Печена картопля-гармошка з шинкою. Покроковий рецепт з фото

Печена картопля-гармошка в фользі — оригінальний рецепт приготування звичайної картоплі з шинкою або беконом. Здавалося б, що може бути простіше картоплі зі свининою, і як з цих звичайних продуктів приготувати ошатне блюдо? Секрет простий — великий бульба картоплі, смачна шинка або копчена свиняча грудинка, пряні трави — розмарин і орегано, невеликий шматок харчового пергаменту і фольги. Вам також знадобляться дві палички однакової товщини, краще дерев’яні, наприклад, китайські палички для їжі. Я вказую інгредієнти з розрахунку на одну людину, якщо будете готувати на велику компанію, то збільшуйте кількість картоплин і інших інгредієнтів на число страждаючих ротів.

Печена картопля-гармошка з шинкоюПечена картопля-гармошка з шинкою

• Час приготування: 60 хвилин
  • Кількість порцій: 1

Інгредієнти для печеної картоплі-гармошки з шинкою

• 1 велика картоплина (прімерно150 г);
  • 45 г жирної шинки;
  • 2 г копченої паприки;
  • гілочка розмарину;
  • щіпка орегано;
  • 10 мл оливкової олії extra virgin;
  • 15 г твердого вершкового сиру;
  • 2 г морської крупної солі.

Спосіб приготування печеної картоплі-гармошки з шинкою

Картоплю чистимо, з одного боку обрізаємо, щоб нижня частина стала плоскою.

Чистимо картоплю і обрізаємо одну сторонуЧистимо картоплю і обрізаємо одну сторону

Кладемо дві палички на рівну дошку, між ними поміщаємо картоплину плоскою стороною вниз. Беремо гострий ножик, ріжемо строго перпендикулярно поверхні, надрізи робимо з кроком приблизно 5 міліметрів.

Ножик буде прорізати картопля тільки до паличок, нижня частина залишиться цілою, а зверху вийдуть надрізані пелюстки.

Робимо надрізи на картопліРобимо надрізи на картоплі

Беремо охолоджену жирну шинку, бажано потримати її в морозильній камері приблизно півгодини перед приготуванням. Ріжемо шинку дуже тонко, зрізи товщиною повинні бути не більше двох міліметрів.

Нарізаємо шинку тонкими шматочкамиНарізаємо шинку тонкими шматочками

Вставляємо між скибочками картоплі скибочки шинки — наша картоплину починає бути схожим на розкриту гармошку.

Нарізану шинку вставляємо в надрізи на картоплі так, щоб вийшла гармошкаНарізану шинку вставляємо в надрізи на картоплі так, щоб вийшла гармошка

Беремо невеликий лист вощеного пергаменту, кладемо картоплю з шинкою, поливаємо оливковою олією першого холодного віджиму.

Поливаємо картопля з шинкою оливковою олієюПоливаємо картопля з шинкою оливковою олією

Далі додаємо приправи і спеції — посипаємо крупною морською сіллю, меленою копченої паприкою, орегано і кладемо невелику гілочку розмарину.

Посипаємо сіллю і спеціямиПосипаємо сіллю і спеціями

Піднімаємо краю пергаменту, складаємо разом два широких краю, потім звертаємо джгутом вузькі краю з боків, як цукерку.

Загортаємо картоплю-гармошку в пергаментЗагортаємо картоплю-гармошку в пергамент

Харчову фольгу складаємо в два шари. Загортаємо нашу картопляну «цукерку» в фольгу щільно.

Загортаємо картоплю в пергаменті в подвійний шар фольги і ставимо запікатися в духовкуЗагортаємо картоплю в пергаменті в подвійний шар фольги і ставимо запікатися в духовку

Розігріваємо духовку до 190 градусів за Цельсієм. Запікаємо картопля приблизно 40 хвилин, в залежності від розміру, а головне — від товщини бульби. Тим часом нарізаємо твердий вершковий сир тонкими брусочками.

Потім дістаємо майже готову картоплю (духовку не вимикати), розгортаємо упаковку, кладемо на скибочки картоплі брусочки сиру. Ставимо розкритий згорток в розпечену духовку, запікаємо кілька хвилин до золотистого кольору.

Нарізаємо сир, викладаємо його на майже готову картоплю і ставимо назад в духовкуНарізаємо сир, викладаємо його на майже готову картоплю і ставимо назад в духовку

Як тільки картопелька зарум’яниться, а на це знадобиться 4-7 хвилин, дістаємо її з духовки і подаємо до столу горяченькой, прямо з печі.

Підрум'яниться картопля дістаємо з духовки і подаємо до столуПідрум’яниться картопля дістаємо з духовки і подаємо до столу

Порада: для приготування кількох порцій відріжте широкий шматок фольги, потім пергаменту, покладіть все відразу на деко, викладіть картоплі-гармошки, упакуйте картоплину спочатку в широкий конверт з пергаменту щільно, потім укрийте все фольгою.

Печена картопля-гармошка з шинкоюПечена картопля-гармошка з шинкою

Печена картопля-гармошка з шинкою готова. Смачного!