Чабер — вирощування і догляд на грядках за пряними травами, відео

чабер вирощування і догляд
Багато городників виділяють на квіткових клумбах місце для прянощів, щоб мати запашні трави завжди під рукою. Серед них варто відзначити чабер, вирощування і догляд за яким не відніме у вас багато часу. Це невибаглива однорічна рослина прекрасно розмножується самосівом. На одному місці кущі можуть рости більше 4 років на відміну, наприклад, від чебрецю. Останній більше 2 років на старій грядці не живе і вироджується. А чабер буде радувати вас ще кілька сезонів, так що обов’язково посадіть його на своїй ділянці. Де це краще зробити і як доглядати за ароматними кущами?

Вибираємо місце для посадки

Щоб чабер ріс пишним і дав хороший урожай запашних пагонів, відведіть для нього сонячне місце. У тіні кущики почнуть витягуватися. Навіть якщо ви посадили рослина в якості декоративного, на сонці воно буде краще цвісти.

Чабер: вирощування і догляд

До посадці чабера можна приступати в перших числах травня. Зробити це легко: просто посійте сухе насіння в попередньо зроблені неглибокі канавки. Зверху злегка присипте землею і рясно полийте. Для захисту від зворотних заморозків накрийте грядки плівкою або іншим матеріалом. Чабер не витримає зниження температури і ніжні сіянці загинуть.

Щоб насіння не поглибити при поливі, присипте грядки тирсою. Вони заодно помітять місце посадки і захистять посіви від пересихання.

Перші тоненькі паростки ви побачите вже через тиждень. На цьому етапі чабер потребує уваги, втім, як і будь-яка культура.

Подальший догляд за рослинами полягає в наступному:

1. Регулярний полив, особливо в спекотну суху погоду.
  2. Якщо насіння добре зійшли і посіви дуже густі, розсадите сіянці.
  3. При необхідності підгодуйте пряність. В принципі чабер може рости і без додаткових підгодівлі, якщо перед посадкою ви удобрили грядку.
  4. Своєчасно виривайте бур’яни, щоб вони не заглушили чабер.

До збору врожаю зелені для кулінарних або лікувальних цілей можете приступати, як тільки побачите бутони. В цей час (приблизно з другої половини липня) чабер містить найбільше корисних речовин і ефірних масел. Зрізайте верхівки рослин ножицями.

Як бачимо, вирощування і догляд за чабером — заняття не особливо копітка. Приділивши йому трохи часу на етапі проростання насіння, ви отримаєте ароматну грядку пряної трави.

Як доглядати за чабером в саду — відео