Шарлотка з вишнею — рецепт приготування в духовці, фото, відео

шарлотка з вишнею
Теплим літнім вечором приємно побалувати себе і своїх близьких ароматним пирогом. Якщо ви не хочете витрачати багато часу і сил не його приготування, то ідеальним варіантом стане шарлотка з вишнею. Вона має м’який приємний смак з легким натяком на кислинку. Це освіжає і дозволяє отримати справжню насолоду. Головне, вибрати правильний рецепт і чітко його дотримуватися.

Читайте також статтю: вишневе варення — смачно і просто.

традиційний рецепт

шарлотка з вишнею за традиційним рецептом

Звичний всім пиріг готуватися з начинкою з яблук, але з цієї ж методикою можна приготувати шарлотку з вишнею. Компоненти його вкрай прості і доступні кожному:

• дві склянки вишні;
  • три яйця;
  • половина чайної ложки соди або розпушувача;
  • склянка цукру;
  • склянка муки.

Для замішування тіста потрібно міксер. Без нього приготування виявиться довше і зажадає фізичних зусиль. Весь процес ділиться на кілька основних етапів:

1. Промийте і переберіть вишню. Звільніть її від кісточок. Помістіть ягоди в друшляк і дайте стекти зайвому соку. В іншому випадку пиріг вийде дуже рідким.перебрати і помити вишню
  2. Збийте яйця разом з цукром. При цьому відокремлювати білки від жовтків не потрібно. Починайте збивання на низькій швидкості і поступово збільшуйте її до максимальної. Через пару хвилин яєчна піна буде готова.збити яйця з цукром
  3. У приготовлену піну введіть розпушувач або погашену соду. Просійте борошно і, постійно перемішуючи, потроху всипати її в яєчну суміш. При цьому ложка повинна постійно рухатися в напрямку зверху вниз. Це допоможе збагатити тісто киснем, що зробить його пишним.приготувати тісто
  4. Форму для випічки застеліть пергаментом. Розкладіть по дну вишню. Зверху залийте приготовленим тестом так, щоб все ягід вкрилися цілком. Розрівняйте ложкою. Надішліть пиріг в духовку. Час випікання при температурі 200 градусів близько 40 хвилин.

Щоб швидше видалити кісточки з вишні використовуйте спеціальні пристосування. Якщо їх немає, просто видавлюйте кісточки за допомогою дерев’яної шпажки.

Найсмачнішою і повітряної виходить шарлотка з вишнею в духовці, але можна готувати її і в мультиварці. Чашу перед приготуванням також рекомендується вистилати пергаментів. В іншому випадку витягти з неї готовий пиріг буде проблематично.

Рецепт на сметанному тесті

шарлотка з вишнею на сметанному тесті
Шарлотка з вишнею, рецепт якої наведено нижче, відрізняється особливим ніжним смаком. Це досягається завдяки використанню сметани. Вибирати краще жирний молочний продукт. Він володіє насиченим смаком і необхідної консистенції. Підготуйте наступні компоненти:

• склянка муки;
  • три яйця;
  • половина склянки цукру;
  • пакетик ванільного цукру;
  • три ложки з гіркою сметани;
  • пакетик розпушувача;
  • 100 грам маргарину;
  • 200 грам вишні;
  • трохи кориці.

Допоможе приготувати таку шарлотку з вишнею рецепт з фото. Він ділиться на кілька етапів:

1. Борошно просійте разом з розпушувачем через сито. Яйця збийте з цукром в піну. Маргарин натріть на тертці і введіть в яєчну суміш. Поступово додаючи борошно, вимішайте тісто. Воно повинно мати рідку консистенцію. Додайте в нього трохи кориці для аромату.  приготувати тісто для шарлотки
  2. Вишню переберіть, звільніть від плодоніжок і кісточок. Шарлотку з вишнею можна готувати і з заморожених ягід. З попередньо необхідно розморозити. Рідину, що утворилася потрібно злити.зцідити сік з вишні
  3. Тісто перелийте в форму для випічки, дно якої застелене пергаментом. Зверху красиво розкладіть ягоди.викласти тісто і вишню в деко і запекти

Пиріг випікається в духовці близько години при температурі 200 градусів. Подавати до столу його слід в теплому вигляді. Для прикраси злегка присипте його цукровою пудрою.

Такі рецепти допоможуть вам швидко приготувати смачну вишневу шарлотку. Вона напевно сподобатися всім членам сім’ї, в тому числі і дітям.