Жовтень саду- збір пізнього врожаю, підготовка дерев до зими, відео

жовтневі турботи в саду
Дачний сезон підійшов до кінця, але це не означає, що прийшов час сидіти, склавши руки. Жовтень — сполучна ланка між літом і зимою, а значить цей самий час для підготовки вашого саду до зимівлі. Попереду у дачників багато роботи, тому рекомендуємо вам запастися терпінням.

Прибирання яблук і груш

збір пізнього врожаю
Чим більше яблучні простори в вашому саду, тим більший фронт роботи належить виконати в першій половині жовтня. Яблука та груші пізніх сортів слід акуратно зібрати і упакувати на зберігання. Для того щоб фрукти збереглися якомога довше, їх слід охолодити приміщенням в температуру від -2 до +7 градусів. Груші рекомендується зберігати при температурі +3 +7 градусів. В іншому випадку вони не дозріють і швидко зіпсуються.

Перш, ніж прибрати на зберігання зібраний урожай фруктів, ретельно його переберіть. Яблуко або грушу, пошкоджене паразитам або в результаті удару об землю, варто викинути. Ось ще кілька порад про те, як укладати яблука і груші на зиму:

1. Розділіть фрукти за розмірами на маленькі, середні і великі. Саме так і слід розподіляти їх по ємностей. Це важливо, тому що чим більше плід, тим швидше він дозріває і тим більше виділяє речовин, що впливають на дозрівання плодів, сусідніх;
  2. Ретельно промийте фрукти перед укладанням в ємності;
  3. Ємності з фруктами, перш ніж прибрати їх в льох, упакуйте в картонні коробки або в напівпрозорі поліетиленові мішки.

Прибирання території в саду

мульчування пристовбурного кола
Напевно в самий розпал дачного сезону ви приділяли прибирання вкрай мало часу. Літо і рання дуже, найімовірніше, займали вас іншими приємними клопотами. Але попереду жовтень, а значить саме час привести ваш сад в порядку і підготувати його до зими.

Якщо у вашому саду є молоді плодові дерева, то в першу чергу ви повинні розпушити грунт навколо них на 10-15 см. Для цього вам знадобляться міцні вила. Пристовбурні круги дерев необхідно замульчувати торфом. За його відсутністю можна використовувати тирсу або компост.

Якщо раніше ви не внесли в пристовбурні кола фосфорно-калійні добрива, то жовтні це потрібно зробити обов’язково для того, щоб дерева легше пережили зиму.

осіння побілка дерев
Ще кілька видів робіт по генеральному прибиранні саду в жовтні:

1. Побілити дерева. Перед цим їх варто очистити від омертвілої кори. Молоді дерева у віці до п’яти років рекомендуєте білити розчином крейди. Більш зрілі дерева краще пофарбувати розчином вапна і глини, або сонцезахисної фарбою.
  2. По максимуму звільніть сад від листя за допомогою грабель.
  3. Очистіть сад від всіляких рослинних залишків, бур’янів, засохлих пагонів різних чагарників або дерев. Ви помітите, як оновлений сад заграє новими фарбами.

Посадка фруктових дерев

посадка саджанців восени
Жовтень — це не тільки час збирати фрукти, але ще і садити дерева на майбутній рік. Яблуні, груші, сливи і багато інших плодові дерева вкрай важливо встигнути посадити до настання сильних морозів. В іншому випадку вся ваша робота піде нанівець.

У жовтні можна обрізати наземну частину саджанців у ягідників. Всі інші дерева можна обрізати з настанням весни, проте зробити це потрібно обов’язково, інакше саджанці не приживуться в грунті.

Коли ви помітите, що листя на деревах початку жовтіти (а відбувається це зазвичай в період вересень-жовтень), то приготуйте розчин сечовини в співвідношенні 500 г рідини на 10 л води. Обприскати розчином листя для того, щоб звільнити дерева від грибкових хвороб і суперечка парші.

добриво грунту

внесення добрив
Жовтень — найбільш сприятливий місяць для удобрення грунту компостом або гноєм. Органіка якнайкраще насичує грунт гумусом, роблячи її більш водопроникної і податливою. Якщо головні «інгредієнти» для добрива відсутні, то можна використовувати суміш з попередньо подрібнених лопатою свіжих стебел бобових, бадилля моркви, кропиви та ін. Вона теж стане хорошим органічним добривом для вашого почви.яя

обрізка чагарників

осіння обрізка чагарників
Якщо у вашому саду є кущі смородини або агрусу, то в жовтні займіться їх звільненням від сухих і загущающих гілок. Тільки вільні гілки можуть повноцінно проростати і дозрівати хороші ягоди.

Не залишайте в саду на зимівлю пеньки після вирізки дерев. Взимку в них розлучаться шкідники, які обов’язково навесні розмножуватися по вашим посадкам.

Після того, як будуть проведені всі зазначені вище види робіт, ви можете вважати, що ваш сад готовий до зимівлі, і ви убезпечили його від всіляких шкідників і грибка, який розквітає з приходом весни.

Працюємо в саду в жовтні — відео