Як вибрати авокадо стиглий, як дозріти в домашніх умовах зелений плід, як почистити і зберігати, відео

хороший стиглий авокадо
Заморська екзотика давно увійшла в російську кухню, проте не кожен знає, як вибрати авокадо, щоб не помилитися і не розчаруватися. Хоч це і поширений фрукт для різних салатів і гарнірів, все одно розбиратися в ньому складніше, ніж в яблуках або помідорах. Сьогодні ми постараємося познайомити вас цим даром природи і розповімо все про його правильному виборі.

Що таке авокадо, і з чим його їдять

дерево авокадо
Для початку давайте з’ясуємо, про що ж все-таки йдеться, а потім вже розберемося, як вибрати стиглий авокадо, який порадує ніжним смаком і приємним, характерним ароматом.

У героя нашої розповіді є ще одна цікава назва — алігаторова груша. За формою плід, дійсно, схожий на грушу, а його шорстка поверхня темно-зеленого кольору, з вираженими пухирцями нагадує шкіру крокодила, звідси і таке поетичне найменування. Виростає дика заморська екзотика в Мексиці і Південній Америці, але культурні види успішно вирощуються і в Європі. Дерево авокадо американська, яке і дарує дивовижні фрукти, ніколи не скидає листя, а в висоту може досягати до 20 метрів. Його крона виглядає розкішно і раскидисто.

Незрілий авокадо не сподобається вам до смаку. Він твердий, а недозрілі м’якоть має неприємну гірчинку. Стиглий плід м’який, по текстурі трохи маслянистий, з солодкуватим присмаком. Він є невід’ємним інгредієнтом відомих на весь світ гострих мексиканських соусів.

Якщо ви помилково вибрали незрілий фрукт, не турбуйтеся. Ми розповімо, як дозріти авокадо в домашніх умовах, але спочатку давайте розберемося, як його правильно вибрати з усього різноманіття, запропонованого в магазинах.

Вчимося вибирати авокадо правильно

авокадо різних сортів
Отже, нам потрібен обов’язково стиглий плід, тому що незрілий практично неїстівний через неприємну гіркоти. Сьогодні в багатьох магазинах незвичайного зеленого гостя можна знайти цілий рік, тому з пошуками проблем не виникне. А ось з підбором ідеального примірника — цілком може.

дозріває авокадо
Кілька важливих рад, як правильно вибрати авокадо:

1. За м’якості. Тут існує одна небезпека: навіть нетверді, охоче проминають при натисканні алігаторова груші всередині, ближче до кісточці, можуть як і раніше залишатися терпкими. Звичайно, краще взяти той фрукт, який м’який на дотик, тому що твердий як камінь — однозначно незрілий. Але при виборі звертайте увагу і на інші ознаки.
  2. За кольором. Наступний найважливіший критерій оцінки — забарвлення шкурки. Авокадо, зрея, проходить стадії від світло-зеленого кольору до майже чорного. Чим темніше — тим спелее фрукт. Найсвітліший в їжу поки що не придатний, насичено-зелений відтінок говорить про те, що обраний екземпляр можна з’їсти через добу, темно-зелений — відразу після придбання, а виражена чорнота повідомляє, що плід переспів.
  3. Станом живця. Ви вибрали м’який авокадо темно-зеленого кольору, але для контролю зверніть увагу на пляму, що залишилося після видалення живця. У кращого фрукта воно матиме світло-жовте забарвлення. А ось якщо пляма потемніло і стало темно-коричневим — перед вами переспілі алігаторова груша.
  4. За стуку кісточки. Тут все просто: акуратно потрясіть вподобаний екземпляр біля вуха. Якщо почуєте, як кісточка постукує всередині, це вірна ознака потрібної кондиції.

Особливості зберігання та дозрівання

Тепер ви знаєте не тільки як правильно вибрати авокадо, але і як очистити його для вживання в їжу. Давайте розберемося з особливостями зберігання.

авокадо придатний до вживання
Фрукт запросто може доспеть в домашніх умовах, і на це не буде потрібно багато часу. І все ж, як зберігати авокадо, щоб воно дозріло? Тут нічого складного немає. Покладіть сухий плід в темне, тепле місце, залиште на дві-п’ятеро діб. Можна прискорити процес. Газ етилен допоможе досягти бажаного, а його активними виробниками є яблука або банани. Покладіть їх в один пакет з авокадо і приберіть знову ж в тепле, сухе, темне місце. Алігаторова груша буде готова до вживання набагато швидше. Ось, мабуть, і всі секрети, як зберігати авокадо.

Не зберігайте плід в поліетиленових пакетах, тому що в них він може «задихнутися» і зіпсуватися. Кращий варіант — паперова тара або дерев’яна, картонна коробка. Можна помістити в полотняний мішок.

Знаючи, як визначити стиглість авокадо, ви без проблем зможете вибрати ідеальний фрукт, що підходить як для салату, так і для смачного соусу, свіжих ролів. Бажаємо вам радувати родину корисним авокадо!

Як вибрати і чистити авокадо — відео