Ревінь — користь і шкода для організму чоловіки, корисні властивості і протипоказання

ревінь на дачній ділянці
Рослина з довгими червоними черешками і зеленими лопухообразнимі листям можна зустріти на багатьох присадибних ділянках. Це румбамбар або ревінь, користь і шкода якого будуть розглянуті в даній статті.

Рослина являє собою трав’янистий багаторічник, батьківщиною якого є Південно-Східна Азія. До Європи він потрапив лише в XVI столітті, але дуже швидко знайшов своє застосування. Зараз ревінь культивують на всіх континентах, але найбільш активно в таких країнах, як Великобританія, США.

У чому цінність ревеню?

Високу харчову цінність мають стебла ревеню. Вони містять клітковину (3,2%), вуглеводи (2,5%) і білки (0,7%). При цьому калорійність продукту низька — 20 ккал / 100 г.

калорійність ревеню
Рослина багата:

• вітамінами (С, А, Е, групи В, РР);
  • органічними кислотами (лимонної, щавлевої, хрізофановая, бурштинової, яблучної);
  • мінеральними солями;
  • пектинові речовини, стабілізуючими обмін речовин;
  • поліфенолами, здатними сповільнювати зростання ракових клітин.

Завдяки такому корисному складу, румбамбар стає конкурентом таких високовітамінізірованних продуктів, як яблука і кисла капуста.

Сфера застосування

пиріг з ревенем і настоянка
Спочатку рослина використовували переважно в кулінарії. З його стебел робили варення, киселі, начинку для пирогів, варили компоти з ревеню, додавали в салати і гарніри. Американські та європейські кухарі і зараз готують на підставі даної культури різні десерти, соуси, дієтичні делікатеси.

Особливості використання рослини в лікарських цілях

Стебла і корінь ревеню, лікувальні властивості та протипоказання яких вивчали багато вчених, надають велике вплив на організм людини.

Нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту

Румбамбар підвищує секрецію шлункового соку, ніж збуджує апетит, покращує процес перетравлення їжі. Слабкий відвар даної рослини допомагає при діареї, а концентрований — при запорах.

Засіб діє повільно (близько 7-8 годин), але спорожнення кишечника проходить природно і м’яко.

зміцнення імунітету

Сирі черешки ревеню — джерело корисних речовин, тому їх слід вживати в їжу при авітамінозі, зниженні імунітету після простудних або вірусних захворювань.

Стебла рослини — ефективне відновлює і загальнозміцнюючий засіб, здатний замінити багато аптечні препарати.

Їх слід приймати в їжу для профілактики застуди, грип, щоб посилити опірність організму вірусам, підвищити його тонус.

Застереження при вживанні ревеню

Користь і шкода ревеню рівноцінні, якщо застосовувати рослина неправильно. Тривалий прийом румбамбара у великих дозах викликає звикання організму, ослаблення впливу кошти.

ревінь протипоказаний дітям до 2 років
Не варто вживати рослина при:

• ревматизмі, цукровому діабеті, холециститі;
  • наявності виразок, кровотеч, перитоніту;
  • каменях у нирках. Щавлева кислота, що міститься в продукті, утворює з кальцієм нерозчинні сполуки.

Вживання ревеню в сирому вигляді слід обмежити вагітним, годуючим мамам, виключити його з раціону дітей у віці до 2-х років.

Ревінь, користь і шкода якого були розглянуті в статті — унікальний продукт, який був незаслужено забутий людством. Якщо вживати його правильно, він не тільки урізноманітнює ваш раціон, але і замінить більшість овочів, фруктів, аптечних вітамінів.

Відео про корисні властивості ревеню