Користь аличі і шкоду для людини, калорійність, відео

користь аличі і шкода
Алича — теплолюбна рослина, що має округлі плоди, які можна використовувати в їжу. Користь аличі і шкоду залежать від її застосування, обліку протипоказань, правильного збору та зберігання фруктів. Алича — плодова культура, яка зустрічається в дикій природі України, Кавказу, Балкан і деяких інших районах. Культивується вона в багатьох регіонах Росії і країнах Західної Європи.

Склад і калорійність

низькокалорійні плоди

Чим корисна алича? Цей фрукт складається на 9/10 з води, багатий такими речовинами:

• вітаміни (РР, група В, С, Е, А);
  • органічні кислоти;
  • пектин;
  • каротин;
  • мінерали (магній, фосфор, залізо, кальцій, натрій, калій);
  • вуглеводи;
  • жири;
  • білки.

Клітковини більше в шкірці плодів, ніж в його м’якоті. Вона сприяє очищенню організму. Кісточки аличі використовуються у виробництві сорбенту — активованого вугілля, а також служать сировиною для виробництва косметологічного масла.

Калорійність аличі — близько 30 Ккал, що дозволяє використовувати фрукт при складанні низькокалорійних дієт.

У чому полягає користь і шкода аличі

ароматна корисна алича
Основна користь аличі пов’язана з її впливом на шлунково-кишкового тракту. Фрукт стимулює роботу кишечника, виводить шлаки, сприяє кращому перетравленню їжі.

Рекомендації по вибору і зберігання плодів

вибираємо стиглу аличу
В їжу в сирому вигляді і для зберігання використовують цілі стиглі плоди, які не мають пошкоджень: тріщин, вм’ятин, цвілі. Призначені для компоту або приготування джему фрукти можуть мати незначні вади. Зібрані плоди повинні зберігатися в прохолодному місці.

Використання для схуднення, в раціоні дітей і під час вагітності

алича для схуднення
Багатий корисними речовинами склад дозволяє вводити продукт в раціон дітей. М’яка стимуляція моторики кишечника і натуральний склад сприяють застосуванню аличі при вагітності, в період застуди, для збагачення раціону.

Низька калорійність плодів дозволяє використовувати її тим, хто дотримується дієти. В цьому випадку фрукт стане альтернативою солодощів і іншим висококалорійних продуктів.

Види і сорти

алича в саду
Сортів і гібридів аличі існує велика кількість — кілька сотень.

Всі вони умовно діляться по декількох категоріях залежно від таких умов:

• термін дозрівання;
  • вид крони;
  • спосіб запилення;
  • звичайні або гібридні;
  • приналежність до групи.

У більшості регіонів країни культивуються морозостійкі сорти з рясним плодоношенням. До популярних відносяться:

• Злато Скіфів;
  • мандрівниця;
  • Несмеяна;
  • Сима;
  • Гек;
  • Мономах;
  • комета;
  • Чук і інші.

Селекційним способом отримують гібриди аличі, які мають:

• кращі смакові якості;
  • легке відділення кісточок;
  • компактність крони;
  • морозостійкість;
  • рясне плодоношення.

Колір плодів дерева залежить від складу. У темній — більше пектину, у жовтій — лимонної кислоти і цукру.

урожай аличі
Алича використовується в косметології, народній медицині та кулінарії. Вживання в їжу плодів в помірній кількості дозволить зміцнити організм, поліпшити роботу кишечника і збільшити опірність несприятливих впливів навколишнього середовища.

Молодильне яблуко алича — відео