Як розводити і вирощувати черв’яків для годування курей, відео

борошняної черв'як для курей
Кури дуже люблять борошняних черв’яків — вони з’їдають їх просто з приголомшливою швидкістю. Тому з метою економії багато власників намагаються самі розводити цей живий корм — що може бути краще, ніж мати постійний і безкоштовне джерело здорового протеїну для своїх птахів.

Однак у багатьох спроби розвести хробаків закінчуються, не встигнувши початися. Уявіть, ви купуєте коробку з незвичайною живністю, приходите додому, знімаєте кришку, а там купа звиваються черв’яків! Нерви витримують не у всіх. Деякі в паніці викидають коробку в курник, на велику втіху птахів — ціла купа смачного ласощі!

годування рук
Особливо чутливі натури повертаються до годування курей сушеними хробаками — в цьому випадку вже не треба турбуватися, що вони почнуть звиватися і повзати. Однак є більш наполегливі люди, які не втрачають надії розвести власних борошняних черв’яків. Ця стаття призначена саме для них.

Власники курей, що мають вдалий багаторічний досвід розведення личинок жука-чернотелки (мучного хрущака), діляться корисними порадами. Вони вирощують їх в спеціальних «фермах» — трирівневих пластикових контейнерах. Кожен рівень призначений для певного етапу життєвого циклу комах.

Життєвий цикл жука-чернотелки (мучного хрущака)

борошняної хрущак
Цикл складається з декількох стадій:

1. Жуки-чернотелки відкладають яйця. Інкубаційний період триває від 1 до 4 тижнів, після чого з яєць вилуплюються личинки.
  2. Стадія личинок (їх називають борошняними хробаками) триває 8-10 тижнів.
  3. Потім черв’яки перетворюються в лялечок, і починається поступовий метаморфоз в жуків. Цей процес може тривати від 1 до 3 тижнів.
  4. Сформовані жуки живуть 4-16 тижнів.

Як облаштувати «ферму» для черв’яків

ферма для мучного хробака
Для пристрою ферми потрібен трирівневий ящик.

Нижній ящик

Помістіть живих борошняних черв’яків (личинок жука-чернотелки) в шарі суміші товщиною не менше 2,5 см, що складається з кукурудзяної, пшеничної і вівсяної муки (або інших мелених зернових, які є у вас в коморі). Покладіть туди ж овочі або фрукти в якості джерела вологи. Слідкуйте, щоб не було надмірної вологості, інакше почнеться процес гниття. Чудово підійдуть:

• половинка яблука;
  • половина картоплини;
  • листя салату, капусти або селери.

Крім того, покладіть в ящик половину упаковки від яєць або кілька шматків картону — черв’яки люблять під ними ховатися і повзати навколо них.

Раз на місяць вичищати дно ящика і замінюйте зернову суміш на свіжу. За допомогою пластикової вилки регулярно просівають борошно на дні, щоб знайти лялечок і перемістити їх в верхній ящик, де вони з часом перетворяться на жуків.

верхній ящик

У верхнього ящика потрібно вирізати дно і замінити його сіткою, що дозволить яйцям жуків провалюватися в середній ящик. Можна було б обійтися і без сітки, але жуки часто вбивають і поїдають лялечок, тому їх поділ дозволить вам краще відстежувати процес перетворення в жуків. Спостерігати за метаморфозою (перетворенням) ніколи не набридає! Лялечки, яких ви помістили в верхній ящик, в кінцевому підсумку перетворюються в жуків, що відкладають яйця. Лялечки не харчуються і не п’ють, а ось жукам потрібно давати листя салату і покласти на дно шматочки картону або половинки упаковок від яєць, щоб вони могли під ними ховатися.

супер черв’яки

сухі черв'яки
Один мій друг тримає ящірок і теж розводить для них черв’яків. Одного разу, коли він поїхав у відпустку, мені довелося доглядати за ними. Черви перебували в багатоярусному контейнері і вже не здавалися такими страшними. Все, що мені потрібно було робити — просто додавати трохи овочів, якщо вони закінчувалися. Пізніше мій друг поділився своїм досвідом вирощування черв’яків. Ось що він розповів:

«Якось я побачив на сайті ці багаторівневі контейнери, які, за словами досвідчених власників курей, дуже зручні для розмноження черв’яків. Так я став розводити личинок борошняного хрущака. Але мої рептилії з’їдали черв’яків з такою блискавичною швидкістю, що я не встигав їх вирощувати. Тепер я розводжу супер черв’яків. Вони трохи інші — черв’яки / жуки більші, і для рептилій підходять краще — у них більш м’які екзоскелети, високий вміст вологи, і вони краще перетравлюються. Я впевнений, що всі ці переваги, будуть корисні і для курей.

Процес розмноження супер черв’яків займає трохи більше часу. Досвідченим шляхом я виявив, що морква і кучерява капуста — це для них кращі джерела вологи. Обидва продукти багаті вітамінами, які необхідні моїм рептиліям. Крім того, при їх загнивання не утворюється цвілі, і немає запаху ».

Ще трохи корисної інформації:

• оптимальна температура для розмноження жуків-чернотелок 21-27 ° C;
  • під час росту борошняні черв’яки линяють — скидають екзоскелет, більше 10 разів за період 2-місячного життєвого циклу;
  • мертвих жуків і черв’яків потрібно періодично видаляти з контейнера;
  • жук-чернотелки відкладає в середньому до 500 яєць за один раз, тому будьте
  • готові до величезної кількості черв’яків, коли почнете їх розводити!

Відео про розведення борошняних черв’яків будинку