Пюре з гарбуза на зиму — рецепти пюре для немовлят, зі згущеним молоком, відео

пюре з гарбуза на зиму
Приготування пюре з гарбуза практично не вимагає зусиль і здасться простим навіть самої недосвідченої господині. Адже що може бути простіше, ніж запекти гарбуз і гарненько розбити її блендером? Разом з тим, варіантів цього пюре існує так багато, що можна розгубитися — особливо, якщо стикаєшся з ними вперше. Стаття розповість про популярних рецептах заготовок з гарбуза для дітей і дорослих і розкриє пару секретів, які допоможуть вам обробити плоди правильно.

Чи знаєте ви…

гарбуз корисний для організму людини
Чому гарбуз так хороша як заготовок? Все просто: вона битком набита поживними речовинами. М’якоть плоду має високий вміст бета-каротину і вітаміну А, а також калію і заліза, відрізняється дуже низькою калорійністю, але містить багато корисної клітковини. До речі, гарбузове насіння теж дуже корисні і мають вітамінну цінність, тому при готуванні їх можна не викидати, а підсушити і також переробити. Але якщо ви готуєте пюре з гарбуза на зиму для дітей, то від такої ідеї варто утриматися — організм малюка може погано відреагувати на насіння.

Крім звичайних гарбузів, є ще і «цукрові» або «гарбуза-малятка». Ці невеликі плоди мають більш щільну і солодку м’якоть, вважаються менш волокнистими і мають більш яскравий аромат. Для пюре — ідеальний варіант.

Гарбуз для пюре можна варити, тушкувати і запікати — залежить від особистих переваг. Але все-таки кращою термічною обробкою вважається саме запікання. Справа в тому, що при тривалому тепловій дії, гарбуз (як і будь-який інший овоч чи фрукт) втрачає значну частину корисних речовин. І духову шафу, в порівнянні зі сковородою і каструлею — менше зло: пюре з гарбуза на зиму стане значно корисніше, а якщо перед запіканням трохи скропити часточки оливковою олією — смачніше.запікаємо гарбуз в духовці

Якщо гарбуз попалася з великими і жорсткими прожилками, щось не намагайтеся її відразу ж очистити — краще надішліть в духовку разом з шкіркою. Після запікання м’якоть легко відокремиться, головне — не підходити надто близько до «корпусу».

Найкраще — дітям

пюре з гарбуза дітям
Якщо ви хочете приготувати пюре з гарбуза, яким будуть ласувати малюки, то існує цілий ряд правил:

1. Перед заготівлею великих порцій обов’язково зробіть тест на алергію. Досить розбити маленький шматочок гарбуза і дати спробувати дитині разом з сумішшю.
  2. Гарбуз категорично протипоказана тим крихітка, які страждають від хвороб шлунка і кишечника.
  3. Раніше — не означає краще: прийнятний вік для введення гарбуза — 6-8 місяців.
  4. Баночки необхідно стерилізувати максимально ретельно.

варіації можливі

ніжне пюре з гарбуза
Всі готують по-своєму пюре з гарбуза: рецепт зі згущеним молоком — солодкий, або з додаванням ніжного кабачка — майже ікра. Чи стане воно в підсумку консервантом — питання смаку. У деяких випадках пюре навіть можна піддати глибокому заморожуванню. Боятися не варто: більшість досвідчених господинь сходяться на думці, що «водянистості» після розморожування вдається уникнути.

готове пюре з гарбуза
Якщо говорити про тих версіях пюре, які відносять до десертних, то найбільшим попитом користується пюре з гарбуза і яблук. На зиму такий рецепт підійде тим, хто дотримується правильного харчування — це, без перебільшення, краща низькокалорійна солодкість, а поєднання смаків практично ідеальне.

варимо пюре з гарбуза і яблук
У деяких випадках надходять звично, процес схожий на приготування варення: яблука з гарбузом розбиваються, а потім варяться на повільному вогні з додаванням невеликої кількості цукру (на 2 кг свіжих плодів потрібно 3-5 ложок). Це пюре можна назвати коморі вітамінів і тим більше — дієтичним, але якщо ризикнете, то отримаєте кулінарний хіт.

Є більш корисний спосіб — пюре з гарбуза без цукру, але з додаванням кориці. Фрукти запікаються (зверніть увагу, що яблуку потрібно куди менше часу для приготування!), А потім збиваються блендером з додаванням кориці за смаком. До речі, це пюре підійде і для малюків, але з корицею потрібно вести себе вкрай обережно.

Якщо вам здається, що пюре вийшло занадто густим, можете сміливо розбавити його водою, але не забудьте ще раз гарненько збити.

А тепер робимо розворот на 180 градусів, і подивимося на гарбузове пюре на зиму, рецепт якого простий, але використовувати заготовку можна як гарнір практично до будь-якого другого блюда.

заготовка на зиму - пюре з гарбуза
Для нього необхідні всього три інгредієнти — вода, трохи солі і гарбуз-торпеда. Гарбуз ділять навпіл і, як зазвичай, запікають, але з невеликим додаванням олії. Потім відокремлюють від шкірки, збивають з сіллю і, якщо потрібно, додають воду — обов’язково теплу!

І якщо холодною зимою ви захочете скуштувати гарбузового супу, то не потрібно буде бігти на ринок: ви відкриєте баночку (або дістанете контейнер з морозилки) і скуштуєте аромати літа.

Відео-рецепт пюре з гарбуза і яблук