Компот із глоду на зиму — рецепти напою з лимонкою, яблуками, апельсином, користь і шкода компоту, відео

компот з глоду
Глід відноситься до розоцвітих багатолітникам, володіє жорстким стеблом і плодами яскраво оранжевого, бордового кольору. Час дозрівання цілющих плодів — осінь. Корисні ягоди, квіти, листя глоду, з них виготовляють кислотні приправи, масла, варять компот з глоду на зиму, рецепт може включати також додаткові інгредієнти: яблука, лимони, апельсини, сухофрукти. Застосовують в кулінарії, не менше популярний глід в медицині.

Компот із глоду: користь і шкода

дозрів глід
Широко застосовують глід в традиційній і народній медицині, робляться відвари з кори, листя, плодів і стебел рослини.

Використовують в лікуванні різних патологій, зокрема:

• серцево-судинної системи — регулярне пиття компоту дозволяє профілактувати гіпертонію, стенокардію, тахікардію;
  • нервової системи — багатий набір вітамінів і мінералів заспокоює нерви, знижує збудливість;
  • судин — напій знижує рівень шкідливого холестерину, регулює тиск;
  • дерматології — народні цілителі рекомендують напій з медоноса при проблемах зі шкірою, внаслідок чого йдуть прищі, почервоніння, фурункули;
  • особливо корисні напої для жінок похилого віку, не дарма глід вважається кращим омолоджуючий рослиною, заповнюють рівень жіночих гормонів;
  • імунітету — цілющий склад рослини підвищує життєві сили організму, відновлює після перенесених захворювань, надає енергії;
  • глід є відмінний «йоржик» — очищає від токсинів, шлаків.

Чимало даних про приголомшливе вплив корисних речовин глоду на злоякісні пухлини, хвороби крові.

Протипоказання для споживання глоду

ягоди глоду корисні для організму
Як сказала Парацельс, отрута від ліків відрізняється тільки дозою. Тому необхідно розуміти, що навіть питво напоїв повинно бути дозованим. Переусердіе може привести до різкого зниження тиску, порушення роботи серця.

Категорично не можна споживати концентрований глід дітям до 12-річного віку, під час лактації, вагітним.

Пиття компоту або інших видів напоїв на порожній шлунок може призвести до порушення роботу шлунка, нирок, печінки. За добу можна споживати більше 150 гр. глоду в концентрованій формі дорослим.

Компот із глоду

Отже, почнемо готувати приголомшливі за смаком і корисні компоти з глоду на зиму, рецепт передбачає наявність наступних інгредієнтів:

• 200 гр. плодів;
  • 350 гр. цукрового піску;
  • 3 л води.

Необхідно підбирати стиглі, щільні ягоди однакового розміру з кісточкою всередині.

Ретельно їх промити, прибрати плодоніжки, закласти в банку, попередньо минулий стерилізацію.ретельно перебрати плоди глоду

викласти глід в банку
Окремо варити сироп, залити плоди і закатати, укутати теплою ковдрою поки повністю не охолоне.зварити сироп і залити ягоди

Приблизно через 6 днів рідина знайде гарний рубіновий колір, смак стане насиченим через 30 днів.

Компот із глоду на зиму — рецепт з лимонкою

Для компоту в 1,5 літровій банці необхідні наступні складові:

• вода — 1 літр;
  • глід — 1 ст .;
  • цукровий пісок — 150 гр .;
  • 2-3 лимонні дольки або щіпка лим. кислоти.

Банки слід заздалегідь ретельно промити і стерилізувати при температурі 100 градусів 5-7 хвилин.стерилізувати банки і кришки

В якості інгредієнтів можна також додати сухофрукти, яблука, виноград та інші.підготувати глід до закатку

Плоди промити, перебрати, очистити від кісточок і плодоніжок, підсушити на паперовому або вафельному рушник.

Компот із глоду з яблуками

Для приготування запастися наступним складом:

• яблука — 9 шт .;
  • глід — 500 гр .;
  • цукровий пісок — 1 кг;
  • вода — 9 літрів.

Яблука і плоди глоду промити, очистити від плодоніжок і кісточок, яблука ділимо на часточки.видалити плодоніжки, промити, просушити

Банки добре помити, стерилізувати при температурі 100 градусів 5-7 хвилин, кришки також простерилізувати.

розкласти плоди по банкам
У кожну ємність рівномірно викладаємо яблука, плоди. Для сиропу підготувати велику каструлю, налити 9 літрів води, як тільки закипить, насипати цукровий пісок, і варити до повного розчинення, постійно помішуючи.приготувати сироп

Готову рідину розлити по банках, закатати, перевернути і укутати теплою ковдрою.банки з глодом наповнити сиропом

Банки повинні повністю охолонути, після чого необхідно їх перенести в льох або комору. Приблизно через місяць напій знайде гарний колір і насичений смак.

Компот із глоду на зиму — рецепт з апельсином

заготовка на зиму з глоду
З’єднання смаку глоду з цитрусовим апельсином подарує надзвичайний і приголомшливо смачний напій. Він освіжає, надає бадьорості, відновлює після хвороб, при похміллі. Цілющість підвищується за рахунок включення також плодів шипшини — природного антиоксиданту і очищувача від шлаків, токсинів.

Компот для маленьких

компот з глоду для маленьких
У деяких випадках, лікарі все ж рекомендують напої з глоду дітям. Завдяки властивостям рослини, заспокоюється підвищена збудливість, нервова система дитини, заповнюється запас вітамінів, мінералів.

Без консультації лікаря, пити компот з глоду, приготований на зиму по дитячому рецептом категорично не можна. Особливо якщо у малюка знижений тиск або проблеми з шлунково-кишкового тракту.

Отже, нам необхідно:

• ¾ скл. глоду;
  • 90 гр.сахарного піску;
  • 520 гр.води.

Плоди помити, прибрати кісточки, плодоніжки, покласти в каструлю, додати цукор і варити протягом півгодини.помити глід

Напій можна закатати в стерилізовані банки або поставити в холодильник. Давати дитині не більше 100 грам в день.закатати компот для малюків

З плодів медоноси також готується чудове на смак варення, джеми, желе. Глід можна заготовлювати різним способом — сушити, заморожувати. А додавання при готуванні цитрусових, фруктів, ягід посилить цілющі властивості і подарує організму максимальну користь.