Компот з чорноплідної горобини на зиму, компот із червоної горобини на зиму, рецепти зі сливою, яблуками, відео

компот з чорноплідної горобини
З яскравих осінніх ягід досвідчені господині варять незвичайні напої з терпким смаком. Сьогодні ми розповімо вам, як приготувати компот з чорноплідної горобини на зиму і звичайно з горобини червоною. Такі заготовки без проблем зберігаються в домашніх умовах, не вимагаючи особливого догляду або відносини.

Компот з чорноплідної горобини

горобиновий компот
Свіжі ягоди аронії (черноплодки) мають масу корисних якостей. Вони містять безліч вітамінів, пектин, дубильні речовини, глюкозу і фруктозу. Обов’язково вживайте їх в свіжому вигляді, сушіть і заморожувати про запас. Більшість корисних елементів при варінні, на жаль, руйнуються. Але зате зберігаються мікроелементи, які так необхідні нам в зимовий період.

Складові:

• свіжі ягоди чорноплідної горобини — один кілограм;
  • вода — два літри;
  • цукор — один кілограм.

Як зварити смачний компот з чорноплідної горобини без стерилізації? Рецепт напою вкрай простий.

ягоди попередньо перебрати і помити
Спочатку потрібно обробити ягоди, видалити всі гілочки і листочки, викинути зіпсовані або биті плоди. Закип’ятіть в сотейнику воду, додайте цукор і варіть сироп десять хвилин на середньому вогні.

Використовуйте для консервації три літрових баночки або одну трилітрову.

баночки з горобиною залити окропом
Розкладіть горобину в чистий посуд і влийте киплячий сироп. Після цього банки можна закатати і перевернути догори дном. Не забудьте укрити компот теплою ковдрою або щільними рушниками. На наступний день, коли компот з чорноплідної горобини на зиму повністю охолоне, відправте його в комору.

Компот з яблук та червоної горобини

компот із червоної горобини
Яскравими соковитими гронами можна не тільки милуватися в теплий осінній день, але і використовувати їх для домашніх заготовок. Горобина має своєрідним смаком, але зате має безліч корисних властивостей. Глюкоза і сахароза, що міститься в ягодах, надає напою природну солодкість.

Компот із слив і горобини

компот зі слив і горобини
Якщо ви любите експериментувати з незвичайними смаками, то візьміть на замітку цей рецепт. Завдяки йому ви завжди зможете здивувати гостей, запропонувавши їм оригінальний освіжаючий напій.

Складові:

• ягоди черноплодки — 300 грамів;
  • яблука — 450 грамів;
  • фільтрована або джерельна вода — два з половиною літра;
  • цукровий пісок — 250 грамів.

Збирати ягоди потрібно починаючи з кінця вересня аж до перших заморозків.

Зварити компот зі слив з чорноплідної горобини можна за короткий час, не доклавши до цього особливих зусиль. Уважно читайте рецепт, а потім повторіть всі кроки в потрібній послідовності.

Компот з черноплодки і лимона

компот з черноплодки і лимона
Простий рецепт без стерилізації зможе повторити будь-який бажаючий.

Склад напою:

• 400 грамів горобини чорноплідної;
  • півтори склянки цукру;
  • половина лимона;
  • три літри чистої накопичений води.

Перш, ніж ви почнете готувати компот з чорної горобини на зиму, підготуйте посуд. Трилітрову банку потрібно ретельно вимити, а кришку прокип’ятити. Насипте в неї чисті ягоди без гілочок і листочків, заповнивши приблизно чверть загального обсягу. Лимон розріжте і просто покладіть одну половинку до ягодам.розрізати лимон для компоту

Налийте в каструлю воду (краще взяти з запасом) і поставте її на вогонь. Коли рідина закипить, налийте її в банку до самого краю. Прикрийте напій кришкою і залиште його в спокої на деякий час.

Напій з черноплодки і апельсинів на зиму

Пропонуємо вам спробувати ще один напій з оригінальним смаком. Для нього вам знадобляться:

• ягоди горобини — 500 грамів;
  • апельсин — одна штука;
  • лимонна кислота — одна чайна ложка;
  • цукор — 300 грамів;
  • вода — скільки буде потрібно.

Починаємо готувати компот з чорноплідної горобини на зиму. Переберія ягоди, викладіть їх в друшляк і промийте під проточною водою. Апельсин поріжте товстими кільцями разом зі шкіркою.кільцями нарізати апельсин

Перекладіть підготовлені інгредієнти в банку, залийте їх окропом і накрийте блюдцем. Через 20 хвилин з’єднайте вийшов настій з лимонною кислотою і цукром. Поставте рідина на вогонь, доведіть її до кипіння і варіть три хвилини. Залийте сиропом ягоди з апельсином і закатати компот.

Рецепти компоту з чорноплідної горобини на зиму відрізняються простотою приготування. Вибирайте будь-який з них і угощайтесь смачними напоями до настання наступного дачного сезону!