Квасоля в томаті на зиму — рецепти консервації в томатному соусі, відео

смачна квасоля в томаті на зиму
Домашні заготовки з овочів завжди користуються успіхом в холодну пору року. Приготувавши квасоля в томаті на зиму, ви отримаєте чудову закуску. Надалі її можна включати до складу салатів, перших і других страв. Прості рецепти, зібрані на цій сторінці, стануть в нагоді досвідченим і починаючим кулінарам.

Як приготувати квасоля на зиму

квасоля в томаті простим рецептом
Чудовий смак цього блюда підніме настрій навіть найхолоднішим і похмурим ввечері. Ви переконаєтеся в цьому, коли подасте закуску до столу з хрусткими тостами і гарячим чаєм.

Складові:

• квасоля біла суха — один кілограм;
  • помідори свіжі — три кілограми;
  • чорний перець горошком — чайна ложка;
  • лавровий лист — дві або три штуки;
  • перчик чилі (можна обійтися і без нього) — половина стручка;
  • сіль — столова ложка;
  • цукор — дві ложки.

Як приготувати консервовану квасолю в томаті? Ви без праці впораєтеся з поставленим завданням, якщо уважно прочитаєте наступний рецепт.

перебрати і помити квасоля
Для початку квасоля потрібно перебрати, добре промити і перекласти в глибоку посуд. Після цього залийте її теплою водою і залиште в спокої на кілька годин.

Якщо квасоля ще свіжа, то вона збільшиться в розмірі досить швидко. Тому краще почати підготовку вранці, щоб не упустити потрібний момент.

бланшіровка томатів
Далі займіться томатами. Видаліть плодоніжки і зробіть надрізи на шкірці. Опустіть помідори в киплячу воду на десять секунд, після чого акуратно дістаньте їх шумівкою. Зніміть шкірку і перейдіть м’якоть через м’ясорубку.

Салат з білої квасолі і баклажанів на зиму

квасоля в томаті з баклажанами
Оригінальний смак заготовки неодмінно оцінять ваші родичі і друзі. Овочевий салат чудово доповнює міцні напої і просто незамінний під час святкового застілля. Крім того, його можна подати на гарнір до м’яса, риби або птиці в будній день. Консервація квасолі з томатами і баклажанами не викличе у вас труднощів. Просто уважно прочитайте рецепт та повторіть всі зазначені кроки за нами.

Складові:

• квасоля суха — 500 грамів;
  • часник — 200 грамів;
  • баклажани — два кілограми;
  • будь-які свіжі помідори (можна биті або пошкоджені) — півтора кілограма;
  • морква — 500 грамів;
  • сіль — дві великі ложки з гіркою;
  • цукор — 250 грамів;
  • оцет 9% — 100 мл;
  • масло рослинне — 350 грамів.

замочити квасолю на 12 годин
Перш за все, підготуйте овочі. Квасоля замочіть на 12 годин у воді, а потім відваріть її до готовності.

Постарайтеся не переварити квасоля, інакше вона буде нагадувати кашу і доведеться все починати спочатку.

підготовка овочів для заготовки
Очистіть моркву і натріть її на середній терці. Перець звільніть від насіння і плодоніжок, наріжте м’якоть кубиками. Зніміть з часнику лушпиння, а з томатів шкірку. Баклажани помийте і поріжте разом з шкіркою невеликими шматочками.

зняти шкірку з томатів
Подрібніть за допомогою м’ясорубки томати і часник, поставте вийшло пюре на середній вогонь і доведіть його до кипіння. Як тільки з’являться перші бульбашки, покладіть в каструлю сіль, оцет і цукор. Влийте рослинне масло.

варити томатний соус
По черзі додайте всі підготовлені овочі, дотримуючись часовий інтервал (близько трьох або чотирьох хвилин). Спочатку покладіть в пюре морква, за нею перець, а в самому кінці баклажани. Варіть продукти півгодини, а коли закінчиться час, відправте в каструлю квасоля. Готуйте страву ще 20 хвилин.

Квасоля з томатами на зиму консервується дуже просто. Помийте відповідні банки будь-яким миючим засобом або порошком, а потім ще раз обробіть їх содою. Влийте в посуд трохи води і відправте її в мікрохвильову піч на п’ять хвилин (одночасно можна ставити в неї відразу кілька баночок). Металеві кришки прокип’ятіть у воді. Вам залишилося розкласти салат в підготовлені банки і закатати.закатати квасоля в томатному соусі

Як завжди, потрібно вжити заходів обережності — поставити посуд на кришки і укутати їх щільною тканиною. На наступний день салат можна перемістити в комору, холодильник або будь-темне і прохолодне місце.

Ми будемо раді, якщо вам сподобається консервована квасоля з томатним соусом. Рецепти на зиму, які ми вибрали для вас на цій сторінці, досить прості. Ви переконаєтеся, що з ними здатний впоратися навіть людина, що має слабке уявлення про кулінарію.