Корисні властивості меду з фацелії, як застосовувати, відео

корисні властивості меду з фацелії
Корисні властивості меду з фацелії відомі дуже давно. Це справжнє джерело вітамінів, завдяки яким він користується особливим попитом у всьому світі. При правильному застосуванні, мед здатний вилікувати безліч різних захворювань.

Мед з фацелії: характерні особливості

мед з фацелії
Це один з найпопулярніших видів меду. Завдяки наявності величезної кількості ефірних масел і фітонцидів, він має приємний смак і незабутній запах.

Завдяки своїй текстурі, мед рекомендується використовувати для приготування масок і як намазу на бутерброди.

Мед з фацелії відрізняється:

• насиченим смаком (нагадує липовий);
  • квітковим ароматом з легкою терпкістю;
  • білувато-зеленим відтінком.

свіжий мед з фацелії
Він багатий на глюкозу, фруктозу, дисахариди (близько 80%). Через велику їх змісту, мед швидко кристалізується. Через короткий час суміш стає тягучою і тістоподібної.

Крім цього, в складі є велика кількість вітаміну А, В і С. Також в меді з фацелії присутній цинк, калій, залізо, кальцій.

Корисні властивості меду з фацелії

корисні властивості фацелієвий меду
Мед з фацелії рекомендується вживати при неправильній роботі травної системи. Він здатний зменшувати запальні процеси в кишечнику, а також відновлювати роботу печінки і шлунка.

Мед з фацелії також показаний при:

• гастриті;
  • підвищеної кислотності;
  • печії;
  • нудоті;
  • наривах;
  • патологіях серцево-судинної системи;
  • низькому рівні гемоглобіну.

Мед з фацелії бореться з туберкульозом.

Крім цього, мед здатний покращувати лімфоток і відновлювати кількість вітамінів і мікроелементів в організмі. Також продукт допомагає нормалізувати роботу нервової системи. Мед з фацелії зменшує рівень депресії, покращує пам’ять, знижує напруга в деяких відділах мозку і позбавляє від апатії. При регулярному вживанні поліпшується сон і загальне самопочуття.

мед з молоком
Разом з молоком і трав’яними чаями мед сприятливо впливає на стан горла і виліковує патології дихальних шляхів. Допомагає позбутися від ангіни, ларингіту, бронхіту. Також подібне ласощі здатне виводити мокротиння і слиз.

Як вживати мед з фацелії

дозований прийом меду з фацелії
Подібне ласощі відрізняється середніми показниками калорійності. У 100 г продукту знаходиться близько 340 ккал.

Норма вживання меду з фацелії (на добу):

• дітям, яким не виповнилося 12 років, потрібно з’їдати не більше 3 ч. л;
  • дорослим від 1 до 2 ст. л;
  • вагітним не більше 1 ст. л;
  • під час дієти столова ложка.

Так як мед здатний викликати алергічні реакції, його не рекомендується вживати дітям, яким менше 1 року. Малюкам від 1 до 3 років, слід давати не більше 1 ч. Л ласощі на добу. При цьому необхідно стежити за тим, щоб у дитини не з’явилися висипи на шкірі.

Так як мед з фацелії добре розчиняється в воді, його рекомендується додавати в сік, чай або кава. Але, щоб продукт не втратив всі свої корисні властивості, рідина повинна мати температуру не вище +400 С.

Фацелієвий мед в косметології

масаж з медом з фацелії
Даний вид меду знайшов своє застосування не тільки в харчовій промисловості, а й у косметології. Його використовують для самих різних цілей.

Мед з фацелії використовують в чистому вигляді при наявності:

• пігментних плям;
  • вікових змін шкірного покриву;
  • вугрів;
  • висипу;
  • сухий або жирної шкіри.

Також його додають при створенні масок, які живлять і тонізують дерму. Нерідко мед використовують для проведення масажу. Разом з маслами він заспокоює, розслаблює, відновлює кровообіг і позбавляє від целюліту.

Застосування в народній медицині і протипоказання

мед фацелії в медицині
Народні цілителі не забувають про унікальні властивості меду з фацелії і знаходять їм широке застосування.

при дисбактеріозі

У разі запального процесу, і при наявності больових відчуттів рекомендується протягом дня з’їдати 80 г меду. При розсмоктуванні він повільно знімає біль і відновлює роботу травної системи.

При виразці шлунка

мед при болях у шлунку
Щоб позбутися від подібної проблеми, необхідно приготувати суміш з 150 г меду, 250 г волоських горіхів, 50 г соку алое. Всі компоненти ретельно перемішати. Приймати засіб по 1 ст. л. три рази на добу.

при гастриті

Для приготування ефективного засіб від гастриту необхідно з’єднати 100 г свіжого меду з фацелії, 20 г соку алое, 10 г екстракту прополісу. Всі складові покласти в ємність і поставити на водяну баню.

У чому необхідно тримати мед

зберігання меду
Щоб фацелієвий мед довгий час радував своїм чудовим смаком і не втратив корисні властивості, необхідно правильно підібрати для нього тару.
мед в пластиці

Прекрасним варіантом є:

• Скло:
  • дерево:
  • пластик.

Не рекомендується використовувати ємності з хвойних порід дерев, а також металеві посудини. Вони здатні виділяти специфічний запах, які поглинає мед. Також від нержавійки рідина чорніє і може почати бродити.

Не варто тримати мед біля ароматних спецій.

Ємність з медом рекомендується тримати в приміщенні з мінімальним попаданням сонячних променів. При цьому температура повітря повинна бути в межах +100 С. Так ласощі тримають близько трьох років.

Якщо не дотримуватися цієї умови, то продукт швидко закрісталізуется і втратить корисні властивості.

збір нектару на фацелії
Фацелієвий мед — це унікальний продукт, який при правильному прийомі допоможе позбутися від багатьох хвороб. Але, щоб досягти бажаного результату, одного прийому буде недостатньо. Навіть для того, щоб вилікувати дисбактеріоз, необхідно вживати мед невеликими порціями протягом дня.

Чудо медонос фацелія — ​​відео