Нові плодові чагарники для саду, види і сорти, відео

плодові та декоративні чагарники
У ландшафтному дизайні ділянки можна використовувати не тільки декоративні чагарники. Поруч зі звичним нам агрусом, смородиною, малиною висадіть декоративно-плодові рослини. Представляємо вашій увазі нові види і сорти плодоносних кущів.

Аронія чорноплідна

Листопадний чагарник відрізняється хорошою зимостійкістю, коренева система якого розташовується у верхньому шарі грунту. На відміну від старих пагонів темно-сірого кольору, молоді пофарбовані в червоно-бурий колір. У рослини розпускаються запашні білі квіти. Особливу привабливість чагарники аронії набувають восени, коли листя змінює зелений колір на пурпурно-червоний. Урожай кулястих плодів збирають на початку вересня.

глід

Для дикорослих і декоративних чагарників глоду в першу чергу характерні:

• посухостійкість;
  • морозостійкість;
  • тіньовитривалість.

Рослина не просто виглядає красиво, але і корисно для здоров’я. Крейда костянковие яблучка подобаються дітям. Квітучий глід привертає бджіл і віддає їм свій нектар.

Висушені квіти глоду додають в трав’яний чай. Стиглі плоди використовують в заготовках.

лохина

Чагарник відноситься до листопадним. Для вирощування на садових ділянках вибирають ранньостиглі і середнього терміну дозрівання сорту. Отримати солодкі ягоди можна посадивши чагарник на сонячному місці ділянки, добре захищеним від протягів. Висаджувати саджанці переважно навесні, щоб лохина акліматизувалися і зміцніла до перших морозів.

брусниця

Відрізняється чагарник невеликими розмірами, декоративністю і корисними плодами. Погляд притягує його гарне цвітіння навесні і ошатні кисті ягід восени. Влітку ви побачите на кістках білі ягоди, які дозріваючи стає блискучим темно-червоного кольору. З рослини можна створити невисокий бордюр, розділяючи зони ділянки. Для посадки використовують як сортові рослини, так і взяті дикі чагарники. При гарному догляді рясним врожаєм порадують і ті, і інші.

ожина

Як альтернативу малині садової для дачних ділянок вибирають ожину. Незвичайний колір ягід і їх кисло-солодкий смак подобаються і дітям, і дорослим. Увага садівників приваблює рясне плодоношення. Оновлювати рослини доведеться раз в 10 років. Сьогодні на ринку з’явилися зимостійкі сорти ожини, придатні для вирощування навіть в Сибіру.

Висаджувати саджанці краще восени, адже ожина прокидається навесні досить рано, що ускладнює весняну посадку.

яблуня декоративна

Чудовою прикрасою саду стане декоративна яблуня з листям червоного кольору. У селекції є багато видів і сортів як форми дерева, так і чагарникової форми. Яблуня не вибаглива до грунту і місця посадки. Навесні власника саду рослина порадує великими ароматними квітами. Дозріваючи, плоди змінюють забарвлення від зеленого до жовтого, а потім червоного кольору. Дрібні яблучка використовують в консервації.

актинідія

У садах вирощують вид актинідії з дрібними зеленими плодами. Особливою популярністю користується актинідія коломікта. Щоб дочекатися плодоношення необхідно поруч висадити два рослини. Одне з них має бути жіночої форми, а інше — чоловічий. За смаком плоди схожі на ківі. Чагарник добре піддається формуванню. Висадивши його біля стіни будинку, можна зробити красиву шпалеру.

ліщина

Смачний фундук люблять і діти, і дорослі. Горішки можна виростити самостійно, посадивши на ділянці ліщину. Чагарник завжди дає хороший урожай. Ще до розпускання листя ліщина утворює ніжні красиві сережки. До кінця літа дозрівають корисні горіхи, а восени листя стає червоними. Для рослини найкраще підходить світле місце ділянки.