Соус для дерунів

соус для дерунів
Перед тим, як приготувати деруни з картоплі, зробіть до них дуже смачний соус — молочну мачанку. Для цього:

1. 100 г сухого нежирного сиру (4-5%) за допомогою ложки перетріть через сито.
  2. Змішайте з 400 мл сметани (жирності 15%).
  3. Дрібно поріжте невеликий пучок зеленої цибулі, кілька гілочок кропу і 1-2 зубчики часнику. Додайте в сирну масу, ретельно перемішайте до однорідної консистенції.
  4. Для подачі на стіл перекладіть в невелику піалу або соусницю.

Як бачите, ніяких особливих складнощів в приготуванні дерунів з картоплі немає. Сподіваємося, що рецепт з фото, поради та секрети знадобляться, і смачне білоруське блюдо стане частим гостем на вашому столі.

Відео-рецепт дерунів з м’ясом