Свинарство для початківців — правила підбору кормів з перших днів відгодівлі, відео

відгодівлю поголів'я свиней
Свинарство — вигідний бізнес. Навіть якщо ви не будете торгувати свининою, то зможете заощадити чималу суму, яку без вирощування поросят витратили б на м’ясо з націнкою. Крім того, якість домашньої свинини буде набагато вище. Якщо ви початківець свинар, то заведіть в’єтнамських свиней або вислобрюхих. Вони невибагливі до кліматичних умов і мають хороший приріст м’яса. Купувати поросят краще в літній період, щоб не довелося підтримувати необхідну температуру в свинарнику під час їх росту. Ще одним плюсом річного свинарства є те, що поросят можна виокремити на зелених кормах.

Корми для поросят

На одному зеленому кормі велику вагу порося не набере. Щоб якість м’яса було хорошим, необхідно правильно підібрати раціон з твердих кормів і коренеплодів. Свинину робить більш ніжною ячмінь, а морква сприяє набору м’язової маси. Якщо ви купуйте порося на ринку, то огляньте його і, по можливості, зважте. Здоровий порося повинен бути активний. Вага місячного поросяти повинен становити не менше 7,8 кг.

Краще купувати саме місячних поросят, так як в цьому віці свині вже можуть харчуватися твердими кормами.

Якщо у вас є свиноматка, яка опоросилась, і ви плануєте виростити своїх поросят, то пам’ятайте, що відлучати їх від матері потрібно в місячному віці. У 15-ти денному віці необхідно разом з молоком свиноматки давати поросятам тверді корми. Негативно на смак м’яса впливає буряк, пшеничні висівки і гарбуз. 15-ти денного поросяті дають тільки кращі корми: морква, ячмінь і гречану муку. З місячного віку в раціон поросят можна додати зелений корм. Також, з метою здешевлення м’яса, з місячного віку в раціон включають буряк, кукурудзу, овес і висівки.

Вирощування поросят на забій і для розмноження

З місячного до тримісячного віку порося вважається молодим. Інтенсивна відгодівля починається з тримісячного віку і триває до семи місяців. Довше тримати поросят на м’ясо немає сенсу, так як з цього віку порося припиняє інтенсивно набирати вагу. За два місяці до забою необхідно виключити з раціону поросят буряк, висівки, кукурудзу. За два дні до забою свиню припиняють годувати зовсім і дають їй тільки воду.

Якщо ви тримаєте поросят для розмноження, то допускати свиней до парування потрібно не раніше 10-ти місяців. Свиноматку потрібно відсадити від решти поголів’я до пологів.