Як проростити пшеницю, користь і шкода пророщеної пшениці, поради лікарів, відео

пророщена пшениця
Пророщена пшениця — джерело молодості, здоров’я і краси. Багато людей задаються питаннями про те, як проростити пшеницю правильно і як її приймати. У проростках повинні бути збережені вітаміни і мікроелементи, які сприятливо впливають на всі системи організму.

Як проростити пшеницю

пшениця почала проростати
Для пророщування вибирають цілі неушкоджені зерна. Слід ретельно стежити, щоб пшениця для пророщування була оброблена хімічними препаратами, так як це може негативно позначитися на паростках.

Процес пророщування ділиться на наступні етапи:

1. Визначтеся з кількістю необхідного пророщеного зерна. Рекомендована кількість: 1 столова ложка на людину в добу.
  2. Зерна висипте на чистий аркуш картону, ретельно відбираючи сміття і пошкоджену пшеницю. Покладіть в друшляк, промийте під струменем холодної води.
  3. Виберіть ємність для пророщування. Підійде скляна або порцелянова тарілка з широким денцем або залізний піднос.
  4. Пшеницю висипте в ємність, залийте водою і залиште на 2-4 хвилини. Злийте рідину, акуратно розподіліть зерна по поверхні.
  5. Залийте пшеницю теплою джерельною водою, зверху накрийте бинтом або марлею. Можна закрити ємність кришкою, залишивши невелику щілину для надходження повітря.
  6. Помістіть ємність в темне місце на 8-9 годин. Змініть воду.
  7. Після появи паростків злийте рідину і поставте пшеницю в холодильник або на балкон.

Пророщених пшеницю можна вживати в їжу протягом 24-34 годин. Якщо паростки переросли і досягли 3-4 мм, то не слід додавати зерна в їжу.

Пшениця проростає протягом доби, але деякі сорти дають паростки і на 2-3 день. Можна пророщувати зерна в холодильнику, але це гальмує процес.

Пророщена пшениця: користь і шкода

норма споживання пророщеної пшениці
Пророщена пшениця — це цілий джерело вітамінів і корисних речовин. Вживання проростків підвищує імунітет, нормалізує кислотно-лужний баланс, усуває авітаміноз і очищає організм від токсинів.

Як приймати пророщену пшеницю

блюдо з пророщеної пшениці
Дізнавшись про користь і шкоду зерна, люди цікавляться, як приймати пророщену пшеницю. Від правильного вживання проростків безпосередньо залежить надходження в організм корисних речовин і мікроелементів.

1. Уникайте теплової обробки пшениці. При підвищенні температур зерна втрачають корисні речовини.
  2. Зерна подрібніть в м’ясорубці або блендері. Отриману кашкоподібну масу розмішайте з оливковою або лляною олією. Вживайте в їжу по 1 столовій ложці щодня за сніданком.
  3. З проростків можна приготувати настій. Для цього залийте зерна чистою водою і поставте в темне місце на 2-3 години. Для додання аромату додайте в напій лимонний сік або лист материнки.
  4. Висушіть і подрібніть проростки в борошно. Додавайте суміш в готові страви і напої.
  5. Дуже корисно пшеничне молоко. 3 столових ложки пророщених зерен ретельно змішайте з 2 столовими ложками родзинок. Залийте теплою джерельною водою і поставте в темне прохолодне місце на 4-5 годин. Настій процідіть. Зберігати можна в холодильнику протягом доби.

У перші дні прийому паростків не вживайте більше 2 столових ложок в день, в іншому випадку може виникнути діарея. Після 2-3 тижнів застосування можна збільшити щоденне вживання паростків до 60-70 грам.

Не вмикайте пророщену пшеницю в раціон харчування разом з жирним молоком, квітковий медом, грибами. Це може викликати алергічну реакцію і нудоту.

пророщена пшениця готова до вживання
Користь і шкода пророщеної пшениці вивчені фахівцями давно. Зерна містять в собі унікальні мікроелементи, які оздоровлюють всі системи організму. При правильному проращивании і вживанні пшениці, можна не тільки позбутися від хронічних захворювань, але і омолодити шкіру, зміцнити суглоби і м’язи.

Пророщуємо пшеницю за 2-3 дня — відео