Томатний сік на зиму — рецепти через м’ясорубку, приготування в домашніх умовах, відео

томатний сік про запас
Рецепти томатного соку на зиму через м’ясорубку допоможуть вам приготувати справжні ласощі для себе і своїх близьких. Цей напій допоможе зарядитися енергією в найсуворіші холоду. У ньому міститься велика кількість вітамінів і мікроелементів, необхідних для здоров’я. Приготувати сік дуже просто, головне запастися свіжими помідорами і вибрати відповідний рецепт.

класичний рецепт

відмінний сік на зиму
Приготувати напій зі звичним смаком легко. Рецепт томатного соку на зиму через м’ясорубку передбачає використання наступних інгредієнтів:

1. Томати — 10 кг.
  2. Цукор — 100 гр.
  3. Сіль за смаком.

Свіжі томати підготуйте до переробки. Для цього ретельно промийте їх у проточній воді. Виріжте всі зіпсовані місця і плодоніжки.промити помідори
Поріжте помідори невеликими кубиками.нарізати томати
Пропустіть через м’ясорубку. пропустити через м'ясорубку
Найкраще використовувати спеціальну приставку-соковижималку. Якщо її немає, то доведеться додатково профільтрувати отриману кашку за допомогою сита. Так ви зможете звільнити сік від насіння і шкірки.перетерти через сито

Вилийте сік у велику ємність і поставте на вогонь. Додайте сіль і цукровий пісок. Постійно помішуючи, чекайте закипання рідини.варити сік

Томатний сік через м’ясорубку зберігатися всю зиму в закупорених скляних банках. Перед тим, як розливати в них сік, їх слід ретельно простерилізувати. Час обробки двох літрової банки становить близько 20 хвилин. Не забувайте стерилізувати і кришки.

Розливати сік найкраще в одне або дволітрові банки.

Після того як сік почне кипіти, приберіть з нього пінку. Кип’ятіть ще протягом двох хвилин. Розлийте по підготовленим банкам. Укупорьтекришками. Поставте банки кришками вниз, укутайте теплою ковдрою і залиште остигати в такому стані.наповнити банки

Рецепт з додаванням спецій і оцту

томатний сік з прянощами
Напій з насиченим пряним смаком можна зробити, використовуючи інший рецепт. Для приготування необхідні наступні компоненти:

1. Томати — 11 кг.
  2. Цукор — 500 гр.
  3. Сіль — 180 гр.
  4. Запашний перець — 32 горошинки.
  5. Кориця мелена — 3 ч. Л.
  6. Гвоздика — 8 бутончиків.
  7. Мускатний горіх — щіпка.
  8. Часник — 3 зубчики.
  9. Червоний мелений перець — 0,5 ч. Л.

Промийте в проточній воді томати. Видаліть всі плодоніжки і місця, в яких видно сліди псування. Поріжте томати на невеликі шматочки.нарізати помідори
Прокрутіть їх через м’ясорубку. Процідіть за допомогою сита.

Рецепт з базиліком

смачний томатний сік
Якщо ви любите класичну італійське поєднання базиліка і томатів, то такий сік напевно доведеться вам до смаку. Для його приготування підготуйте компоненти:

1. Томати — 5 кг.
  2. Зелений або фіолетовий базилік — 1 великий пучок.
  3. Сіль близько 100 гр.
  4. Цукор — 100 гр.

Гарненько промийте всі томати. Видаліть всі зіпсовані частини і плодоніжки. Наріжте кубиками. Прокрутіть через м’ясорубку і перетріть через сито.

Влийте підготовлений сік в каструлю і кип’ятіть 20 хвилин. Після цього введіть сіль, цукор і подрібнений базилік.

Для цього рецепта можна використовувати і сушений базилік, але краще віддати перевагу свіжої зелені.

розлити по банках
Розлийте підготовлений сік по ретельно простерилизованнимбанкам і щільно закрутіть кришками. Встановіть банки кришками вниз. Загорніть в ковдру. Дочекайтеся повного остигання.

Томатний сік з цибулею і перцем

відмінний напій на зиму
Тим, хто хоче знати, як зробити томатний сік через м’ясорубку більш пікантним, варто звернути увагу на цей рецепт. Для нього потрібно наступні компоненти:

1. Томати — 9 кг.
  2. Болгарський перець — 3 шт.
  3. Часник — 5 зубків.
  4. Цибуля — 1 головка.

Овочі промийте і видаліть всі зіпсовані частини. З перців вийміть насіння. Томати очистіть від шкірки і подрібніть кубиками. Подрібніть цибулю і перець.

Для того щоб швидко очистити томати від шкірки, опустіть їх на пару секунд в окріп, а потім відразу охолодіть в крижаній воді.

Всі овочі перекрутити через м’ясорубку. Отриману кашку перетріть через металеве сито. Влийте сік в каструлю. На невеликому полум’ї дочекайтеся закипання.

томатний сік без стерилізації
Готовий сік розлийте по стерилізованим банкам і укупорьтекришками. Оберніть ковдрою і дочекайтеся повного остигання. Після цього можна прибрати сік на зберігання в прохолодне приміщення.

Виберіть відповідний для себе рецепт і приготуйте смачний і корисний сік для всієї родини.