Корисні властивості цибулі слизун, застосування в медицині, відео

корисні властивості цибулі слизун
Корисні властивості цибулі слизун знають багато. У нашій країні його вирощують більше як декоративну рослину, але в інших державах світу — це в першу чергу, основний інгредієнт для лікування ряду захворювань.

Лук слизун: хімічний склад рослини

унікальний склад лука слизун
У традиційній і народній медицині культура цінується за велику кількість ефірних масел в своєму складі. Саме це і є основною причиною того, що в цибулі слизун мало гіркоти і практично немає специфічного запаху.

Лук багатий на:

• різні солі;
  • залізо;
  • марганець;
  • калій;
  • нікель;
  • цинк;
  • кислоти;
  • фітонциди;
  • флавоноїди.

Всі мікроелементи і вітаміни практично повністю засвоюються організмом.

Також зелена частина включає в себе важливі для людського організму вітаміни РР, С, В1 і В2. У рослині міститься цукор, близько 3% і каротин — 15%. Підземна частина має цінний вітамін Е.

Корисні властивості цибулі слизун

цибуля слизун в природі
Рослина використовують для лікування анемії. Обумовлено це вмістом великої кількості вітаміну В. Лук слизун допомагає зміцнити стінки судин, зупиняє кровотечі, а також зміцнює організм і робить його стійким до різних інфекційних захворювань.

Відповідно до проведених досліджень, було доведено, що слизун сприятливо впливає на роботу шлунково-кишкового тракту.
проблеми з шлунково-кишкового тракту

Як заготовлювати цибулю слизун

заготівля лука слизун
Для тих, хто вирішив забезпечити себе корисною рослиною на всю зиму, слід пам’ятати, що зберігати цибулю можна в сушеному, солоному, маринованому, квашена вигляді. Але найкраще його вживати в свіжим.

Зрізати зелену масу можна 1 раз в 14 днів. Двох тижнів буде достатньо, щоб листочки виросли до потрібних розмірів. Використовувати занадто маленькі пагони не рекомендується, так як в них знаходиться невелика кількість вітаміну С.

Починати зрізати цибулю можна тільки на 3 рік після посадки. Саме в цей час в ньому міститься максимальна кількість важливих речовин.

Зрізати листочки треба ті, довжина яких знаходиться в межах 25-27 см. Проводити процедуру слід тільки в суху погоду.

маринована цибуля

маринована цибуля слизун
Всю зелену масу ретельно вимити під проточною водою. Потім порізати на частини по 10 см. Покласти листочки в каструлю, залити водою і пробланшировать. Тримати в гарячій рідини не більше 2 хвилин.

Протипоказання до вживання

дітям до 3 років протипоказаний цибулю слизун
Лук слизун можна їсти всім і навіть дітям. Особливих заборон на його вживання практично немає. Єдине, кому не рекомендується їсти цю рослину — люди з індивідуальною непереносимістю. Також варто на деякий час відкласти прийом сумішей на його основі при загостренні захворювань шлунка.

Дітям цибулю можна давати після 3 років, але в невеликих кількостях. Свіжі листочки можна додавати в салати або посипати ними каші.

Знаючи корисні властивості цибулі слизун, можна істотно поправити своє здоров’я. У літній період року, свіжі листочки стануть знахідкою на кухні. Це справжнє джерело вітамінів, без яких не зможе нормально функціонувати людський організм.

Лук слизун в народній медицині — відео