Золотий корінь — родіола рожева. Догляд, вирощування, розмноження. Корисні властивості. Застосування. Фото.

Родіолу рожеву (золотий корінь) по стимулюючій дії можна віднести до групи женьшеню. У 1961 році в горах Алтаю відшукали золотий корінь і ідентифікували його з родіолою рожевої. Родіолу рожеву можна зустріти в горах Східної і Західної Сибіру, ​​на Далекому Сході. Корисні властивості цієї рослини здавна відомі в горах Західної Європи (Альпи, Карпати, Піренеї, Судети). З пагонів і листя родіоли рожевої, якщо їх зібрати до цвітіння, можна приготувати корисний салат.

Родіола рожева, золотий корінь (Golden Root)Родіола рожева, золотий корінь (Golden Root). © orangebuzz

Стародавні греки використовували кореневище цієї рослини як дубильними засіб і барвник. Але тільки алтайці пізнали силу золотого кореня. Горяни не розказували чужинцям про цю дивовижну рослину. Стороннім і в голову не приходило, що родіола рожева, якої дуже багато навколо, і є легендарна рослина золотий корінь. Чудовий корінь зацікавив вчених, його стали використовувати для настоїв і заварок.

Дія родіоли рожевої

Яке ж дію надає радіола рожева та інші рослинні стимулятори на людину? Всі процеси при прийомі рослинних стимуляторів протікають природно, відсутня фаза негативного наслідки і звикання, навіть якщо приймати їх тривалий час. Коли ваша працездатність падає через втому, то клітини великих півкуль головного мозку слабшають, їм не дістає енергії. При надходженні в організм екстракту золотого кореня ви без вольового напруження непомітно втягується в колишній режим роботи, не відчуваючи при цьому розбурханої або помітного пожвавлення.

Родіолозід забезпечує приплив енергії, підвищує окислювальні процеси і інтенсивність углеводофосфорного обміну. Родіолозід дарує вам енергію, але це головне достоїнство золотого кореня. Як і всі рослинні стимулятори групи женьшень, золотий корінь має адаптогенні властивості. Дослідження підтвердили, що в родіоли рожевої міститься речовина, яка мобілізує захисні системи організму.
Золотий корінь приходить на допомогу не тільки здоровим, але і хворим людям, допомагаючи їм збільшити працездатність, поліпшити настрій, позбутися від хвороб і втоми. Препарати золотого кореня перевершують за своїм стимулюючій дії на центральну нервову систему лимонник, женьшень, елеутерокок, левзею і аралію.

Крім поліпшення розумової працездатності, препарати золотого кореня мають позитивну дію на функції печінки, надниркових залоз, статевих залоз і стан органів слуху при професійній приглухуватості. Як адаптогени препарати родіоли рожевої підвищують опір організму при отруєнні алкоголем, бензином та іншими отруйними речовинами.

Родіола рожева, золотий корінь (Golden Root)Родіола рожева, золотий корінь (Golden Root). © Σ64

Застосування родіоли рожевої

Лікарі рекомендують препарати родіоли хворим неврозами і в період одужання після важких хронічних захворювань. Золотий корінь приймають при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, нервових і жіночих захворюваннях. Допоможе золотий корінь і при недокрів’ї, хворобах печінки, імпотенції та малярії. Щоб не сталося розладу сну, приймати препарати родіоли рожевої потрібно не пізніше, ніж за 4-5 годин до сну.

Протипоказаний екстракт родіоли при гіпертонічних кризах, підвищеній нервовій збудливості і гарячкових станах. Зустрічається і індивідуальна непереносимість препаратів родіоли, може виникнути головний біль, безсоння, дратівливість і збудження.

У хворих гіпотонією, викликаної климактерическим станом, вегетативно-судинну дистонію препарат родіоли може викликати різке підвищення артеріального тиску або його зниження. У цих випадках ви повинні припинити прийом препарату.

Рецепти з родіолою рожевої

Рецепт чаю з родіоли рожевої

Найпростіший препарат з родіоли рожевої — це чай. Літром води заливає неповну чайну ложку подрібненого кореня. Можна приготувати чай і іншим способом. Також залити неповну чайну ложку подрібнених коренів окропом і хвилин 5-10 варити на дуже маленькому вогні. Пити за 15 хвилин перед їжею по 2/3 склянки. Літра має вистачити на два дні. Пийте такий чай 20 днів, потім на десять днів зробіть перерву, потім — знову 20 днів, 10 днів відпочити і пити ще 20 днів. Пийте чай два рази в рік.

Родіола рожева, золотий корінь (Golden Root)Родіола рожева, золотий корінь (Golden Root). © EugeneNatureObserver

Рецепт найстойкі родіолою рожевої

Крім чаю готують настоянку родіоли рожевої на горілці. Візьміть 50 г подрібнених кореневищ, помістіть їх в 500-грамову пляшку і залийте до самого горлечка горілкою. Пляшку добре закрийте і поставте в темне, але не холодне місце. Настоянка буде готова через 20 днів. Приймають настойку по такій же схемі: три рази по 20 днів з перервою 10 днів.

Починати прийом настоянки потрібно з 1 краплі на півсклянки води, 3 рази на день за 15 хвилин до їди. Кожен день додавайте по 1 краплі в кожне прийом і так поки не дійдете до 10 крапель за прийом. Курс лікування 60 днів. Приймати ні чай, ні настоянку в великій кількості можна.

Здоров’я вам!